Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

mrak, nislijska mehana, dagi plus (za ovcetinu i derivate), stara srbija, zoki i nena (restoran), kazandzijsko sokaceza rebarca ne znam, uvek jedem samo rostilj doleza spektakl rostilji s nogu zoki i nena ili objekat pored u produzetku glavne ulice (bem li ga ne znam pravo ime) iza doma vojske
to znam, ipak cu ici u mehanu, to je sigurica (nadam se). valjda ima dve, jedna kod tvrdjave i jedna kod filozofskog. Edited by kojot
Link to comment
to znam, ipak cu ici u mehanu, to je sigurica (nadam se). valjda ima dve, jedna kod tvrdjave i jedna kod filozofskog.
Ta rebarca su ti u sokacetu, kad kreneš od trga sa leve strane, imaš prvo Galiju valjda tu ti je teleća glava dobra, a onda "kod Rajka" tu su ti rebarca na kajmaku...
Link to comment

da, rajko je ludilo sa porcijama. batak od 260 rsd je zapravo 2 batka... ali mi kaže tazbina da je lokal pored tek pizdarija klopa, al još nisam overioinače u ns-u paša rula već duže vreme. la kafanicu kojoj su skloni domorodci zaobiđite.

Edited by korindjar
Link to comment
da, rajko je ludilo sa porcijama. batak od 260 rsd je zapravo 2 batka... ali mi kaže tazbina da je lokal pored tek pizdarija klopa, al još nisam overioinače u ns-u paša rula već duže vreme. la kafanicu kojoj su skloni domorodci zaobiđite.
Ta Galija je valjda pored , tu smo pre jedno 10-ak dana imali "performans" sa laganim donosenjem 2 cevapa, pa 2 ustipka ... sve redom
Link to comment
Ta rebarca su ti u sokacetu, kad kreneš od trga sa leve strane, imaš prvo Galiju valjda tu ti je teleća glava dobra, a onda "kod Rajka" tu su ti rebarca na kajmaku...
ipak sam otisao tamo i jeo rebarca na kajmaku. super klopa.
Link to comment

Ja sam davno bio ali i dalje pamtim specijalitet kuce u Staroj Srbiji tj vesalica urolana u prsutu sa kackavaljem. Fantazija od klope a cena presmesna. + imaju muziku koja svira i u 2 popodne.

Link to comment
Ha! Interijer je vrh, prava doza kiceraja!
A ne znam, meni je prava doza kiceraja kada npr. imas jedan kicast komad namestaja u nekoj minimalistickoj sobi, a ne kada te neuspeli pokusaji barokne Venecije napadaju sa svih strana. Mislim da mi je od toga ustvari i bilo muka..
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ribnjak iza Manastira Racha.post-2970-1314987631781.jpgPastrmka jeste tovljena, ali bar pliva u brzoj vodi. Ima par stolova, sve je porodicni biznis pa znas i ko kuva i kako kuva. Nema tu nikakvih alaskih fora i fazona; na licu mesta izaberes ribu, covek je opali nekom toljagom i baca na tiganj. Dok cekas, stize corba. Atmosfera skroz domaca, nema smorne muzike, samo reka šušti. Da moja cerka nije koristila svoja bebeca prava, bio bi to cist zen.

Link to comment

i ja moram da primetim da ima ribnjaka po srbiji koji ocito znaju foru kako da gaje pastrmku a da ona deluje kao ozbilja riba. proslog leta sam isao u neki objekat povise aleksandrovca, cini mi se ka brusu, recimo 20km, koji je imao ozbiljno mamojebnu pastrmku u svojoj produkciji. spremljenu i posluzenu kako bog zapoveda, nikakvi tiganji, tanjirace i govna, nego pravi krsteni zar od cumura i bukovine. perfektno.

Link to comment
i ja moram da primetim da ima ribnjaka po srbiji koji ocito znaju foru kako da gaje pastrmku a da ona deluje kao ozbilja riba. proslog leta sam isao u neki objekat povise aleksandrovca, cini mi se ka brusu, recimo 20km, koji je imao ozbiljno mamojebnu pastrmku u svojoj produkciji. spremljenu i posluzenu kako bog zapoveda, nikakvi tiganji, tanjirace i govna, nego pravi krsteni zar od cumura i bukovine. perfektno.
E da si se ti nama sa srećom vratio...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...