Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

Pa to je Kudravi i rekao! :lol:
Upravo. A ako se pitate zasto su Telenorovci tako siroke ruke pri poklanjanju, obratite paznju na cinjenicu da ste ugovor potpisali na odredjeno vreme i da cete ga ispostovati cak i ako ta postena kompanija promeni uslove istog tog ugovora koji ste potpisali.Uzmimo hipoteticku situaciju da potpisete pod odredjenim uslovima, a da operater u sklopu akcije "Kartelizujmo trziste umesto da se koljemo medju sobom" recimo izmisli uslov da se prvi minut razgovora placa, pa makar razgovarali i 5 sekundi. Ili recimo da besplatni minuti ne mogu da se provere, pa da vam racun uvek dodje kao veselo iznenadjenje. U stvari, ne morate da zamisljate, to se upravo desilo...
Link to comment
Upravo. A ako se pitate zasto su Telenorovci tako siroke ruke pri poklanjanju, obratite paznju na cinjenicu da ste ugovor potpisali na odredjeno vreme i da cete ga ispostovati cak i ako ta postena kompanija promeni uslove istog tog ugovora koji ste potpisali.Uzmimo hipoteticku situaciju da potpisete pod odredjenim uslovima, a da operater u sklopu akcije "Kartelizujmo trziste umesto da se koljemo medju sobom" recimo izmisli uslov da se prvi minut razgovora placa, pa makar razgovarali i 5 sekundi. Ili recimo da besplatni minuti ne mogu da se provere, pa da vam racun uvek dodje kao veselo iznenadjenje. U stvari, ne morate da zamisljate, to se upravo desilo...
:blush: Ispala ćurka. Telenorovci, prema meni ispali super korektni. Promenili su ugovor, tako da sada umesto 250 imam 325 minuta i isto toliko poruka za iste pare...
Link to comment
Telenorovci, prema meni ispali super korektni. Promenili su ugovor, tako da sada umesto 250 imam 325 minuta i isto toliko poruka za iste pare...
Kako citam po strucnim forumima, nekih 15% korisnika ce izaci u plusu, a ostali ce grcati (procenat izvucen iz racnih nagadjanja => ne shvatajte preozbiljno).Mnogi vec primecuju da su mobilni operateri smanjili nivo reklamiranja (uporedite sa situacijom od pre dva meseca), a oni skloniji paranoji (inteliegntniji?) vide kartelski dogovor u pozadini. Ono sto je sigurno je da od ocekivanja koje su mnogi imali sa dolaskom treceg operatera, nema nista. Nema pojeftinjenja, nema novih usluga. VIP ima blekberi po idiotskoj ceni i glasovne poruke koje valjda jos samo nama mogu biti "nova usluga".
Link to comment
Kako citam po strucnim forumima, nekih 15% korisnika ce izaci u plusu, a ostali ce grcati (procenat izvucen iz racnih nagadjanja => ne shvatajte preozbiljno).Mnogi vec primecuju da su mobilni operateri smanjili nivo reklamiranja (uporedite sa situacijom od pre dva meseca), a oni skloniji paranoji (inteliegntniji?) vide kartelski dogovor u pozadini. Ono sto je sigurno je da od ocekivanja koje su mnogi imali sa dolaskom treceg operatera, nema nista. Nema pojeftinjenja, nema novih usluga. VIP ima blekberi po idiotskoj ceni i glasovne poruke koje valjda jos samo nama mogu biti "nova usluga".
...care izvini, ali ako nam prenosis ove informacije sa strucnih foruma bolje da ih vise ne citas jer je ovo sto si napisao glupost......i na primer trecem operateru mozes da zahvalis telefone za dinar...nisu neki, ali za one koje nemaju sto evra za nov mobilni i to je do jaja...do pre par meseci mobilni za dinar je bio nezamisliv, a sada ga dele sva tri operatera...nisi mogao da zoves sve mreze sa istom tarifom, niti da redovno dupliras kredite raznoraznim promocijama koje smenjuju jedna drugu ako si na pripejdu...telefon za 20-30 evra nisi mogao da kupis ni na buvljaku......istina je da ja nisam siguran koja su to sve ocekivanja koja su imali mnogi koje spominjes, ako bi pojasnio sta bi to bilo mogli bi da opletemo posteno po operaterima... Edited by BigLebowsky
Link to comment

Pošto plaćam već godinama oko 50e mesečno mobilni, samo sam šarnuo da ću da koristim još 2 godine. A koristio bih ga, šarnuo ne šarnuo.Kod Telenora imam 2 postpaid paketa i jako sam zadovoljan. Ne vidim šta bi moglo da pokvari to mišljenje, osim da u ugovoru stoji da nakon 2 godine treba da im dam bubreg, psa i levo oko.Kudravi spomenu pojeftinjenje. Ovaj, gde ćeš jeftinije, jbt? U jednom paketu za 2 soma mesečno imam 700 minuta u svim mrežama i 700 poruka. Minute skoro i potrošim, al zaista bih morao biti hobotnica da skucam 700 poruka. A nepotrošeno se prenosi u naredna 3 meseca. Pa nek me i zavrnu za 200 minuta i 200 poruka, opet je džabe. Još dobio i tlf za dinar i verovatno ću ga dati dedi (uz 063 prepaid karticu) da može da divani sa trešnje kad je u vikendici.

Link to comment

Postpaid se isplati svim kategorijama ljudi, koji troše više od 50 minuta minuta mesečno. Za svakog ima odgovarajući paket koji god da je operater u pitanju (s tim što je MST govno zbog neprofesionalnosti). Uopšte ne vidim ni jedan razlog za vraćanje na grebanje dopuna po ulici.

Link to comment
Nevolja s tim ''jednodinarskim'' telefonima je što su mnogi imali tehničkih problema.
Da budem iskren više verujem Telenoru i Vipu nego žiki iz servisa koji prodaje fon skinut sa strane mreže i dekodiran. Koristim takav godinu dana bez najmanjeg problema. Manje ljudi se žali na probleme nego ranije, a mnogo više ih je uzelo fon na taj fazon.
Link to comment
Nevolja s tim ''jednodinarskim'' telefonima je što su mnogi imali tehničkih problema.
drugarica koja radi u telenoru mi kaze da najmanje reklamacija imaju na ove samsung E 250 telefone ( a njih najvise prodaju)
Link to comment

Cela familija uzela telefone uz pakete u Telenoru i niko nije imao ni najmanji problem. Sva tri aparata rade kao pod konac, baterije im dugo traju. Post paid se zaista isplati, i ne bih se poovo vraćala na grebuckanje ni za šta.

Link to comment
drugarica koja radi u telenoru mi kaze da najmanje reklamacija imaju na ove samsung E 250 telefone ( a njih najvise prodaju)
Na njih i daju dvogodišnju garanciju. Nosilac garancije je Roaming, zastupnik Samsunga za Srbiju. Samo da dedi ne padne sa trešnje...
Link to comment
...care izvini, ali ako nam prenosis ove informacije sa strucnih foruma bolje da ih vise ne citas jer je ovo sto si napisao glupost...
Mozda nisam bio jasan, ali govorio sam o zaokruzivanju minuta. Placanje uspostave veze ne postoji, ali placas prvi minut i ako razgovaras jedan sekund. Da ne pricamo o bracunskom intervalu - 60+1 sec, a uspostavljanje veze 2.90 u nekim paketima. Ogroman procenat korisnika ce biti pogodjen ovim. Ako su tvoji razgovori dugi, onda se mozes radovati jer si dobio 325 umesto 250 minuta, ali fora je u tome sto ogroman broj ljudi ima takve navike da ovo znaci plus za Telenor i minus za njih. Da ne pricamo da ce ti "besplatni" minuti biti brzo sprzeni ako vodis puno kratkih razgovora. Najveci problem je sto je ovo novost u Telenoru i sto oni zapravo kopiraju ostale provajdere, a meni to ukazuje na dogovor medju konkurentima.Naravno, postoji nacin da im "doakas", a on se sastoji u tome da predjes na jaci paket. Upravo ono sto su i hteli...
...i na primer trecem operateru mozes da zahvalis telefone za dinar...nisu neki, ali za one koje nemaju sto evra za nov mobilni i to je do jaja...do pre par meseci mobilni za dinar je bio nezamisliv, a sada ga dele sva tri operatera...
Kada uzimas mobilni za dinar, ti ustvari dizes kredit kod provajdera. Taj telefon platis u narednimk mesecima, a kamate se itekako racunaju.
nisi mogao da zoves sve mreze sa istom tarifom, niti da redovno dupliras kredite raznoraznim promocijama koje smenjuju jedna drugu ako si na pripejdu...
Sve mreze sa istom tarifom su po mom misljenju posledica kartelskog dogovora izmedju provajdera, a muke od toga cemo placati sporim razvojem. Nadam se da sam u krivu.
telefon za 20-30 evra nisi mogao da kupis ni na buvljaku...
Ne mozes ni sada, samo ti zabasure, pa mislis da mozes. To ti je kao oni sto ti prodaju shejker, pa uz njega dobijes set nozeva, sportski sat i masinu za vezbanje trbusnjaka. Sve ti to platis, a ne bi da ne ide u kompletu.
...istina je da ja nisam siguran koja su to sve ocekivanja koja su imali mnogi koje spominjes, ako bi pojasnio sta bi to bilo mogli bi da opletemo posteno po operaterima...
Pa, mozda je bilo normalno ocekivati jeftiniji internet, GPRS, kvalitetnije veze bez prekidanja i krckanja, nemenjanje ugovornih obaveza nakon sto ih korisnici potpisu, koncetraciju razlicitih provajdera na razlicite ciljne grupe i izbegavanje da svi paketi svih provajdera lice jedni na druge, voice mail kao minimum usluge, drasticno smanjenje roaminga bar za mreze u vlasnistvu Telenora, nenaplacivanje zvanja kol centra, azurniji rad istog tog kol centra, nepostojanje prevara poput onih kada iz listinga vidis da ti je naplacen minut dok si jos bio u besplatnim minutima a radnik u kol centru kaze da im je sistem bio preopterecen pa nije moglo da ti se skine, nepostojanje fantomskih troskova kada pola korisnika vidi da im fali 10 - 20 dinara a poziv kol centra kosta isto toliko pa ispada da te jebu kako god okrenes, dovodjenje opreme na visi nivo i nemogucnost da ti stigne poruka o propustenom pozivu dok si sedeo u centru grada, jasniji nacini tarifiranja koji ne zahtevaju zavrsen PMF za analizu...Sad, necu da kazem da provajderi po zapadu spadaju u cvecke, jer su to globalno najvece mutljavine, ali ja sam se zaista nadao mnogima od gore navedenih stvari nakon dolaska treceg operatera. Posebno sam se nadao da ce GPRS prenos podataka prestati da bude luksuz, ali sta da se radi. Nasi provajderi su nasa dika, a mi sto kenjamo smo samo zlobnici.
Link to comment

I cisto da kazem svima koji smatraju da je ponuda koju dobijaju OK: Izvinjavam se i nisam hteo da vas uvredim nicim sto sam rekao. Zelim vam da i dalje uzivate i ako smatrate da vam ne treba bolje, onda ste u pravu, posto je jedini relevantan sudija sam korisnik.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...