Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

Hm. Ja sam 10ak god isao po sluzbenim ruckovimatm po Srbiji, od Subotice do Pristine. Uvek su me vodili na :Hail: mesta. Pitajte sta vas interesuje ako se setim

Link to comment

ja uglavnom imam sve putne pravce pokrivene sa nekoliko proverenih kafana. eventualno Istocna Srbija i Banat, tamo sam malo isao, sta bi ti tu bile preporuke?

Link to comment
ja uglavnom imam sve putne pravce pokrivene sa nekoliko proverenih kafana. eventualno Istocna Srbija i Banat, tamo sam malo isao, sta bi ti tu bile preporuke?
Sto se tice istocne Srbije...apsolutna preporuka je restoran Kamiondzije...nalazi se u Svrljigu, na putu izmedju Zajecara i Nisa...O njima je bila prica pre izvesnog vremena i njihovim porcijama "na metar" :)Motel Balasevic podno Rtnja, na glavnom putu, je imao odlicnu gibanicu i kiselo mleko...nisam bio par godina pa ne znam kakvo je stanje sada...
Link to comment

pricao sam i ja tada o Kamiondzijama, to mi je jedna od prvih kafana u zivotu...ali to je vise jug, nego istok. mislio sam vise na potez ka Boru

Link to comment

Ne znam bas za Bor...ali mogu da ti dam par preporuka za Zajecar i okolinu...U samom centru grada je kafana "Meda" koja se izdvaja velikim i kvalitetnim porcijama...prostor je veoma mali i vrlo lako se moze desiti da se ne nadje slobodno mesto...cene su veoma dobre ali i malo jace sto se tice pica...Druga kafana koja se izdvaja kvalitetom rostilja je "Roko" i nalazi se preko puta plaze na Timoku...jednom prilikom sam iz nekog razloga pitao da li imaju pomfrit...belo su me pogledali i rekli da osim sezonskih i svezih salata mogu jedino da mi ponude luk :)Na magistralnom putu Paracin - Zajecar postoji skretanje za selo Donja Mutnica (posle pumpe Mihajlovic) u kojoj se nalazi kafana "Bolji zivot"...svratio sam tamo prosle godine i jeo izuzetno kvalitetne cevape za smesne pare...ostale stvari nisam probao ali znam da uglavnom direktori javnih preduzeca iz istocne Srbije vole da svrate tamo sto moze da bude dobra preporuka :)Iz licnog iskustva mogu da ti preporucim kafanu na "Rajackim pimnicama"...bio sam nekoliko puta i svaki put je bilo fantasticno...ne postoji klasican meni...vec se jede ono sto gazda spremi za taj dan...pa se u prolece uglavnom jede dobra jagnjetina ali se moze naleteti i na neki gulas ili tako nesto slicno...takodje veoma povoljno...postoji i par solidnih soba gde moze da se prenoci u slucaju da se ukokas vinom :)Ako se zaputis tamo ne bi bilo lose da pozoves pre toga i napravis rezervaciju jer ume da bude prebukirana kafanica i da nema mesta a ti prevalis toliki put...ja imam broj telefona (nadam se jos uvek vazeci) pa ako ti zatreba moze na PM :)

Link to comment
Alaska barka iliti Ribarac u NS...riba spremljena vrhunski a riblji paprikas mozda najbolji koji sam jeo :)
Ribarac je za ljubitelje rakije. Lepo ih pitas da li im je ove godine bolja kajsija ili kruska i oni ti posteno odgovore. Pri tom je maksimalno opustena atmosfera. Moj NS favorit.
Link to comment

oko bora je zesci wasteland sto se tice kafana. ako ides starim putem preko zagubice, to ti je poslednje mesto u kome mozes da jedes (motel kod vrela, mada je nazalost zesci krs uprkos lepoj lokaciji) pre zajecara ili bora. znaci dobrih sat i po voznje - moja zena je imala napad gladi na toj relaciji i malo je reci da sam popizdeo sto fizicki nema nista, nijedna rupetina u kojoj ima bilo sta da se stavi u usta.u zajecaru isto ima hajduk veljkov konak u kome se masovno jede odlican i jeftin rostilj. posle toga na jug tek u kalni ima prvo pristojno mesto, nekakav etno kompleks na timoku(?), i dalje ka staroj planini tek u podnozju kafana cije ime ne znam ali je dobro oznacena pored koje je ribnjak, dakle pastrmka. u motelu kod boljevca pod rtnjem i posle preuzimanja od strane balasevica ostala ista ponuda, gibanica i kiselo mleko (vrh) i mislim da sam poslednji put tamo video i neki kacamak.sto se banata tice - stara palanka na dunavu ima 2 dobre ribarske kafane na samom kanalu. pre toga u kajtasovu (ako nisam pobrkao imena) ima onaj salas o kome je pisao vasudeva, tamo nisam bio, i u samom selu ima objekat namenjen porodicama sa decom koje dolaze na rucak, nisam ni tamo bio ali lepo izgleda spolja i vikendom ima parkirano puno kola.

Link to comment
ne znam za to u sremu, ali je hvaljeno bilo neko seosko domacinstvo pretvoreno u neki blago etno-profenserisani kompaund iza meljaka ibarskom na jug, al ubi me ne mogu da se setim. bio tamo nisam, hvalili neki sa sitnom decom da mogu da ih puste da se jure sa kokoskama i zecevima, detalje ne znam. imaju sigurno sajt, znam da sam gledao neke slike.
Treba da idem na turneju po Ibarskoj, ali su mi Bacevci mnogo blizu. Jbg, ako stanem posle 30km, do Kraljeva nikad stici necu. Dajte neki link malo dalje. U kakvom su stanju Dva brata kod Belanovice? Takodje, na pdf sport su spominjali neku prasetinu oko Cacka, za koju kao svi znaju...mada bih ja pre neki dobar rostilj u debeloj hladovini, da malo iskuliramo od voznje.edit: Sad iscitah jedan stari post o Stopanji, pa cu gledati da overim, posto obilazim potez Krusevac - Trstenik - Vrnjacka banja - Kraljevo. Ako neko ima jos ideja za taj pravac, otvoren sam za sve predloge. Edited by April
Link to comment
u zajecaru isto ima hajduk veljkov konak u kome se masovno jede odlican i jeftin rostilj. posle toga na jug tek u kalni ima prvo pristojno mesto, nekakav etno kompleks na timoku(?), i dalje ka staroj planini tek u podnozju kafana cije ime ne znam ali je dobro oznacena pored koje je ribnjak, dakle pastrmka. u motelu kod boljevca pod rtnjem i posle preuzimanja od strane balasevica ostala ista ponuda, gibanica i kiselo mleko (vrh) i mislim da sam poslednji put tamo video i neki kacamak.
Taj Hajduk Veljkov konak ne radi kako treba vec godinama...ne znam kada si poslednji put bio tamo...Kiselo mleko kod Balasevica pod Rtnjem je tako kvalitetno i gusto da kada ga okrenes naopacke nema sanse da ispadne...licno sam se uverio u to :)
Link to comment

bio sam u hajduk veljkovom konaku pre mesec i po dana. usao sam unutra u stanju poluocaja zato sto mi je iduci preko crnog vrha, zagubice i bora pao secer na ivicu hipoglikemije od gladi dok je moja zena vec bila na minimumu zivotnih funkcija a ocekivanja su mi bila nistavna. unutra smo zatekli vrlo solidan rostilj - ne na nivou kamiondzija ali bolji od 95% beogradskih kafana, ogromne porcije i blesave cene. nas troje se na smrt pocepalo (i ponelo kuci ono sto nismo mogli) za recimo 1400 dinara. cak smo dobili na nase oci pecen hleb pod crepuljom sto odavno nisam video u kafani.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...