Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

danas u Zrenjaninu, kafana, bas kafana, na pijaci, zavucena, Krug se zovejagnjetina, rame uz rame sa Mrzencima, vrh vrhova, overili ja i obozavateljka Mrzenaca, koja se sa ocenom slaze. ispeceno pod sacemmmm... topi, raspada, lepi, posoljeno, mlado, socno... u toj kafani inace overavao sezonski papke u saftu, skembice i sl, ali ovootici cu jos jednom da se uverim da nije bilo slucajno, odnosno da li je uvek jednako dobro

Link to comment

ovo bas nije na tom potezu ali nije ni mnogo dalekodanas pedalajuci po juznom banatu, obreo se u kafani "belorepas" na ribnjaku u barandi - odmah na ulazu u selo iz pravca sakula (ili izlazu iz pravca opova:)). vidi se da je novo mesto, blago napucanije, nema litarskih vina ( angry.gif ) za spricer, meni standardno riba plus rostilj i salate. medjutim kad je stigla klopa ispostavilo se da je bilo vise nego pristojno. sopska je bila bolja od 99% bg kafana, dobro ohladjeno povrce i besprekoran narendani odlezali sir a uz to su posluzili netom ispecenu lepinju. kod cevapa (380 din) gde nema iznenadjenja prilog je bio nekakav domaci peceni krompir, totalni hit, dok je moj riblji paprikas (400 din) bio jedan od boljih koje sam jeo u poslednje vreme. naime baza je pasirana gusta riblja corba, sa vrlo malo paprike ali sa dosta povrca i ribe tako da realno tome nedostaje samo malo nekog mediteranskog bilja pa da ima smek mnogo blize morskom nego recnom. riba su bili filirani komadi sarana iz ribnjaka na kome je kafana, nije mi omiljena riba ni po jednom parametru ali me nije omelo u uzitku (nakon sto sam im skinuo masnjikavu kozu:)). neocekivan klimaks je bio dezert, pita od suvih sljiva - tocnije klasicna baklava punjena filom od samlevenih i ukuvanih suvih sljiva, posut krupno mlevenim orasima, sirupom od cokolade i korom od narandze. e ovo je bilo stvarno zajebato. ukupan ceh za 3 salate, 2 jela, 0.2 deci vina, litar kisele, 2 kafe, 1 lepinju i 1 kolac - 1830 din.stavicu neke slike posle

Link to comment

dobra je bila hrana ovde, sipak je slucajnost.borcanske kafane su u teskom autu, poplavio dunav. danas bas osmatrao sa pancevca kako izgleda onaj ugostiteljski potez od sljunkare nizvodno - ka-ta-stro-fa. konoba kod goce i renata pliva metar u vodi najmanje. ko zna kolike ce somove da nadju u objektu kad se voda povuce!

Link to comment
ne znam za to u sremu, ali je hvaljeno bilo neko seosko domacinstvo pretvoreno u neki blago etno-profenserisani kompaund iza meljaka ibarskom na jug, al ubi me ne mogu da se setim. bio tamo nisam, hvalili neki sa sitnom decom da mogu da ih puste da se jure sa kokoskama i zecevima, detalje ne znam. imaju sigurno sajt, znam da sam gledao neke slike.
Zornica kućazornicakuca.rsBio dva puta, danas drugi put. Cekao sam 1h+ da mi donesu jelo, a poslednji komad predjela su mi doneli kada smo pojeli glavno jelo, pa smo ga spakovali.Hrana ok, ambijent super, narocito ako imate sitnu decu - ogromno dvoriste, ljuljaske, mini zoo vrt i tako to.
Link to comment
To je onda bas nova kafana kraj ulaza u ribnjak ? Ja tamo cesto idem na pecanje, secam se da su majstori jako dugo nesto kuckali
aha, solidno je - moze da se jede pristojno. iza nas je sedeo neki par gde je zena smorila boga oca dok je narucila sa idiotskim pitanjima, jer su komadi ribe ili su parcici ribe, a ako su komadi jel su komadi ili komadici, a koje povrce stavljate u corbu - i na kraju je skvicala od srece kad je jela taj paprikas. ovo pominjem zato sto sam teska svinja i mogu da jedem sta god kad sam gladan (a u tom trenutku sam vec imao 25 kilometara u nogama na bajku). inace ima i na ribnjaku u debeljaci isto pristojno kafance, tamo jos pride ima i propisno vino za spricer onako kako bog zapoveda a i ambijent je rekao bih bolji. za hranu ne znam.btw - apropo pecanja, za tih 20 min koliko sam se prosetao oko vode, majstori su bas savatavali razne mrge, cenim od 2 do 5 kila najmanje. a u debeljaci je danas neko izvadio sarana od 11 kila.
Link to comment
ajde neka zanimljiva preporuka za krusevac i blizu (15-20 min kolima) okolinu. necu gedzu.treba mi za sutra.fala vi unapred
restoran Konak blizu centra, inace svi znaju za njega u KS tako da ne mozes da promasis. Dobar rostilj, preporuka za ustipke, cene popularne, imaju dobar izbor vina. Od poslastica dobra je "palacinka sa sve", velika palacinka punjena slagom, plazmom, kremom, medom, dzemom, orasima itd :)
Link to comment
aha, solidno je - moze da se jede pristojno. iza nas je sedeo neki par gde je zena smorila boga oca dok je narucila sa idiotskim pitanjima, jer su komadi ribe ili su parcici ribe, a ako su komadi jel su komadi ili komadici, a koje povrce stavljate u corbu - i na kraju je skvicala od srece kad je jela taj paprikas. ovo pominjem zato sto sam teska svinja i mogu da jedem sta god kad sam gladan (a u tom trenutku sam vec imao 25 kilometara u nogama na bajku). inace ima i na ribnjaku u debeljaci isto pristojno kafance, tamo jos pride ima i propisno vino za spricer onako kako bog zapoveda a i ambijent je rekao bih bolji. za hranu ne znam.btw - apropo pecanja, za tih 20 min koliko sam se prosetao oko vode, majstori su bas savatavali razne mrge, cenim od 2 do 5 kila najmanje. a u debeljaci je danas neko izvadio sarana od 11 kila.
Debeljaca :Hail:
Link to comment

pominjete ibarsku. njom do kraja pa u prvi etno sandzacki restoran 'gaziya' :) skoroz otvoren, bio müftü licno na otvaranju ;) pazarski cevap 35o din, prejebeno

Link to comment

ona eMPejceva Arena na Iriskom vencu rula! gljivarska corba, istarska snicla i puzevi su provereno dobri. srne sam video kad su doterali, to mi je sledece u planu... lep proplanak, dobra mjuza, odlicna krka, domace vino iz Iriga, a smesne cene... gazdina mama je sefica kuhinje i zena razbija, pricali smo onoliko, ima opasan pedigre - iz Istre, sa specijalizacijama u francuskoj i italijanskoj kuhinji, sa akcentom na pecurke. jedan od boljih poznavalaca na Balkanu.

Link to comment

bila i ja danas u areni.salata - puzevi. sa maslinovim uljem, b.lukom,narandzom i limunom. meni odlicno iako nisam ranije jela da uporedim a kolega koji ih je probao na vise mesta rece da su ovi najbolji, i odmah je trazio od vlasnice recept (kuva se prvo 10 min u morskoj vodi, navodno). zena se malo suvise hvali za moj ukus i diskretno je popljuvala obliznju irisku konkurenciju ali verovatno ima i razloga :Dispostavilo se da je ona, uz sve sto je zajcev nabrojao, i delegirani predstavnik srbije na nekom natjecaju u srednjovekovnoj kuhinji (ona je strucnjak za srpsku) i da nam je prava osoba za buduci projekat koji smo bas danas ugovorili pa smo uspostavili poslovni dil i imali poseban tretman i jela u zemljanim posudama.posebno me je impresionirala topla ljudska, gurmanska ispovest tadica i shapera u knjizi gde gosti pishu svoje utiskemuzika? bili su novi fosili :Dhvala mp i zajcev, ja tuda cesto prolazim i nikad ne bih pomislila da su te drvene barake ista vise od mesta gde kamiondzije popiju pivo

Link to comment
Gde se u Nisu jedu najbolji govedji repovi?
Ja ih jeo u jednoj kafani sa staklenim izlogom velikim kao samoposluga, ali posto nisam odande ne znam ni kako se zove ni kako da nadjes :mellow:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...