Jump to content
IGNORED

Ruska, sarma, pečenje i "milion"


Аврам Гојић

Recommended Posts

Svinjska rebra usoljena i ostali suvi zacini plus braon secer pa na dva dana da se izmarinira.Uvio ih u papir za pecenje kolaca i alu foliju pa na 130 stepeni nekih 6h.Nakon toga otvaranje,premaz BBQ sosom i na 220 da se napravi korica posto su rebra sa kozom.Toliko dobro,a rerna cista kao iz apoteke.

Link to comment

Sta je to?

 

Nista sofisticirano, gambori u kokososovom mleku, krckano sa paprikama i paradajzom. Navodno, tradicionalno jelo u ekvadorskoj provniciji Esmeraldas, gde je crno stanovnistvo, verovatno povuceno iz Afrike, slicno brazilskoj (Bahia) moqueca.

Edited by Budja
Link to comment
  • 11 months later...

posto meni praznici pocinju veceras - evo me!

 

veceras u gostima, bice razno.

 

sutra sve po redu - kafa s bejlisom, zatim za dorucak kajgana s dimljenim lososom i i sampanj. posle bozicni rucak No1. predjelo guscja pasteta, peceni briosh, slatko belo vino i marmelada od luka. glavno jelo - pecena guska, krompir na guscjoj masti, crveni kupus, sargarepa, kupusici, sos od brusnica. dezert - raznih sireva, raznih cokolada, panettone naravno i klasicni bozicni kolacici. uz to raznih alkohola i grickalica. praznici poceli! za novaka jos smisljam...

 

26000958_1790408744587050_2942388294155380987_n.jpg?oh=09a5461693eaf9928fe44a39a99b8186&oe=5ABE6F7C

Link to comment

e vec sam se pitala hocu li opet ove godine ja da skidam prasinu sa ove teme.

 

a u ozbiljnim sam razmisljanjima sta ove godine da spremim.

tj mesiste mi najveci problem, nemam inspiraciju (koliku imam za kolace)

Link to comment

meni inspiraciju za mesište resio renne, onom svojom prasetinom od 8 sati na 80c 

 

+ sarma i reform ili moskva šnit torta i nema šta dalje da razmišljam

Edited by Sara
Link to comment
e vec sam se pitala hocu li opet ove godine ja da skidam prasinu sa ove teme.
 
a u ozbiljnim sam razmisljanjima sta ove godine da spremim.
tj mesiste mi najveci problem, nemam inspiraciju (koliku imam za kolace)
Pa mi na onoj drugoj temi
Link to comment

Ove godine nece biti novogodisnje euforije, jer sam primetio da mi ne prija da zujim po guzvama i da ulazem neke napore u spremanje hrane samo zato sto, eto, treba da se ima svega za novu godinu. Porucio sam od drugara kuvara nekoliko porcija novogodisnje hrane, sinoc sam obavio brzinsku kupovinu u slabo posecenom hipermarketu na 1km od kuce. U subotu su pazariti pice i nesto za grickanje i to je to. Prodavnice rade vec u utorak, nema poente praviti hangar i restoran od gajbe, sto sam radio prethodne dve nove godine.

 

 

Edited by pacey defender
Link to comment
  • renne pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...