Jump to content
IGNORED

PhD projekti i grantovi - kako do sredstava?


hazard

Recommended Posts

Tebi izgleda mora da se crta. Hazard je rekao da na njegovom fakultetu (ne znam kojem) postoji nepisano pravilo da je potrebno objaviti nesto pre odbrane. Ti tvrdis da to nije tacno, jer na svim odeljenjima ekonomije, biznisa i drustvenih nauka u UK uopste to nije ni pisano ni nepisano pravilo i zelis ovde da navedes primer nekakvog solidnog fakulteta koji bi to potvrdio. Kakav je to primer koji moze dokazati neodrzivu opstu tezu koju zastupas? Da li je uopste moguce dokazati da ne postoji pravilo ako je ono nepisano, tj prenosi se usmenim putem u vidu kolegijalne preporuke ili usmeravanja ka sto ranijem ukljucivanju u osnove naucnog rada, tj odlaske na konferencije i objavljivanje? Ako hazard kaze da je kod njega na odeljenju tako, onda se to mora prihvatiti jer ne verujem da postoji ikakva korist ili zadovoljstina koju on moze dobiti time sto nas ovde laze/obmanjuje na pdfu.Imam prijatelje koji su doktorirali filozofiju, egiptologiju i teoriju muzike - svako od njih je imao objavljene radove u zborniku, jer su ih tako profesori podsticali. Sto su imali vise radova, to su bolje prolazili na odbrani. Poznajem samo jednu osobu iz UK (psihologija) kojoj je dozvoljeno da preda rad bez objavljenog clanka iz licnih razloga (nestalo joj kinte da dalje placa, bila je self-funded), mentor je tokom odbrane popusio paklu cigara ispred odeljenja, dobila je major corrections na jedvite jade, a i njih je opet za dlaku uspela da odbrani sledeci put. Jedina osoba koju znam iz Nemacke a da je insistirala da brani doktorat bez objavljenog rada dobila je 'rite' (neki clanovi komisije su, koliko cujem, cak hteli da je obore). Na osnovu svega sto znam, sigurno da ne bih nikome preporucila da izadje na odbranu doktorata a da nije objavio nista - pa makar neki rad u zborniku s konferencije, ili nesto u caspisu sa malim impact factorom. Mislim da je 'prednost' preblaga rec za znacaj koji objavljeni rad moze imati na buducu karijeru doktoranata, jer se kroz objavljivanje stice (sto bi rekla Margit Savovic) neprocenjivo iskustvo a i jako dobro izgleda na cvu koji ce, sve cesce i cesce, citati ljudi koji o tom doktorantu nista i ne znaju a znacaj mu mere prema supervizoru, dobijenim nagradama i (najvaznije) objavljenim clancima.
Ako se kaze nepisano pravilo, onda je naglasak na reci pravilo a ne nepisano. Prednost nakon doktorata, laksa odbrana, itd. nisu nepisano pravilo. Iz tvoga iskustva koje si izlozila, tvrdnja o nepisanom pravilu stoji.Iz moga iskustva - ne. Dakle, 2 osobe sa biznis skole, 2 sa ekonomije, 2 sa computational finance, plus jos dve osobe sa 2 univerziteta na kome se trenutno nalazim nemaju nista objavljeno a imaju doktorat. Svi sa minor corections. Imaju konferencije iza sebe, no to nije objavljeni rad. Rec je o proceni supervizora da radovi imaju potencijal iako jos nisu objavljeni niti predati za objavljivanje.Na kraju, nisam ja taj koji uopstava, vec je stvar upravo suprotna. U svakom postu sam pomenuo zbog cega tako mislim. No, ako se vec uopstava, stvar je u naglasku i terminologiji. Ucinilo mi se da je "nepisano pravilo" prejak izraz. Pre bih uptrebio termin "prednost koja znacajano olaksava odbranu".
Link to comment
  • 1 month later...
  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sailorman

    20

  • Quince

    12

  • kgmr

    9

  • MayDay

    8

Top Posters In This Topic

  • 2 years later...

Dragi Ljudi od Nauke (a i ostali),Zanima me da li imate savet ili sugestiju gde traziti eksterni funding za PhD, tj. funding koji nije vezan za konkretni univerzitet, nego je field based (oblast za koju mi treba je Social Sciences, najsire definisano), ili country/area based (Srbija/Zapadni Balkan)?Unapred hvala!sailorman

Link to comment

Ne zanimaju me zemlje, nego grantovi koji se daju nezavisno od zemlje u kojoj se nalazi univerzitet. Konkretno, trebaju mi pare za PhD na koji sam vec primljena, ali je jos uvek neizvesno (i malo verovatno) da li cu dobiti internal funding te institucije, a jos neizvesnije da li ce to biti funding koji ce mi pokriti sve troskove.Pored toga gledam i druga mesta, ali samo sa internal fundingom, jer ako uspem da nadjem external svakako cu se opredeliti za ovo prvo.

Link to comment
probaj marie curie evropske unije, narocito ako mozes da nabacis neki sustainability spin za svoj research.
Hvala paculla. Na prvi pogled mi se cini da mi ovo nece biti od koristi, ali moracu malo detaljnije da proucim. Edited by sailorman
Link to comment

Erasmus?И ако ти треба неки додатни инфо за ЦЕУ, питај.Поздрав из Пеште :)

Edited by Cane Vukic Prebranac
Link to comment

nazalost ne mogu da ti preporucim nista konkretno ali ono sto sam godnama vidjala a odgovara ovom tvom opisu su i neke stipendije specijalno za zene istrazivace - women in science, women in research i slicno. probaj da nadjes takvo nesto u Evropi.

Edited by estel
Link to comment
И ако ти треба неки додатни инфо за ЦЕУ, питај.Поздрав из Пеште :)
nazalost ne mogu da ti preporucim nista konkretno ali ono sto sam godnama vidjala a odgovara ovom tvom opisu su i neke stipendije specijalno za zene istrazivace - women in science, women in research i slicno. probaj da nadjes takvo nesto u Evropi.
Hvala!
Erasmus?
Erasmus se daje za mali broj unapred (i prilicno usko) odredjenih PhD programa na, naravno, unapred utvrdjenim univerzitetima. Super su pare od Erasmusa, ja sam ih dobijala 2 godine za master, ali se nazalost ne uklapam ni u jedan od ponudjenih PhD-ja. Edited by sailorman
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...