Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

Pominjalo se... Lovacki raj u Arandjelovcu...

Porcije su za jednu osobu jelen ispod saca, nisu imali srnetinu

 

 

IMG_20240303_160338.jpg

  • +1 3
  • Wub 1
Link to comment

Pitao sam kelnera da li gulas ili srnu ispod saca, on preporucio jelena ispod saca. Za zenu i mene vise nego dovoljno.

 

Neki lokalci narucivali i srneca rebra i gulas... Ima tu da se bira jos 😃

  • +1 1
Link to comment

Ima, ja sam bio 5-6 puta i svaki put sam jeo nešto drugo. :D

 

Nikako da odem u većem društvu, pa da se naruče one lovačke šnicle i druge stvari koje spremaju za 5+ osoba.

  • +1 1
Link to comment
20 hours ago, Milosh76 said:

Pominjalo se... Lovacki raj u Arandjelovcu...

Porcije su za jednu osobu jelen ispod saca, nisu imali srnetinu

 

 

IMG_20240303_160338.jpg

 

Nisam bio jedno dve godine tamo, uvek je bilo korektno, no mi par poznanika prijavilo da su (i oni) ove godine "digli cene nenormalno". Istina?

 

Link to comment
2 hours ago, JakeBlues said:

 

Nisam bio jedno dve godine tamo, uvek je bilo korektno, no mi par poznanika prijavilo da su (i oni) ove godine "digli cene nenormalno". Istina?

 

Corba od fazana 400 din

Predjelo 800 din

Jelen/srna ispod saca 2400

Pice i salatu nisam zapamtio.

Sljiva 120 dinara 😃

Dunja 200 cini mi se

  • +1 3
Link to comment

@Milosh76 bio sam ja par puta na Klisi ali ne u skorije vreme, tipa pre nekih godinu dana. Tada je pizza bila sasvim solidna, naravno nije lvl tramontana ili labpizza

  • Hvala 1
Link to comment

Ovde se jede najbolje pečenje u Srbiji: Jedni se kunu u Čačak, drugi u Mladenovac, a ovo mesto ima osam pečenjara na 1.300 stanovnika

 

https://nova.rs/magazin/gastro/ovde-se-jede-najbolje-pecenje-u-srbiji-jedni-se-kunu-u-cacak-drugi-u-mladenovac-a-ovo-mesto-ima-osam-pecenjara-na-1-300-stanovnika/

 

 

 

Osim sto su "Mali hrast" krstili kao "Stari hrast", tekst je uglavnom tacan. Uvek fali neko mesto, a opet sve je stvar ukusa :D 

Edited by Milosh76
  • +1 2
Link to comment

Činjenica je da kroz Stopanju nisam prošao odavno, pa ne znam da li su se iskvarili. Tamo se pečenje oduvek služilo toplo, a uopšteno imali su dobru tradiciju kafana. Davnih dana sam bio gošćen kod Gašića (Zelengora danas, ukoliko se u međuvremenu opet nešto nije promenilo) moja je strina iz te familije. Tražio sam od poznanika iz tog kraja da mi nabave knjižicu Kafane Stopanje koju je napisala neka simpatična nastavnica jezika, ali od tog posla do danas ništa.

 

Ne znam na koji je način Jr povezan?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...