Jump to content
IGNORED

SWTOR


teacher

  

20 members have voted

  1. 1. Igranje SWTOR-a

  2. 2. Najviše očekujem od

    • Role play dela (Uživanje u priči)
    • PvE (Fokus na Questovima, levelovanju i borba protiv neljudskih neprijatelja)
    • PvP (Borba između ljudskih igrača)
  3. 3. MMORG

    • Igrao već, ohohoho
    • Ovo će mi biti prvi MMORG
    • Nikad neću igrati, imam život


Recommended Posts

  • Replies 280
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bigvlada

    80

  • teacher

    76

  • Amos

    22

  • Santa

    17

Top Posters In This Topic

Navukoh se i uprkos obavezama skoro zavrsih ovu uvodnu planetu, prica je zanimljiva mada mije bilo par cudnih situacija npr kada mi daju masku da se infiltriram u fabriku a jednako me resetaju i kada je nosim i kada ne.Osim toga jedina glavna zamerka je sto svakog NPCa sa kojim progovoris vise od dve recenice moras da ubijes/zajebes/ispalis/osakatis mu decu/silujes zenu/dopisati po izboru. Sve sto izbliza nije to odmah vuce Light poene koji su koliko sam shvatio prilicno beskorisni za nekoga ko nije light side. Tu me malo igra ogranicava jer nema nekog neutralca niti opreme za toog neutralca vec moras da cepas ili ekstremno zlo ili ekstremno dobro.

Link to comment

Vidim da ću svoju eskadrilu strpati u hangar na neodređeno vreme. Nemam vremena za oba. Nemam ni ovoliko vremena za ovo :isuse:Šta ono rekoh o Immersion-u? Prvo sam se na kosmodromu zalepio za prozor kao dete za izlog sa slatkišima. Kasnije sam sebe uhvatio da sedim na klupici u parku i 15 minuta posmatram saobraćaj. :)Pošto mi je ovo prvi first person MMO, pokušavao sa da prokljuvim taj socijalni aspekt igranja. Imao sam samo dva pvp susreta, sa polovičnim uspehom. Interesantno je da sam imao više ubistava nego što sam bio ubijan, iako su neki bili igrači 50. nivoa. Tuča oko jonskih topova je ok a star wars verzija rollerball-a mi je bila potpuno nezanimljiva. Ono što jeste genijalno je način na koji se igrači gurkaju na zajedničko izvršavanje kvestova. Poslednji set zadataka na prvoj planeti (pravljenje svetlosne sablje) sam odradio dva puta, u oba slučaja sa jednim Škotom (bar mislim da je Škot - velik, zdepast, ćelav, bez brade i brkova ali sa narandžastim zulufima). Na stranu što je tako lakše, ali sam tako imao prilike da vidim i deo priče koji se tiče jedi consulara (inače i ja sam Jedi Sentinel). I u tome je štos. možete sa jednim likom da proživite sve zadatke drugih klasa i da učestvujete u njima.Jedna stvar koja mi je uvek smetala je dugme na lightsaber-u. Ako su već potrebne mentalne telekinetičke komande za sastavljanje iste, zašto se ne koriste i prilikom aktiviranja? OK, Han je spasao Luka pomoću nje ali je to mogao i sa nožem. Protivnik vam može u serd bitke ugasiti mač mentalnom komandom ali i to se može rešiti specifičnom komandom koja je jedinstvena za svakog ko ume da vitla njome. Bio mi je jako interesantan taj neverbalni vid komunikacije, tj. pošto smo odradili herojski deo, išli smo da pokupimo sablje. On je ušao , okrenuo se i krenuo da ide unazad kako bi me pozvao da idem sa njim. Ili nepisano pravilo, da jednom jedan odgovara prvi na pitanje pa onda drugi, da bi obojica dobili isti broj poena. Pa, umesto grabljenja opreme, uzimanje samo one koja odgovara mojoj klasi itd....Moram da pohvalim kvalitet i dužinu zajedničkih misija. Šatl do Coruscanta sam smatrao sam još jednom misijom u kojoj je dovoljno da pređemo ekvivalent jedne pećine i to je to. Masa ljudi se gužvala na ulazu a nikako da nađem saputnika. I na kraju opet dobijem zdepastog jedi consulara. To se na kraju proteglo na dva sata šibanja sa imperijalcima, zaplet i dileme dostojni onima iz a new hope-a i neutralisanja tractor beam-a. Interesantno da je pretposlednji boss - marinac bio mnogo veći problem nego poslednji. Dobili smo ga iz četvrtog pokušaja, posle isprobavanja raznih taktika. Na kraju je on mene dopunjavao energijom i tetošio pomoćnike dok sam ja jastučio dotičnog. Ideja da se određena oprema može kupiti samo ako imate dovoljno zahvalnica na određenoj planeti je sjajna, još jedan razlog zašto treba pomagati drugim klasama prilikom njihovih misija.Uglavnom sam imao sreće sa saputnicima, sem u jednom slučaju. U Coruscantu sam sa jednim jedi shadow-om odrađivao herojsku mapu (kokanje pet protuva). Umirao je par puta ali smo odradili skoro sve. Onda su mene ubili i pri povratku natrag zaključim da je to ipak posao za troje a ne dvoje. Povedem jednu devojku republičkog komandosa i odradimo i preostalu dvojicu. Izađemo i ovaj zbriše iako je devojka izvršila samo 2/5 zadatka. Elem, ja se vratim samo sa njom i urnišemo ih sve ponovo. Sledeća četiri sata smo rešavali moje i njene kvestove po gradu. :) I uvek je važio bonton koji sam gore opisao, u sva tri slučaja. Tako da imam troje prijatelja u koje mogu da se pouzdam za jednu tuču u floti. Bio je slučaj kada je ona morala da privede jednog mešanca svinje, ogra i sigue sigue sputnik pankera od tri metra. I tu u razgovoru vidim da me pušta da prvi pričam i provalim da ima force persuade opcija. :D Panker naoružan do zuba se sam predao policiji :0.6: a njegov zamenik krenuo da kuka kako koristim prljave trikove :lol:. Pravi these are not the droids you are looking for momenat, sa sve pomeranjem ruke. :thumbup: Zbog ovakvih momenata (i svetlosnih sablji ^_^ ) će star wars uvek biti ispred mass effecta i sličnih igara, ma koliko mi se one sviđale. I to je razlog zašto obavljati iste zadatke sa različitim likovima. Bio mi je malo konfuzan sistem sa tri valute dok ga nisam prokljuvio. Kešom se kupuje većina opreme, neka se može kupiti samo ako imate dobar status na dotičnoj planeti a kartelski novčići su za baš specijalnu opremu (između ostalog). Imam utisak da će nakon sledeće ekspanzije (imaju valjda 3000 godina fore u malo opisivanom razdoblju) kada će recimo likovi ići sa 50. tog na 65. nivo omogućiti i zarađivanje cartel coinsa u igri, u jako svedenom obimu. Droid je izuzetno velika pomoć, ali nikako da u njegovim setovanjima prokljuvim kako da ga koristim kao dalekometnu artiljeriju. Od skilova sam odabrao pravljenje i modifikacije sablji. Da li i kako se može naučiti još neki zanat?Gde su žurke? Našao sam prodavca zvanične garderobe.Dodatni skladišni prostor mi ne treba jer ionako sve što ne koristim prodam. Voleo bih da vidim otežavajuću okolnost u vidu toga da ne mogu sve da prodam svima. Ili bar ne po istoj ceni. Aspekt pravljenja dinastije mi je još uvek pomalo mutan. Treba da pravim decu ili se tu smeštaju dodatni stvoreni likovi? Čudilo me je da niko to ime nije već uzeo. The Lord Vlada Vejder Legacy :cool:

Link to comment

Aj da iskoristim i ja da se nakacim na ovaj Bigvladin post.Evo nabih vec 15ti level i zaista je dobra igra, sto se grafike tice morao sam da je spustim ispod normalne postavke ali uzevsi u obzir da nisam igrao skoro nista sto je izaslo u zadnjih 5-6 godina a da nije PES kod ortaka zaista ne mogu da se pozalim. Sljaka skroz dobro, seckanja nema cak ni kod nekih masovnih poprista borbi. Iako sam se nakon Mosovog posta plasio ispadanja iz igre, do sad sam doziveo samo jedan bug-a i to bez ikakvih posledica (slucajno uspeo da vratim kroz upravo zavrsena do tad zelena vrata Story questa koja se nisu dovoljno brzo pretvorila u crvena pa sam tako ostao zaglavljen neko vreme dok me nisu pustili da se krecem i iskoristim quick teleport)Prica je stvarno odlicna (bar sto se mog lika tice) i ima prilicno raznovrsne questove. Posto je i meni ovo prvo MMO i dalje se za sada drzim vise u samoj prici nego li u ostalom ali ni malo se ne zalim. PVP jos nisam ni probao a i iskreno ovako na prvu loptu me i ne privlaci toliko no svakako cu i to isprobati.Sto se socijalnog aspekta tice tu sam imao uzasno prvo iskustvo (no pun intended) gde mi se na prvoj flashpoint misiji ekipa sastojala od mene tada Imperial Agenta, Sith Inquisitora i Bounty Huntera (sve gusteri sveze stigli sa prve planete i svi 10-11 lvl bez specijalizacije) i jednog Sith Warriora 38 lvl.Ko igra malo duze verovatno zna kako je to izgledalo a ko ne zna samo cu reci da se cela flashpoint misija svela na to da nas trojica trcimo iza njega koji iz jednog poteza ubija gotovo sve na sta naleti pre nego sto mi stignemo da opalimo metak. No dobro barem je dobrano popozideo zato sto smo mi insistirali an gledanju svake konverzacije umesto da je prekidamo na space.Nakon toga je bilo dosta bolje sto se ostalih igraca tice, jer iako sam totalni pocetnik u konverzaciji (tipa ne znam ni kako preko chata da trazim odredjenu misiju pa prekucavam ime iste u chat) uspeo sam prvi put navatam jednog tipa Inquisitora sa kojim par sati fino cistio questove nakon sto nam se random grupa raspala posle 5 minuta, a drugi put neku devojku Sith Warriora na koju sam naleteo pred nekim dzinovskim cudovistem koje nisam mogao sam da sredim pa sam trazio pomoc samo za to a onda usput zajedno resismo jos gomilu questova. Sve ih uredno dodah medju friends pa ako naletim opet kada su online da mi se nadju pri ruci.Inace sam prilicno zadovoljan svojom klasom posto mi se cini da i ih i nema toliko puno (ili ja bar nisam naletao na njih), pa me relativno cesto i prihvataju za grupe.A sad zamerke, za pocetak za sada nisam primetio da sam u preteranom gubitku zbog toga sto ne placam pretplatu. Jedino sto od ogranicenja smeta je to sto mi companion zna samo jednu vestinu pa su mi vestine kao Biochem potpuno beskorisne jer ako nema gathering i crafting vestine onda mu dzabe sve. No kontam da ce to da se promeni kad dobijem jos jednog pomocnika a do tada se sluzim underworld tradingom i kupujem naklonost anarhisticke psihoticne kucke koja mi je companion. Jedini drugi trenutak u kom sam osetio to ogranicenje je kada sam na jednoj planeti sakupio 21 commendations a mogao da mi u dzep stane samo 20Taksi je kul opcija samo sto smeta sto nisu sve tacke na istoj mapi direktno povezane iako su sve posecene pa mora da se preseda seta i slicno, ali to nije nista sto se ne moze preziveti.Ono sto malo vise nervira je spawnovanje protivnika u sred bitke. Na primer ako naletim na mesto gde se pre nekog vremena odigrala makljaca i gde su jos svezi lesevi, ako ja tu udjem u borbu sa nekim novim protivnikom ili ostatkom prvobitne grupe velike su sanse da ce mi se ovi koje je moj prethodnik poubijamo dignuti iz mrtvih na strateskoj poziciji iza mojih ledja :/P.S. Cemu sluze datcones i matrix shard-ovi? I +1 na pitanje o Legacy-uMalo me je zbunjivala i svila i neki materijli koje mi je companion donosio sa svojih misija ali pretpostavljam da to sluzi za craftovanje? I kako funkcionisu medical probes za nas neplatise? Imao sam 6 komada i sad mislim da imam jednu ili ni jednu pa me zanima da li se to kupuje ili se dobija odredjeni broj nedeljno ili nema vise nikad dok ne platim?

Link to comment

Ne fukncionise to sa skilovima pratilaca kao sto mislis, posto ono sto odaberes za jednog vazi za sve, inace bi ja mogao da imam 6 razlicitih skilova na 3 companiona :). Lvl 28 trenutno, imao sam i prvi okrsaj sa imperijalnom ekipom na koje smo naleteli na Tatuinu, sreca da smo imali nekog cara 50 lvl koji je dosao da nam pomaze pa smo ih slistili ko macka mleko.

Link to comment
Aj da iskoristim i ja da se nakacim na ovaj Bigvladin post.Evo nabih vec 15ti level i zaista je dobra igra, sto se grafike tice morao sam da je spustim ispod normalne postavke ali uzevsi u obzir da nisam igrao skoro nista sto je izaslo u zadnjih 5-6 godina a da nije PES kod ortaka zaista ne mogu da se pozalim. Sljaka skroz dobro, seckanja nema cak ni kod nekih masovnih poprista borbi. Iako sam se nakon Mosovog posta plasio ispadanja iz igre, do sad sam doziveo samo jedan bug-a i to bez ikakvih posledica (slucajno uspeo da vratim kroz upravo zavrsena do tad zelena vrata Story questa koja se nisu dovoljno brzo pretvorila u crvena pa sam tako ostao zaglavljen neko vreme dok me nisu pustili da se krecem i iskoristim quick teleport)Prica je stvarno odlicna (bar sto se mog lika tice) i ima prilicno raznovrsne questove. Posto je i meni ovo prvo MMO i dalje se za sada drzim vise u samoj prici nego li u ostalom ali ni malo se ne zalim. PVP jos nisam ni probao a i iskreno ovako na prvu loptu me i ne privlaci toliko no svakako cu i to isprobati.Sto se socijalnog aspekta tice tu sam imao uzasno prvo iskustvo (no pun intended) gde mi se na prvoj flashpoint misiji ekipa sastojala od mene tada Imperial Agenta, Sith Inquisitora i Bounty Huntera (sve gusteri sveze stigli sa prve planete i svi 10-11 lvl bez specijalizacije) i jednog Sith Warriora 38 lvl.Ko igra malo duze verovatno zna kako je to izgledalo a ko ne zna samo cu reci da se cela flashpoint misija svela na to da nas trojica trcimo iza njega koji iz jednog poteza ubija gotovo sve na sta naleti pre nego sto mi stignemo da opalimo metak. No dobro barem je dobrano popozideo zato sto smo mi insistirali an gledanju svake konverzacije umesto da je prekidamo na space.Nakon toga je bilo dosta bolje sto se ostalih igraca tice, jer iako sam totalni pocetnik u konverzaciji (tipa ne znam ni kako preko chata da trazim odredjenu misiju pa prekucavam ime iste u chat) uspeo sam prvi put navatam jednog tipa Inquisitora sa kojim par sati fino cistio questove nakon sto nam se random grupa raspala posle 5 minuta, a drugi put neku devojku Sith Warriora na koju sam naleteo pred nekim dzinovskim cudovistem koje nisam mogao sam da sredim pa sam trazio pomoc samo za to a onda usput zajedno resismo jos gomilu questova. Sve ih uredno dodah medju friends pa ako naletim opet kada su online da mi se nadju pri ruci.Inace sam prilicno zadovoljan svojom klasom posto mi se cini da i ih i nema toliko puno (ili ja bar nisam naletao na njih), pa me relativno cesto i prihvataju za grupe.A sad zamerke, za pocetak za sada nisam primetio da sam u preteranom gubitku zbog toga sto ne placam pretplatu. Jedino sto od ogranicenja smeta je to sto mi companion zna samo jednu vestinu pa su mi vestine kao Biochem potpuno beskorisne jer ako nema gathering i crafting vestine onda mu dzabe sve. No kontam da ce to da se promeni kad dobijem jos jednog pomocnika a do tada se sluzim underworld tradingom i kupujem naklonost anarhisticke psihoticne kucke koja mi je companion. Jedini drugi trenutak u kom sam osetio to ogranicenje je kada sam na jednoj planeti sakupio 21 commendations a mogao da mi u dzep stane samo 20Taksi je kul opcija samo sto smeta sto nisu sve tacke na istoj mapi direktno povezane iako su sve posecene pa mora da se preseda seta i slicno, ali to nije nista sto se ne moze preziveti.Ono sto malo vise nervira je spawnovanje protivnika u sred bitke. Na primer ako naletim na mesto gde se pre nekog vremena odigrala makljaca i gde su jos svezi lesevi, ako ja tu udjem u borbu sa nekim novim protivnikom ili ostatkom prvobitne grupe velike su sanse da ce mi se ovi koje je moj prethodnik poubijamo dignuti iz mrtvih na strateskoj poziciji iza mojih ledja :/P.S. Cemu sluze datcones i matrix shard-ovi? I +1 na pitanje o Legacy-uMalo me je zbunjivala i svila i neki materijli koje mi je companion donosio sa svojih misija ali pretpostavljam da to sluzi za craftovanje?I kako funkcionisu medical probes za nas neplatise? Imao sam 6 komada i sad mislim da imam jednu ili ni jednu pa me zanima da li se to kupuje ili se dobija odredjeni broj nedeljno ili nema vise nikad dok ne platim?
1) medical probes moraš da kupuješ na cartel marketu. subscriberi imaju neograničen broj. resetovaće ti se, mislim, nedeljno. 2) datacrones služe da ti permanentno povećaju neku osobinu. npr strength +2 ili na kraju gde može da se uz mnogo muke pokupi datacron koji na sve osobine dodaje +10. shardovi služe za pravljenje relics i to tako da se npr uzmu 3 žuta ili u nekoj drugoj određenoj kombinaciji i odnesu u specijalnu instancu za pravljenje tih matrix cubes (za republiku je to coruscant, the jedi temple).3) spawn protivnika ili NPC je nužno u MMO igrama, jer mnogi ljudi traže bonus ili neki predmet koji mogu da pokupe od mrtvog protivnika. na sreću ako se nađeš u sred respawna grupe protivnika imaćeš par sekundi fore da se izgubiš i da se ne fajtaš s njima ako nećeš4) za f2p igrače omogućen je izbor samo jednog crafting skills bez obzira na broj companiona koje imaš. sa dodavanjem companiona, oni će samo više moći da proizvedu od istog crafting skilla. btw, mislim da je u tom slučaju najkorisniji neki gathering skill (scavenging, bioanalysis ili archeology) ili mission skill (diplomacy, investigation, treasure hunting ili underworld trading) i onda da se ti itemi prodaju na GTN.5) f2p igrači najviše gube sa ograničenjima da ne mogu da nose purple iteme odn to što imaju ograničen broj planet commendations. što znači da ne mogu da kupe najskuplji purple box koji košta 24 comms i na njemu se dobija neki dojajan item koji se kasnije može lepo unovčiti.6) legacy. u principu to je povezivanje i nasleđivanje nekih osobina kroz više likova. npr legacy omogućuje da imperial agent može da koristi neke jedi trikove, ako ima neki jedi u legacyju. takođe, ako se završe razne companion story onda svi likovi u legacyju dobijaju određeni bonus. i još mnogo toga, kao što su kupovina mail boxa za svemirski brodić, razni drugi character perks itd.zgodni sajtovi za pomoć: http://www.torhead.com/ , http://www.reddit.com/r/swtor/ , http://swtor.askmrrobot.com/ , http://dulfy.net/category/swtor/ , za roleplayere http://swtor-rp.com/ i naravno youtube za razne tehnike potrebne za prelazak naprednih misija i flešpointa. nemojte sebi da dozvolite da uđete u flešpoint a da ne znate taktiku. ako ne znate, kažite da ste prvi put u tom flešpointu, inače će vas propisno izvređati. dalje naučite svoju klasu. šta želite da budete. npr pavlle je imperial agent i on može biti dps ili healer. pa onda kad se odabere šta se hoće shodno tome ide izbor featova, opreme. napravite User Interface kako vama odgovara, a neke ideje možete dobiti na http://www.swtorui.com/addons.php
Link to comment

Moj problem sa ispadanjem je, cini se, na kraju bio do procesora. Da se ne bi previse gnjavio instalirao sam igru kod devojke na kompu i sve radi kao normalno (godinu dana novija konfiguracija). Trenutno sam 13 nivo, Jedi Shadow. Cini mi se da sam pogresio u izboru i trebalo je da uzmem Sage-a. A drug companion Trandoshanac (koga je inace kolega Pavle igrao kad smo frpovali SW:) pegla kao sumanut.

Link to comment
Moj problem sa ispadanjem je, cini se, na kraju bio do procesora. Da se ne bi previse gnjavio instalirao sam igru kod devojke na kompu i sve radi kao normalno (godinu dana novija konfiguracija). Trenutno sam 13 nivo, Jedi Shadow. Cini mi se da sam pogresio u izboru i trebalo je da uzmem Sage-a. A drug companion Trandoshanac (koga je inace kolega Pavle igrao kad smo frpovali SW:) pegla kao sumanut.
Jedi Shadow je sjajna klasa. Imaš 3 stabla razvitka i možeš da budeš a) Tenk, ako odabereš Defence stablo (imho to su najbolji tenkovi) b) DPS i to u 2 varijante: da cepaš direkt u glavu sa Balance drvom ili da igraš šunjalicu sa Infiltration. Najbolja klasa za PVP po meni.
Link to comment

Hvala na iscrpnom odgovoru :)Posto sam odabrao da budem Imperial Sniper malo mi smeta to sto kada companion koji sluzi kao TANK zakuka oko healtha a ja ne mogu nista da uradim iako sam pun itema koji lece, ali dobro to je valjda i normalno pa kontam da tu ulecu drugi igraci koju heal-uju.Sto se pretplate tice mislim da mi za sada nema smisla ali sam skontao da postoji taj deo izmedju pretplate i f2p pa ako si ikada potrosio 5$ na SWOTR daju ti neke pogodnosti losije od ovih sto placaju a bolje od neplatisa. Na prvom mestu me privlaci to sto daju dva crew skill-a pa bih mogao da zbudzim te medpacs koje healuju i mene i companiona i olaksam sebi zivot.Tek sam skoro uocio te boxove ali mi je delovalo nekako nesigurno (a i ja sam baksuz za te stvari) pa sam se odlucio za siguricu i kupio pusku koju mogu da koristim od sledeceg nivoa. Zanima me da li su ti boxovi totalno random tipa moze da bude neka glupost koja ne vredi ni 25 kredita a moze da bude i nesto super ili je nuzno uvek nesto korisno samo sto se moze desiti da nije za moju klasu/rasu/aligment? Video sam da se dele po levelima ali rekoh pre nego sto pazarim da znam kakvi su rizici.Video sam da ima dosta sajtova ali ih izbegavam zbog spoilera pa zato i ovde pitam svasta nesto :)Kao sto rekoh za sada vecinom igram misije i udruzujem se kada je neophodno pa ne bih da spoilujem pricu a i veci mi je trip da nadjem sam jedan shard/datacrone nego li da izguglam lokacije i slicno.Hvala pogotovu za ovo za user interface, nisam ni znao da to moze da se menja :)

Link to comment

Završio sa Coruscantom i dobrim delom Džungle. Sada sam 20 nivo a imam više problema da nađem dovoljno ljudi za veće grupne okršaje. Kontam da je to zbog toga što mi social i dalje nije 1 pa se razmišljam da se vrnem na početnu planetu dok to ne popunim. Pošto sam viđao consulare i guardiane 20. nivoa na početku igre, cenim da su i drugi došli na istu ideju. Dodatni motiv je što hoću da kompletiram lore i slične stvari (pošto me neutralna fauna nije napadala nisam ni ja nju ali sada vidim da treba) za prvu planetu. Tatuin i Koreliju ću da gustiram jako polako, kao i Nar Šada mesec na koji mogu da idem bez problema ali hoću još malo da nabudžim karakteristike pre toga. Ona jedna misija na startnoj planeti za komandose i švercere je izgledala kao kaznena ekspedicija. Praktično, do imperijalnog poručnika Markovića :D ostatak flore i faune mi je napravio ukupnu štetu na opremi manju od 200 kredita. A obišao sam sve mape i u par navrata išao u misije sa scoundrelima i trooperima. Jedi Sentinel jednostavno melje sve pred sobom. Još kada u priču ubacim i pomoćnicu koja vitla duplom sabljom koja je takođe proširena do krajnjih granica postojeće opreme imam utisak da bih sam mogao da zaustavim građanski rat na planeti (ali niko neće da mi da taj quest :D ).Svemirske bitke su deset koraka unazad u odnosu na x-wing i tie fighter. Mnogo su lakše čak i od slično koncipiranog rebel assault-a. Ko je igrao dotičnu igru, uz analogni džojstik, zna koliko je težak bio čak i prvi nivo, kada je trebalo leteti onim piramidalnim čudom po kanjonima Tatuine. Ne znam, i dalje smatram da su kotor i jedi knightovi bolje odradili posao. Ideal bi bio trgovački model i letenje iz xwing-a/privateer-a, borba iz fallout-a/kotor-a gde bi mogao da odlučujem dal ću je vršiti taktički dal u realnom vremenu i grananje lika kao u dark forces/jedi knight-u gde mogu da počnem kao Kajl Katarn sa blasterom a završim ili takođe sa blasterom ili kao dopisni član jedi council-a.

Link to comment
Završio sa Coruscantom i dobrim delom Džungle. Sada sam 20 nivo a imam više problema da nađem dovoljno ljudi za veće grupne okršaje. Kontam da je to zbog toga što mi social i dalje nije 1 pa se razmišljam da se vrnem na početnu planetu dok to ne popunim. Pošto sam viđao consulare i guardiane 20. nivoa na početku igre, cenim da su i drugi došli na istu ideju. Dodatni motiv je što hoću da kompletiram lore i slične stvari (pošto me neutralna fauna nije napadala nisam ni ja nju ali sada vidim da treba) za prvu planetu.Tatuin i Koreliju ću da gustiram jako polako, kao i Nar Šada mesec na koji mogu da idem bez problema ali hoću još malo da nabudžim karakteristike pre toga.Ona jedna misija na startnoj planeti za komandose i švercere je izgledala kao kaznena ekspedicija. Praktično, do imperijalnog poručnika Markovića :D ostatak flore i faune mi je napravio ukupnu štetu na opremi manju od 200 kredita. A obišao sam sve mape i u par navrata išao u misije sa scoundrelima i trooperima. Jedi Sentinel jednostavno melje sve pred sobom. Još kada u priču ubacim i pomoćnicu koja vitla duplom sabljom koja je takođe proširena do krajnjih granica postojeće opreme imam utisak da bih sam mogao da zaustavim građanski rat na planeti (ali niko neće da mi da taj quest :D ).Svemirske bitke su deset koraka unazad u odnosu na x-wing i tie fighter. Mnogo su lakše čak i od slično koncipiranog rebel assault-a. Ko je igrao dotičnu igru, uz analogni džojstik, zna koliko je težak bio čak i prvi nivo, kada je trebalo leteti onim piramidalnim čudom po kanjonima Tatuine.Ne znam, i dalje smatram da su kotor i jedi knightovi bolje odradili posao. Ideal bi bio trgovački model i letenje iz xwing-a/privateer-a, borba iz fallout-a/kotor-a gde bi mogao da odlučujem dal ću je vršiti taktički dal u realnom vremenu i grananje lika kao u dark forces/jedi knight-u gde mogu da počnem kao Kajl Katarn sa blasterom a završim ili takođe sa blasterom ili kao dopisni član jedi council-a.
dakle, što pre napustite koncept igranja single player RPG, to ćete više uživati u igri.što se tiče svemirskih bitki, sve zamerke stoje, a bilo je par desetina odličnih predloga za poboljšanje tog dela igre, koji nisu za sada prihvaćeni. od multiplayer space missions do onih scena kada tie fighter prolazi kanalima na svemirskoj krstarici i/ili space stationu. ja sam iskreno uživao u svemirskim borbama (a i pri tom dobijao jako puno xp-a za to), ali na kraju dosadi.za ostalo nemam srca da ti dajem savete, pošto očigledno uživaš u otkrivanju igrice. jedino što bih rekao je da gustiraš class story jer je tu velika vrednost ove igre.
Link to comment

Naravno, ovo se konzumira natenane. :)npr. vidim na Coruscantu robota od 30m visine i krenem nošalantno da ga priupitam za zdravlje. Tri sekunde kasnije mi medical droid objašnjava da nije preporučljivo ići sam na world bossa sa healtom od preko 190.000. :lol:

Link to comment
Naravno, ovo se konzumira natenane. :)npr. vidim na Coruscantu robota od 30m visine i krenem nošalantno da ga priupitam za zdravlje. Tri sekunde kasnije mi medical droid objašnjava da nije preporučljivo ići sam na world bossa sa healtom od preko 190.000. :lol:
da, na skoro svakoj planeti postoji World Boss, koji se naravno mora pobediti u grupi i to u grupi od 8 ili 16 ljudi. naravno, nagrade koje ispušta boss su fenomalne.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...