Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

sorry za velike slike, nesto sam propustio da pritisnem:(racun za 7 ljudi, pastrmka za sve, predjelo sir kajmak paradajz salata belolucene paprike lepinja, 2 litra domaceg belog, 3 litra kisele, rakije dunjevace, palacinke kafe - 4000 fakin dinara!!!aleksandrovac021.jpgaleksandrovac025.jpgaleksandrovac026.jpgaleksandrovac030.jpgaleksandrovac031.jpgaleksandrovac041.jpg

Link to comment

Ako je ovo nedaleko od Arandjelovca (pojma nemam dal je bas nedaleko, znam da smo se dugo vozili po brdima i nedodjijama obilaznim pute od Vrnjacke banje do BG dok nismo dosli ovde) moram se sloziti da je pastrmka fenomenalna. Mozes da biras iz ribnjaka koju ces da ti ulove.. Imam negde i vizit kartu vlasnika. On i zena rade. Veoma fin i ljubazan svet.Posle toga na putu smo kupili neka odlicna vina od lokalnih malih proizvodjaca. Takodje fenomalna.

Link to comment

nedaleko je od aleksandrovca a ne arandjelovca. tacnije na putu aleksandrovac - vrnjacka banja. e sad, ako si isao iz vrnjacke banje za arandjelovac, naravno da moze i tim putem - iako je barem 50km duze. sto ne znaci da ovaj raj gore ne vredi te voznje. vredno je svih 250km od beograda. :Hail:

Link to comment

pih, kalifornijska! porcijasica. nema pastrmke bez planinske :Pbez zajebancije, ono Vrelo na SP je poslednje mesto gde sam nasao te prave potocne... u Zlakusi, izmedju Uzica i Pozege, ima nekoliko dobrih ribnjaka...jedan je bas slican ovom, ali sve je ta tovljena kalifornijska. kod Novog Pazara ima par mesta sa divljom

Link to comment

u pravu si, naravno - jedino sto je ova pastrmka TOLIKO dobra da su mogli da je prodaju kao da je rasla u potoku pored, u kome ionako zive potocne pastrmke (svuda naokolo su znaci da je zasticeni musicarski revir). rekli su nam ovi drugari sa kojima smo bili da gazda ubacuje ove iz potoka u zenba i da su ove nekakvi mesanci, nemam pojma. znam samo da su mogli da nam kazu da jedemo brancina sa palagruze koliko su bile dobre bacene na pravi rostilj na cumur.

Link to comment

ma naravno, zajebavam se malo. definitivno si mi stavio jos jednu kafanu na to-do mapu..mi smo svojevremeno uzeli kolibu na Uvcu i tamo musicarili prave planinske komade (srebrnkasta ledja, 15-30, pa i vise, cm). plus potocni rakovi. bruka! e da, i na Scepan polju ima te divlje da se kupi onoliko...ja sam isao na Ohrid u junu i tamo je zabranjena ona njihova autohtona pastrmka, sluzi se samo ona mavrovska. naravno, pijani kreteni su uzeli soske i presli u Albaniju na autenticnu (neverovatan ukus; neverovatno nas likovi tamo vole)

Link to comment
nedaleko je od aleksandrovca a ne arandjelovca. tacnije na putu aleksandrovac - vrnjacka banja. e sad, ako si isao iz vrnjacke banje za arandjelovac, naravno da moze i tim putem - iako je barem 50km duze. sto ne znaci da ovaj raj gore ne vredi te voznje. vredno je svih 250km od beograda. :Hail:
Da. To je to. Isli od V. Banje za Beograd, pa smo isli okolnim putem da bi svratili u ovo mesto :Hail:
Link to comment

sto je najludje, nekih 5 km od ove kafane ka aleksandrovcu ima jos jedna, s desne strane, koja je po recima lokalaca jos bolesnija, jeftinija i ima meso - sac, jagnje - ko nece ribu. jedino sto bas nije tako zegzi ambijent leti, vise je zatvoreno i poluzatvoreno....

Link to comment

Tri Fenjera u Nisu(kad se krene ka Bgd posle mosta prva desno)za mene otkrovenje teleci repici :wub: + rebra na zaru. Kad sam s vrata video onu sto je pojela Bambija bilo mi jasno da nismo pogresili

Link to comment
  • 4 weeks later...

Jуче је ПППатрола била у Царској бари. Прво смо ишли на вожњу бродићем и фото-сафари по Старом Бегеју (сат и по, 300 кинти за маторе, деца брезплачно), а потом на клопу у хотел ”Сибилу”. Иако смо се уредно најавили још у четвртак, шефу сале се баш и није допало када је сазнао да нас је 14, а не тачно 10 колико му је првобитно резервисано, као и да ћемо јести тек по повратку са вожње бродићем, дакле око пола пет, а не у три. У хотел смо дошли око пола два и за око сат колико смо седели пре вожње, једва смо намолили два сендвича за присутне клинце, док је пиће стигло без много муке. Вреди напоменути да је ресторан био више него полупразан, чиме отпада сваки сувисао разлог за мрзовољу особља, сем да им се подразумевано хебе за све до Јужног пола, а и даље. Сама клопа је прилично ОК, рибља чорба је добра, цене нису астрономске, али бих убудуће заобилазио ово место сем за фото-сафари. Узгред, иранска амбасада је имала спортски дан (са присутном забрађеном женском момчади) у непосредној близини.

Link to comment
  • 4 weeks later...

kafana Tri lipe u Valjevu(bulevar Zivojina Misica) old school tipa, spikovana teleca glava :wub: nenadjebivo, za samo 250 dindzi. Obratiti paznju na racun oce da se zajebu kad vide da nisi domaci.

Link to comment
  • 4 weeks later...

u subotici nista nije preskupoAbraham / perkelti riblji i teleciRiblja carda / riblja corba i baklava s makomThe Code / piceBoss / savrseno precizan junk Carda Gurinovic / severnjacka, domaca, dobra

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...