Jump to content
IGNORED

Ruska, sarma, pečenje i "milion"


Аврам Гојић

Recommended Posts

pohovani file lista kod zlatka na kalenicu (njegoseva, spoljana strana, pored lenceta) je najblize sto je u srbiji ikada prislo fishu (iz fish&chips). ne znam tacno sta je taj list, da li je panga ili nesto slicno proskribovano ali ta riba i to kako je zlatko sprema (pivski poh) je sve sto ti treba u tom zanru. jos kad bi imao i chips od domaceg krompira, bio bi to spektakl. inace sinoc oko 5 popodne mrak na kalenicu sve zamandaljeno a ispred zlatka red 20 metara. veliki car, radi sa sinovima, ganci, vredan, gomilu sirotinje zaposlio u svoje 2 radnje. pederi ga povremeno zatvore zbog fiskala ali jbga.

Link to comment

uh, sad sam se prisetio jednog craving iskustva sa četiri kartonske posude fish'n'chipsa (onako kada ih sa stola u hodu pokupiš prstima jedne šake), u osami na terasi dok su svi unutra na žurci.

 

ali to je za 1 drugi topik. 

Edited by pacey defender
Link to comment

aha, sad razumem. ima te leso jagnjetine u "prolecu" u sezoni, volim da zagnjurim glavu u to. zao mi je sto ovi krajiski restorani po obodu zemuna slabo prave bilo sta sem jagnjeta na raznju, svasta bi se dalo pojesti zanimljivo iz tradicionalnog repertoara. nazalost niko ne pravi ni bakalar na bijelo da ja znam, svi mu ga daju po nekoj otuznoj corbici sa suvom ribom i krtolom.

 

ovo sa krompirom zna biti jos bolje, samo je fora sto kafane stede na bakalaru pa od jedne ribe kuvaju toliko porcija da bakalar ostane u tragovima, ili dodaju oslica ili nesto slicno. 

 

di zanimljivo, tradicionalno se dolje jela tuga od hrane, jedno od bogatijih jela im je bila varica, pa ti vidi. najzanimljivija su jela koja su se pravila od sezonskog divljeg povrca, divlje sparoge ili tako nesto. ali toga nije bilo po kafanama. 

 

meni nedostaje dzigerica na kiselo sa palentom. nikako da uhvatim ruku i da to skuvam kako bog ljubi.

Link to comment

pohovani file lista kod zlatka na kalenicu (njegoseva, spoljana strana, pored lenceta) je najblize sto je u srbiji ikada prislo fishu (iz fish&chips). ne znam tacno sta je taj list, da li je panga ili nesto slicno proskribovano ali ta riba i to kako je zlatko sprema (pivski poh) je sve sto ti treba u tom zanru. jos kad bi imao i chips od domaceg krompira, bio bi to spektakl. inace sinoc oko 5 popodne mrak na kalenicu sve zamandaljeno a ispred zlatka red 20 metara. veliki car, radi sa sinovima, ganci, vredan, gomilu sirotinje zaposlio u svoje 2 radnje. pederi ga povremeno zatvore zbog fiskala ali jbga.

 

malo me odbija to što kod njega redovno viđam smuđeve i kečige veličine girica.

ali da, inače su sjajni na neki raspad način.

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

ima leso jagnjetina na ledinama u pecenjari, nema svaki dan, nisam siguran ni sad kakva je situacija van sezone ali valja pozvati pa pitati. Jednom sam video ljude pored mene kako jedu jagnjetinu na leso sa sve supom a i na vizetki im pise 

 

 

dbgneu.jpg

Edited by zola89
Link to comment

malo me odbija to što kod njega redovno viđam smuđeve i kečige veličine girica.

ali da, inače su sjajni na neki raspad način.

 

 

hehe isto, pitao sam ga jednom a on kaze - "komsija, sta da radim, neko treba da pojede. hrana ne sme da se baci a uvek im kazem da to ne rade".

Link to comment

sepra.jpg

 

neko je pitao da okačim fotku praseće bajadare od Nove godine. evo ga, ispalo perfektno, pojelo se dok si reko holesterol

 

nema kostiju, nema suvišne masnoće, žilica, hrskavica, svako parče isto, na svakom isti komad savršene kožurice

Link to comment

Realno je teška robija uvaljati ih u loptice (i još mi je kao za bedak nestalo rukavica) ali konačan rezultat je apsolutno vredeo truda. Dodao sam i malo mlevenih pistaća u smesu, oni dobro idu na belo :D

 

 

 

mozda pomaze da se valjaju sa cistim,mokrim rukama i stalno da se kvase i peru...

to pomaze kod ovih mojih laznih testa od semenki pa reko..

Link to comment

Čim sam ga izvadio iz rerne, skinuo mu kožuru, pa odvojio meso od kostiju. Skinuo masno, pa komade mesa slagao u pleh do gornje ivice. Poređao komade kožurice, prekrio providnim folijom i na to stavio drugi pleh koji sam pritisnuo knjigama. Odstojalo na hladnom preko noći. Seče se lako, jede još lakše

 

Meso solio u salamuri, pekao oko 3 i po sata

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...