Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

Ko se kreće putem od Valjeva ka Kosjeriću i Požegi, tačno na granici izmedju 2 opštine (Valjevo i Kosjerić, nekih 20-tak km od VA) ima 2 kafane, jednoj zaboravih ime, a druga je Mačak (valjda), obavezno cepati jagnjeće pečenje, bruka ugodjaj.Lokalci mesto zovu, pod Bukovima, ima neki mostić, a tu je odmah i velika lakat krivina.Kafanice su neugledne, kamiondžija-style, ali je jagnjetina odlična.

Link to comment
u subotici nista nije preskupoAbraham / perkelti riblji i teleciRiblja carda / riblja corba i baklava s makomThe Code / piceBoss / savrseno precizan junk Carda Gurinovic / severnjacka, domaca, dobra
uz dodatak da sve od ovog moze, al abraham mora.
blagodarim, resih nedeljni rucak
Link to comment

ja sam sigurno bio jedne nedelje, doduse pre 7-8 godina. nikada necu zaboraviti horde madzarskih familija u full sastavu (deda, baba, mama, tata, deca, praunuci) kako lese ovale mesa, i lonce corbe i gulasa/perkelta. ko voli curetinu, nije ni to hrdjavo tamo.

Link to comment
ja sam sigurno bio jedne nedelje, doduse pre 7-8 godina. nikada necu zaboraviti horde madzarskih familija u full sastavu (deda, baba, mama, tata, deca, praunuci) kako lese ovale mesa, i lonce corbe i gulasa/perkelta. ko voli curetinu, nije ni to hrdjavo tamo.
rade nedeljom do 18h, gulas je odlican, neke snicle takodje, a i horde su tu :D
Link to comment

imam sreće da me firma dosta voda po ns restoranima, tako da sam overio u više navrata zak, arhiv, fish&zelenish(meni lično sranje), stratus(notsomač) i ostale. zak je stvarno ludilo, međutim paša mi je bolje mesto, pre svega jer je mnogo prijatnija atmosfera.tako da ko nije bio u paši preporučujem obilazak. ograničeniji blizanac zaka po pitanju mogućnosti menija, ali mnogo prirodnije mestošto se tiče dezerta tu su tanji neko neki drugi u gradu, takođe malo iritira morska ponuda, jer u poređenju na to kakav to ima ukus na 1 tajlandu ili kubi ovo je nevešto oponašanje.

Jуче је ПППатрола била у Царској бари. Прво смо ишли на вожњу бродићем и фото-сафари по Старом Бегеју (сат и по, 300 кинти за маторе, деца брезплачно), а потом на клопу у хотел ”Сибилу”. Иако смо се уредно најавили још у четвртак, шефу сале се баш и није допало када је сазнао да нас је 14, а не тачно 10 колико му је првобитно резервисано, као и да ћемо јести тек по повратку са вожње бродићем, дакле око пола пет, а не у три. У хотел смо дошли око пола два и за око сат колико смо седели пре вожње, једва смо намолили два сендвича за присутне клинце, док је пиће стигло без много муке. Вреди напоменути да је ресторан био више него полупразан, чиме отпада сваки сувисао разлог за мрзовољу особља, сем да им се подразумевано хебе за све до Јужног пола, а и даље. Сама клопа је прилично ОК, рибља чорба је добра, цене нису астрономске, али бих убудуће заобилазио ово место сем за фото-сафари. Узгред, иранска амбасада је имала спортски дан (са присутном забрађеном женском момчади) у непосредној близини.
šaran u sibili jebe keve, a sestre očarava. osim toga jeste bolji život restoran Edited by korindjar
Link to comment
  • 4 weeks later...

Ne znam kakva je klopa, ali barem cete jesti u cistom.Gazda restorana "Tri sesira" u Ljuboviji nece da otvori restoran posle poplave. Kaze da nije dolazila sanitarna inspekcija, da je oribao ceo restoran ali da nece da se igra sa zdravljem gostiju i da nema otvaranja kafane dok je ne pregledaju strucna lica. Ko zna sta je poplava donela, kaze, nije moje da napamet radim nego mora da proveri onaj kome je to pos'o. Prica nije spin ili reklama, tri puta sam proverio.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
  • 2 months later...
  • 1 month later...
u subotici nista nije preskupoAbraham / perkelti riblji i teleciRiblja carda / riblja corba i baklava s makomThe Code / piceBoss / savrseno precizan junk Carda Gurinovic / severnjacka, domaca, dobra
nije dzabe na prvom mestu :)gotovo da sam siguran da Abraham nedeljom ne radi. proveri, jbg
rade nedeljom, kao sto neko rece ali samo do 18h. ne rade ponedeljkom.juneci perklet je spremljen na naucnu osnovu. spavao sam u povratku od kafane do brankovog mosta. svaka im cast.
Link to comment

Ok za perkelt u Abrahamu, ali highlight im je corba od morke. Nema je uvek, treba i da imas malo srece.Inace uz pomenuta suboticka cuda, vredi dodati i Vinski salas u Hajdukovu(5km od Abrahama prema autoputu) usred vinograda, sa abnormalnom ponudom iz svog podruma; kao i Boemski salas u Radanovcu(na pola puta od Palica ka centru).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...