Jump to content
IGNORED

PhD projekti i grantovi - kako do sredstava?


hazard

Recommended Posts

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sailorman

    20

  • Quince

    12

  • kgmr

    9

  • MayDay

    8

Top Posters In This Topic

Orgasmus mundus. A da probas preko fonda za otvoreno drustvo i zlog cika Sorosa?
Hocu hocu, volim ja zle fondove. Samo sto cika Soros trazi da vec imas pokriveno oko 50% ukupnih troskova iz drugih izvora. To je uslov.
Link to comment
a za Fond za mlade talente treba da si vec upisana, a i sigurno si matora za njih :P
E, jel znas koja je starosna granica za to (za PhD studente)? Btw. njihove stipendije su prilicno bijedne. Za uzinu i gracki prevoz otprilike.
Link to comment

nekad su bogami bile bas fine za studije u inostanstvu.sto se starosne granice tice, znam da je nesto ranije bila niska, mada mi se cini da je prosle godine bila 29, sto je pomak. al ako sad nema konkursa otvorenog, onda ti to nista ne znaci, jer oni to mogu da promene za sledeci.al sa njima znas da je zajeb oko obecanja da se bude u zemlji 5 godina nakon diplomiranja.

Link to comment
nekad su bogami bile bas fine za studije u inostanstvu.sto se starosne granice tice, znam da je nesto ranije bila niska, mada mi se cini da je prosle godine bila 29, sto je pomak. al ako sad nema konkursa otvorenog, onda ti to nista ne znaci, jer oni to mogu da promene za sledeci.al sa njima znas da je zajeb oko obecanja da se bude u zemlji 5 godina nakon diplomiranja.
Koliko ja znam, oni uvek objavljuju konkurs negde sjeseni. Dakle, na pocetku skolske godine za tu skolsku godinu. Znam nekoliko ljudi koji dobijaju tu stipendiju, i nisu morali ni na koji nacin da se obavezu da ce se vratiti u Srbiju nakon diplomiranja. Ja govorim o stipendiji Fonda za mlade talente za studije u inostranstvu, koja u poslednjih nekoliko godina ne prelazi 5k evra godisnje. To su suvise male pare za takvo obavezivanje.
Link to comment

Sigurno se obavezuju, postoji ugovor koji se potpisuje gde se to jasno kaze da je student u obavezi da radi u Srbiji 5 godina, a u roku od 8 godina od diplomiranja.Sada jesu male, ali znam da je 2008. taj iznos bio 1.250.000 din za godinu dana, sto nije malo, ali i znam da su narednih godina bas smanjili.

Link to comment
Pih, nisam znala. Koje su sankcije ako se ne vratis?
Pa samo da vratiš pare...i, naravno, bliža rodbina ide u zatvor na par godina Edited by MancMellow
Link to comment

S tim sto ugovor ne precizira sta ti to treba da radis u Srbiji 5 godina, pod kakvim ugovorom, kako ti njih o tome obavestavas, sta ako ne mozes da nadjes posao, i sl.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...