Jump to content
IGNORED

Ruska, sarma, pečenje i "milion"


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ne verujem da su ostale mesare nešto mnogo bolje od Matijevića, pa se ne opterećujem time gde kupujem.

U mojoj palanci kruži priča da su najkvalitetniji mesni proizvodi od jednog prehrambenog tajkuna iz obližnjeg sela, koji snabdeva lanac prodavnica ovdašnjeg tajkuna... To nešto krenulo viralno, pa ista priča stiže sa različitih strana.  :isuse:

Naravno, istina je neđe druđe!

Parizeri i salame su mu krš neviđeni, sa pojedinim delovima koji nisu sažvakljivi.

Ako ih je i pravio od dobrog mesa, tupan nije umeo da ih napravi kako treba.

Mislim, glavna filozofija kod parizera je da dobro termički obradiš i samelješ do neprepoznatljivosti.

Ako to ne umeš, radi nešto drugo batice.

Link to comment

Dal da pijem poljsku ili da otvaram belorusku?

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

 

Dal da pijem poljsku ili da otvaram belorusku?

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

...  :fantom:

Link to comment

Sarma gotova, čorba uskoro, brownies gotovi, mex prebranac u pripremi, prasetina posle prebranca, ruska posle čorbe, paprika s kikirikijem u medjuvremenu, pitu s kruškama kad nađem vremenski procep.

jel to neka salata, ili grickas usput papriku i kikiriki? ako je salata, skrabni kako to ide :-)

a kod mene danas takodje spremljan prebranac, ruska i ''pod shuboy'' prilagodjene mom jelovniku pa su obe sa onim posnim majonezom (koji je verovatno stetniji milion puta no da sam bar za ovu priliku uzela pravi mojanoez, al' ajde...) ali sam vecerala tost od tonusa sa malo mulja, lososom, cerijem, rukolom, kaparima i maslinama, a pijucka se neki merlo ...

a da, napravila one kuglice sto je darling reklamirala, sa suvim sljivama i orasima, samo malo obogacene koricom narandze, urmama, lesnicima i bademima i kokosovim brasnom...

Edited by nezvanova
Link to comment
  • renne pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...