Jump to content
IGNORED

SF serije


Shan Jan

Recommended Posts

Engleski nije problem, uopšte, nego ne volim e-knjige, staromodna sam, šta ću, volim papir. Našla sam u pdf-u, pa ću, valjda, da se izborim
Možeš da naručiš sa Amazona nešto džab-džabe. Ja te elektronske samo ako ne mogu da čekam na papir.
Link to comment
Pa dobro , ako si odgledao reci nešto, jel čemu?
Pioneer One nisam odgledao. L5 upravo jesam. Nije loše. Ukoliko imaš realna očekivanja (budžet $15.000), poštovanje prema entuzijazmu i neprofiterskoj kreativnosti, kao i toleranciju prema diletantizmu, svideće se i tebi. :)Evo koja je glavna ideja projekta:
With an overall budget of $15,000, the Hemogoblin team worked countless hours in post production over a year to create the pilot episode. Our desire was to demonstrate how far you can go on a shoestring, outside the system, using disruptive innovation to build a film from the ground up.
Koliko su uspeli, moraće svako sam da proceni... ;) Edited by Jolly Roger
Link to comment
Pioneer One nisam odgledao. L5 upravo jesam. Nije loše. Ukoliko imaš realna očekivanja (budžet $15.000), poštovanje prema entuzijazmu i neprofiterskoj kreativnosti, kao i toleranciju prema diletantizmu, svideće se i tebi. :)
Nemam problem sa amaterima i fanovima, u takvim ostvarenjima može da se nabasa i na prava remekdela. Moji favoriti su oni Italijani koji su snimili dva filma o tamnoj strani sile i Džedajima, Dark Resurrection 1 i 2 :) Edited by Arkadija
Link to comment
Nemam problem sa amaterima i fanovima, u takvim ostvarenjima može da se nabasa i na prava remekdela. Moji favoriti su oni Italijani koji su snimili dva filma o tamnoj strani sile i Džedajima, Dark Resurrection 1 i 2 :)
Znam, gledao, odlična stvar.Jedan od mojih favorita je "The Hunt for Gollum". Budžet je bio $5.000 pa ti vidi... :)http://www.youtube.com/watch?v=9H09xnhlCQUWikipedia
Link to comment

Odgledala sam L5, sasvim je solidno i lepo urađeno, obzirom da barataju sa malo para. Jedina zamerka je što ponekad ima neki problem sa tonom , ali sve u svemu 10 za trud i maštovitost :thumbsup: .Za The hunt for Gollum su mi pričali, ali nisam nikako stigla da pogledam, pa ću sada da nadoknadim propušteno.

Link to comment
Odgledala sam L5, sasvim je solidno i lepo urađeno, obzirom da barataju sa malo para. Jedina zamerka je što ponekad ima neki problem sa tonom , ali sve u svemu 10 za trud i maštovitost :thumbsup: .
Da, kad su u odelima, baš se loše čuje. Izbaciće uskoro titlove pa ću da pogledam ponovo sa njima. Moja zamerka je:

Iznenadno padanje one ogromne platforme pod teretom dva čoveka, a posebno loše odrađena fizika. Mislim, u bestežinskom stanju ubrzavaju pri padu... :isuse:

Mada, ko zna, možda to sve bude objašnjeno u epizodama koje predstoje... a i nije previše bitno...

Za The hunt for Gollum su mi pričali, ali nisam nikako stigla da pogledam, pa ću sada da nadoknadim propušteno.
:thumbsup:
Link to comment

Iznenadno padanje one ogromne platforme pod teretom dva čoveka, a posebno loše odrađena fizika. Mislim, u bestežinskom stanju ubrzavaju pri padu... :isuse:

Kad prvi put ugledaju koloniju teleskopom, odmah pri pocetku epizode, vidi se da ona rotira oko svoje ose (kao i delovi njihovog broda), sto znaci da ima vestacku gravitaciju. Osim toga, da tamo vlada bestezinsko stanje, ne da ne bi ubrzavali pri padu, nego valjda ne bi ni padali. Ti mora da si kolega drustvenjak :D

Link to comment

Kad prvi put ugledaju koloniju teleskopom, odmah pri pocetku epizode, vidi se da ona rotira oko svoje ose (kao i delovi njihovog broda), sto znaci da ima vestacku gravitaciju. Osim toga, da tamo vlada bestezinsko stanje, ne da ne bi ubrzavali pri padu, nego valjda ne bi ni padali. Ti mora da si kolega drustvenjak :D

E, vidiš, to mi je promaklo: rotacija kolonije i njena veštačka gravitacija. A što se tiče njihovog broda - to sam odmah primetio. :) Moraću ponovo pažljivije da pogledam, čim izbace titl. U svakom slučaju, hvala ti. I da, podrazumeva se, naravno da ne bi ni padali, a kamo li ubrzavali u padu. Na to sam mislio, sorry, možda sam bio nejasan. :)

Edited by Jolly Roger
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...