Jump to content
IGNORED

Ruska, sarma, pečenje i "milion"


Аврам Гојић

Recommended Posts

ovde izgleda jedino ja ko klosar spremam badnju veceru u woku. tako mi i treba kada branim biljanu srbljanovic dok kuvam...

 

4507360ec6c42c3ff159c86b80546f4b.jpg

Edited by yolo
Link to comment

I kako je ispalo? :)

Realno je teška robija uvaljati ih u loptice (i još mi je kao za bedak nestalo rukavica) ali konačan rezultat je apsolutno vredeo truda. Dodao sam i malo mlevenih pistaća u smesu, oni dobro idu na belo :D

Link to comment

Odlicna ideja to s pistacima! Jeste smor valjati loptice, pritom ja sam to radio bez ikakvih rukavica...

 

a kakvi su ovi kesteni, zvuce fAntAzija sto bi rekao Cvarkov

Edited by hazard
Link to comment

umirem :lolol: jer ga tacno zamisljam kako to izgovara

 

Nego, da podelim kako su se ovde u Torontu reklamirale neke srpske novogodisnje zurke: pork after midnight!

Link to comment

a kakvi su ovi kesteni, zvuce fAntAzija sto bi rekao Cvarkov

10/10 samo tako. Jedino im treba skinuti opne odmah po završetku kuvanja (ljuske se ljušte odmah na početku) jer kad se kesteni ohlade opne se odmah prilepe za njih. Ukus zakiva.

Link to comment

Nema na kulinarstvu tema gde pitamo kako nešto da uradimo, ideje i tako to... Cenim™ da ovde pripada ovo moje pitanje: kako kuvate vino? Samo vino:voda 3:1, šećer, karanfilić i cimet? Ili prvo rastopite šećer, pa voda da se dobije šerbet, pa onda vino u to? Dajte neke savete, ideje i tako to :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...