Jump to content
IGNORED

SWTOR


teacher

  

20 members have voted

  1. 1. Igranje SWTOR-a

  2. 2. Najviše očekujem od

    • Role play dela (Uživanje u priči)
    • PvE (Fokus na Questovima, levelovanju i borba protiv neljudskih neprijatelja)
    • PvP (Borba između ljudskih igrača)
  3. 3. MMORG

    • Igrao već, ohohoho
    • Ovo će mi biti prvi MMORG
    • Nikad neću igrati, imam život


Recommended Posts

koliko je i uopste ovo slicno KotOR-ima? nikad nisam igrao MMO, iskreno me taj multiplayer dio i ne zanima puno tako da je moje pitanje moze li se ovo igrati kao odlican besplatan single-player KotOR 3?
da, to je otprilike to, ako izuzmeš upotrebu "space" tastera za zamrzavanje akcije. ceo jedi i sith code su preuzeti iz kotor-a. recimo jedi knight priča je totalni kotor, a bastila shan se sada pojavljuje kao glavna džedajka i zove se satele shan.
Link to comment
  • Replies 280
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bigvlada

    80

  • teacher

    76

  • Amos

    22

  • Santa

    17

Top Posters In This Topic

Prvi utisci:Impresivan uvod, čista desetka. Moraću malo da pročeprkam po mojoj kolekciji stripova koja obrađuje taj period. Jedi knight karakter. Očekivao sam više mogućnosti za menjanje ličnog opisa ali nije tako loše. Gotovo sam završio prvu mapu (ostalo je još jedno parče na jugu) a priča je za sada veoma predvidljiva. U poređenju sa oba ktora, za sada je ispod proseka, naročito imajući u vidu fantastican setting početka drugog kotora,prvo u gotovo uništenom ebon hawk-u a zatim u "napuštenoj" rudarskoj koloniji gde stalno imate utisak da vas neko vuče za nos.Grafika je lepa ali mi to nikada nije glavno merilo prilikom ocene. Najbolji deo je svakako arhitektura zgrada i dizajn letelica, ali tu su sve SW igre standardno jake, još od prvog Dark Forces, gde je jedan od dizajnera bio arhitekta. Zadaci su prilično bledunjavi, naročito ako se porede sa jedi knight-om 1 i 2.Blizu sam dobijanja svoje prve svetlosne sablje ali i ovaj vibroblade nije loš. Nedostaje ranije prisutna mogućnost menjanja delova oružja boljim (mada, onaj customiyation booth mi je nešto sumnjiv, cijenim da on služi za slične rabote).Borba je suviše laka. U poređenju sa kotorima, gde sam rodio mečku dok nisam sredio npr. one bele jetije na samom dnu temelja grada, manadalorijanske plaćenike u ravnici oko speeder-a ili lovca na ucenjene glave u pesku Tatuine, ovde se skoro svaki protivnik može dobiti iz prve. Ima jedan malo zajebaniji flesh eater, u udolini na istoku mape, ali njega sam sredio iz drugog pokušaja (prvi put sam zbrisao, sa skoro praznim healthom), povevši droida u okršaj i seckajući ga natenane dok on gađa droida. Drugi teži zalogaj je herojska zona, u ruševinama grada, ali tamo ću opet kada dobijem sablju. Veći problem, je kamera, tj. dešavalo se da me par puta upucaju jer dok se ja okrenem i naciljam protivnika, on me puni iz blizine. Nema one fluidnosti pokreta i akcije,kao u jedi knightu, odbacivanja voda stormtroopera pa onda čim se dignu jedan kolektivni force pull. Ili seckanja protivnika dok ga pržite munjama ili izvodite death grip. Videćemo kako će biti kasnije. Još jedan problem kod zadataka su situacije kada morate da upucate/pokupite nekoliko nečega. Možete ladno da stojite u mestu i čekate da se dotična kreatura/kavez sa zarobljenikom respawnuje pa da ga umlatite/oslobodite/skenirate ponovo. Fali mi ono uživljavanje u igru, kakvo sam osetio u gothic 3 svetu, prvom dragon age-u, mass effect-u ili ranijim star wars igrama. Za sada ocena 81.

Link to comment
Prvi utisci:Impresivan uvod, čista desetka. Moraću malo da pročeprkam po mojoj kolekciji stripova koja obrađuje taj period.Jedi knight karakter. Očekivao sam više mogućnosti za menjanje ličnog opisa ali nije tako loše. Gotovo sam završio prvu mapu (ostalo je još jedno parče na jugu) a priča je za sada veoma predvidljiva. U poređenju sa oba ktora, za sada je ispod proseka, naročito imajući u vidu fantastican setting početka drugog kotora,prvo u gotovo uništenom ebon hawk-u a zatim u "napuštenoj" rudarskoj koloniji gde stalno imate utisak da vas neko vuče za nos.Grafika je lepa ali mi to nikada nije glavno merilo prilikom ocene. Najbolji deo je svakako arhitektura zgrada i dizajn letelica, ali tu su sve SW igre standardno jake, još od prvog Dark Forces, gde je jedan od dizajnera bio arhitekta. Zadaci su prilično bledunjavi, naročito ako se porede sa jedi knight-om 1 i 2.Blizu sam dobijanja svoje prve svetlosne sablje ali i ovaj vibroblade nije loš. Nedostaje ranije prisutna mogućnost menjanja delova oružja boljim (mada, onaj customiyation booth mi je nešto sumnjiv, cijenim da on služi za slične rabote).Borba je suviše laka. U poređenju sa kotorima, gde sam rodio mečku dok nisam sredio npr. one bele jetije na samom dnu temelja grada, manadalorijanske plaćenike u ravnici oko speeder-a ili lovca na ucenjene glave u pesku Tatuine, ovde se skoro svaki protivnik može dobiti iz prve. Ima jedan malo zajebaniji flesh eater, u udolini na istoku mape, ali njega sam sredio iz drugog pokušaja (prvi put sam zbrisao, sa skoro praznim healthom), povevši droida u okršaj i seckajući ga natenane dok on gađa droida. Drugi teži zalogaj je herojska zona, u ruševinama grada, ali tamo ću opet kada dobijem sablju.Veći problem, je kamera, tj. dešavalo se da me par puta upucaju jer dok se ja okrenem i naciljam protivnika, on me puni iz blizine. Nema one fluidnosti pokreta i akcije,kao u jedi knightu, odbacivanja voda stormtroopera pa onda čim se dignu jedan kolektivni force pull. Ili seckanja protivnika dok ga pržite munjama ili izvodite death grip. Videćemo kako će biti kasnije.Još jedan problem kod zadataka su situacije kada morate da upucate/pokupite nekoliko nečega. Možete ladno da stojite u mestu i čekate da se dotična kreatura/kavez sa zarobljenikom respawnuje pa da ga umlatite/oslobodite/skenirate ponovo.Fali mi ono uživljavanje u igru, kakvo sam osetio u gothic 3 svetu, prvom dragon age-u, mass effect-u ili ranijim star wars igrama. Za sada ocena 81.
meni je ovako izgledalo kad sam krenuo da igram, jer do tada nisam igrao mmo. dakle, kako napreduješ imaćeš mogućnost za bolje iteme, za menjanje itema, itd. pošto kapiram da voliš RP, probaj da ukucaš u chat prozor
/cjoin rp

, tj ako si na RP serveru. to ti je rezervisan RP chat.ovaj deo koji ti sada igraš, shvati kao tutorial. naravno da će doći zahtevniji protivnici. Heroic misije su obično za grupu od 2 ili više ljudi. zato bi bilo zgodno da igrači sa ppp-a krenu u isto vreme kako bi mogli lako da nađu ekipu za heroic misije koje donose više uzbuđenje i zahtevniju tehniku igranja (ne toliko na početnoj planeti, ali kasnije da). no, svakako ćeš videti da li neko traži grupu za heroic, pa onda samo poruči (whisper komanda) tom liku da ti pošalje "invite". u grupi se dobijaju social points i skoro uvek mora čovek da se odluči za dark ili light odluku, shodno tome dobijaš light ili dark side poene.ako zaglaviš uvek mogu da dođem da ti pomognem.

Link to comment

Crashuje mi igra nenormalno. Pri svakom vecem fajtu me samo izbaci na desktop. Updateovao drajvere i sl. ali nema promene. Mnogo veliko nerviranje kad si u sred klanja ovih nesrecnih flash raidera.

Link to comment

Jedi Sentinel lvl 14 trenutno na Coruscant-u, igra je fenomenalna, a jos nisam isprobao po mom misljenju najzanimljivije delove, pvp warzone i flashpointe. Ima dosta igraca, pa se i u sitne sate mogu naci ekipe za Heroic misije, prica je dobra, igrivost nije losa, ipak se radi o MMORPG-u koji ima razlicite cari u odnosu na single player KOTOR serijala. Teacheru koji si metod placanja koristio za pretplatu, meni u petak stize Visa virtuon kartica, pretplaticu se na igru sto zbog ogranicenja, sto zbog toga sto mislim da za sate zabave koje mi donesi zasluzuju 15e mesecno.

Link to comment
Jedi Sentinel lvl 14 trenutno na Coruscant-u, igra je fenomenalna, a jos nisam isprobao po mom misljenju najzanimljivije delove, pvp warzone i flashpointe. Ima dosta igraca, pa se i u sitne sate mogu naci ekipe za Heroic misije, prica je dobra, igrivost nije losa, ipak se radi o MMORPG-u koji ima razlicite cari u odnosu na single player KOTOR serijala. Teacheru koji si metod placanja koristio za pretplatu, meni u petak stize Visa virtuon kartica, pretplaticu se na igru sto zbog ogranicenja, sto zbog toga sto mislim da za sate zabave koje mi donesi zasluzuju 15e mesecno.
zapravo je 13e. visa virtuon ti je najpametnije rešenje.
Link to comment
Crashuje mi igra nenormalno. Pri svakom vecem fajtu me samo izbaci na desktop. Updateovao drajvere i sl. ali nema promene. Mnogo veliko nerviranje kad si u sred klanja ovih nesrecnih flash raidera.
da li imaš min requirements? meni nijednom nije krašovala za godinu dana.
Link to comment
Ja bacio pogled na Minimum requirements ppa mi se ovako laicki cinilo da bi mogao da poteram to. Ako ima ko strucniji neka javi da li moze da se igra na Acer Aspire 4810T
ako je ovo onda teško. treba ti bar 2GB RAM-a (to je minimum minimuma), ali ti treba i neka novija grafička, o ovom CPU da i ne govorim.
Link to comment

moja je verzija ova sa 4gb pa to ne bi trebao da bude problem a za ostalo cu pogledati gajbi tacno sta je na mom za ghz. a ta integrisana graficka me najvise brine ali jbg skidam pa cu videti sta ce biti.

Link to comment
da li imaš min requirements? meni nijednom nije krašovala za godinu dana.
Pa trebalo bi. Nvidia 8800 GT i 4 giga rama. Mozda je zbog procesora koji je nesto stariji, ali i on je manje vise tu (X2 64 3000+). Citam po forumu, dosta ljudi ima taj problem i najcesce je grafika u pitanju.
Link to comment
meni je ovako izgledalo kad sam krenuo da igram, jer do tada nisam igrao mmo. dakle, kako napreduješ imaćeš mogućnost za bolje iteme, za menjanje itema, itd. pošto kapiram da voliš RP, probaj da ukucaš u chat prozor
/cjoin rp

, tj ako si na RP serveru. to ti je rezervisan RP chat.ovaj deo koji ti sada igraš, shvati kao tutorial. naravno da će doći zahtevniji protivnici. Heroic misije su obično za grupu od 2 ili više ljudi. zato bi bilo zgodno da igrači sa ppp-a krenu u isto vreme kako bi mogli lako da nađu ekipu za heroic misije koje donose više uzbuđenje i zahtevniju tehniku igranja (ne toliko na početnoj planeti, ali kasnije da). no, svakako ćeš videti da li neko traži grupu za heroic, pa onda samo poruči (whisper komanda) tom liku da ti pošalje "invite". u grupi se dobijaju social points i skoro uvek mora čovek da se odluči za dark ili light odluku, shodno tome dobijaš light ili dark side poene.ako zaglaviš uvek mogu da dođem da ti pomognem.

Odradio. Našao još dva consulara. Kod izbora, vredi taktika brzi prsti, mada su se svi svakako odlučivali samo za light poene. Problem sa herojskim mapama je taj da npr. mi tetošimo jednu grupu robota a deset metara dalje druga grupa vileni, čita svet šrafova i srče blago podgrejano mašinsko ulje. Shvatam da je to danak MMO konceptu u odnosu na single player iskustvo ali deluje smešno, gotovo onoliko koliko činjenica da robot na točkovima stigne do sledeće destinacije u isto vreme kad i ja na motoru. Skyrim je pokazao koliko je u modernim igrama važan Immersion (uživljavanje, tj. brojni modovi koji doprinose realističnosti (koliko je to moguće u fantastičnom svetu sa magijama i zmajevima)) a koji je po mom mišljenu bio na višem nivou kako u kotorima tako i u jedi knightovima.
Crashuje mi igra nenormalno. Pri svakom vecem fajtu me samo izbaci na desktop. Updateovao drajvere i sl. ali nema promene. Mnogo veliko nerviranje kad si u sred klanja ovih nesrecnih flash raidera.
Odradi (detaljnu) defragmentaciju diska i registry-ja. Meni je takođe seckalo iako me nije izbacivao. Posle 22h lag mi je nekih 20-30ms. Sa ctrl+shift+f u donjem desnom uglu dobiješ dve brojke. Jedna je valjda lag a druga nemam pojma šta je.
Pa trebalo bi. Nvidia 8800 GT i 4 giga rama. Mozda je zbog procesora koji je nesto stariji, ali i on je manje vise tu (X2 64 3000+). Citam po forumu, dosta ljudi ima taj problem i najcesce je grafika u pitanju.
Ja ga teram na E8400 3GHz, 9600GT i 8GB memorije, fercera bez štucanja.Video sam u kodeksu šta sam do sada otkrio i šta mi još fali da kompletiram planetu. Kod hrama postoji neko jezero i nešto što liči na vodopad. Na vrhu svetli nešto zeleno ispred neke pećine ali do sada nisam uspeo da se popnem gore jer skačem samo 20cm. Jel' nekom to pošlo za rukom? Edited by bigvlada
Link to comment

Konačno instalirao, noćas. Lep intro. Sama igra fino izgleda, uz dovoljno detaljno formiranje lika.Nema seckanja. Na žalost, nakon nekog vremena javio se problem sa "zaključavanjem" kompa, koji još nisam rešio.Grafička, napajanje, još nisam utvrdio. U poslednje vreme igrah Gallop Racer i Fallout 3, pa zaboravih na ovo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...