Jump to content
IGNORED

PhD projekti i grantovi - kako do sredstava?


hazard

Recommended Posts

Batali socijalne nauke, nego predji na konstrukciju oruzija, otvoreno ili uvijeno. Ima da dobijes grant momentalno.
Ih, šta ti to pa sad znači. "Moja" nauka je "socijalna" pa predstavlja učinkovitiju konstrukciju oružja od bilo koje druge :wub:
Link to comment
  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sailorman

    20

  • Quince

    12

  • kgmr

    9

  • MayDay

    8

Top Posters In This Topic

Moja drugarica je neki dan dobila od Fonda za mlade talente nekih 5,800 evara za godinu dana. Realno, bijedno. S tim mozes iz Bg u NS na doktorske...
Nesto mi pade na pamet, to je oko 10000 NZ dolara. U moje vreme je PhD stipendija bila 15k tamo. Doduse, jeste se od onda nakrcalo stogod inflacije, ali ni Srbija nije bas neki NZ. (Nadam se da nisam promasio temu i da se prica o stipendiji za zivot, a ne istrazivackim troskovima... mada je i onda suma respektabilna iz moje perspektive).Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment

pa zavisi od toga koliko studije kostaju. ja sam imala super stipendiju od 9k eura pre koju godinu, ali studije su kostale isto toliko, pa mi je za zivotne troskove preostajalo 0.0 eura.

Link to comment
pa zavisi od toga koliko studije kostaju. ja sam imala super stipendiju od 9k eura pre koju godinu, ali studije su kostale isto toliko, pa mi je za zivotne troskove preostajalo 0.0 eura.
To sam izgubio iz vida, posto se u NZ to prakticno ne placa za domace studente (tj. placa se kroz porez kasnije, a i onda je u pitanju sasvim mala suma).Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
pa zavisi od toga koliko studije kostaju. ja sam imala super stipendiju od 9k eura pre koju godinu, ali studije su kostale isto toliko, pa mi je za zivotne troskove preostajalo 0.0 eura.
i kako si se snasla ak nije tajna?
Link to comment
epa sad, mozda je tebi to bedno, ali u srbiji je to vise od prosecne godisnje plate....
Ovde je rec o stipendiji Fonda za mlade talente za studije u inostranstvu. 5k evra godisnje jeste dovoljno za zivot u Srbiji, ali ne i za zivot u inostranstvu. Previdjas jos jednu stvar, da je to stipendija koja se daje drzavljanima Srbije za studiranje, sto znaci da oni, kao strani studenti, moraju da placaju i tuition fees. A tuition fees su minimum duplo od iznosa ove stipendije (moje tuition fees zbog kojih sam i postavila pocetno pitanje su skoro cetvorostruko vece od 5k evra). Naravno, ova stipendija je super kao pomoc studentima u inostranstvu, ali mi je postavljanje tog uslova '5 godina u Srbiji po zavrsetku studija' vrlo nemoralno i, da izvinete, govnarski.
Link to comment

to koliki je fee zavisi od zemlje, pa i od skole na koju hoces da ides. Jedno je ako si ok da ides u Norvesku (no fee), drugo je ako ces u UK (:wacko:). Mislim, nista ti novo nisam rekal :)

Edited by Quince
Link to comment
to koliki je fee zavisi od zemlje, pa i od skole na koju hoces da ides. Jedno je ako si ok da ides u Norvesku (no fee), drugo je ako ces u UK (:wacko:). Mislim, nista ti novo nisam rekal :)
U Norveskoj je 'no fee' samo za drzavljane Norveske.
Link to comment

Not to my knowledge, To ako ima, to je na privatnim i na nekim vrlo specificnim, ali inace nema tuition fee. Imas onaj semester fee (ne znam dal je ovo za phd) koj je oko 50 evra, al to je to. Proveri.

Link to comment
Not to my knowledge, To ako ima, to je na privatnim i na nekim vrlo specificnim, ali inace nema tuition fee. Imas onaj semester fee (ne znam dal je ovo za phd) koj je oko 50 evra, al to je to. Proveri.
Nije za PhD. Nije ni za master u vecini slucajeva. Proveri ;)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...