Jump to content
IGNORED

SWTOR


teacher

  

20 members have voted

  1. 1. Igranje SWTOR-a

  2. 2. Najviše očekujem od

    • Role play dela (Uživanje u priči)
    • PvE (Fokus na Questovima, levelovanju i borba protiv neljudskih neprijatelja)
    • PvP (Borba između ljudskih igrača)
  3. 3. MMORG

    • Igrao već, ohohoho
    • Ovo će mi biti prvi MMORG
    • Nikad neću igrati, imam život


Recommended Posts

Zavrsih prvi deo sage pa mislim da je doslo vreme da sumiram utiske. Igru sam kao sto sam vec ranije naveo zapoceo kreiranjem Jedi Knight lika, pri prvom izboru znao sam da mi pocetni lik mora biti Jedi, ali dalje odlucivanje o njegovom razvoju svelo se na cisto licno zadovoljstvo da mogu da masem sa dve lightsaber, sto je moram priznati krajnje amaterski i sledeci lik sigurno nece biti dps nego neka manje zastupljena klasa tank/healer. Pri izboru imena nisam imao predstavu da cu kasnije moci da dodam i prezime pa sam se odlucio da ga nazovem JackRandall po glavnom liku SF romana Spares, opet ispostavice se kao pogresan potez jerbo sam se nasao u dubokoj dilemi kako da odgovorim na ponudu da osnujem svoj legacy. Nije mi padalo na pamet nista sto bi moglo da poveze Jacka i naredne likove, pa uzeh prezime Snow, koje daju kopilanima sa severa u Pesmi leda i vatre.Prva misija i planeta na koju sam bacen bese Tython. Tu sam u bojno polje uleteo sa nekim svetlecim stapom i jos par desetina pocetnika gde smo mlatili NPC neprijatelje i pokusavali da savladamo osnove igre. Zavrsavajuci questove kako i dolikuje jednom Jedi-u zaradjivao sam samo light poene. Moram napomenuti da se na prvoj planeti nisam udruzivao ni sa kim, pa sam se cudio sto neki ljudi traze pomoc za Heroic 2+ misiju koju sam ja ranije presao sam iz jedno petog puta :lol: . Po zavrsetku svih mogucih misija na Tythonu krenuo sam put Coruscanta, kako sam tada bio f2p resio sam da preskocim ponudjeni flahs point i da ograniceni broj sacuvam za neki drugi put. Po dolasku na novu planetu stekao sam i nove navike, do tada iskljucivi single player stil igre zamenio sam dnevnom rutinom da se po logovanju u igru prvo udruzim sa svim mogucim grupama koje traze ljude za Heroic misije pa da tek po obrtanju tog kruga nastavim sa single player kvestovima, a tek onda sa main story. Tu sam negde i odradio svoj prvi flash point, Hammer station i kao jedini Sentinel u grupi dobio poprilicno opasne iteme za svoj nivo. Prvo iskustvo je bilo odlicno, no pokazace se kasnije da nije svaka grupa zlatna i da se cesto zalome pojedinci koji nepazljivom igrom upropaste iskustvo celoj skupini. Na Coruscantu sam imao i prvi okrsaj sa world bossom, koji se zavrsio poprilicno neuspesno jer grupa niti je bila organizovana niti sposobna da se nosi sa njim. Nakon zavrsetka dela main storya questa na pocetnoj planeti troopera, dobio sam opcije da idem na Taris ili Nar'shadaa, pri ovim izborima uvek sam se vodio tim da idem na planetu koja zahteva manji lvl i da prelazim sto vise kvestova ne bi li mi kasnije bilo lakse. Nisam pogresio jer sam na Tarisu, iako me je planeta smorila zbog velicine dobio svoj prvi artifact item i to slucajnim lootom nekog nebitnog lika na mapi. Negde oko tog vremena sam i odluci da predjem na subscribe jer su pocela da mi smetaju ogranicenja, nemogucnost koriscenja speedera, mali broj quick slot barova, i neke kozmeticke sitnice glede mog lika.Po pretplati dobio sam mogucnost i da naucim jos jednu vestinu za moje companione, kako sam do tada imao artifice odlucio sam se za archeology, gde je zatim sledilo vracanje na Coruscant jer nijedan od resursa nisam mogao da pokupim zbog niskog skila. Pocela je da pristize i za moj level sasvim solidna svota kredita od itema koje sam pravio, jednim delom sam budzio skill i te nove iteme prodavao kod vendora ( jer likovi sa vecim levelom uglavnom zaobilaze moje zelene proizvode ), a jednim delom sam pravio iteme za nize levele i zaradjivao pare. Malo sam istrazivao Galatic market i primetio da se medj nama pocetnicima najbolje prodaju crveni kristali, koji su bili i moja zelja pa sam morao malo da ih pronosam i uglavnom sam se fokusirao na pravljenje njih. Pretrazujuci gm naleteo sam na jedan artifact koji je kostao 80k i resio da svoju ustedjevinu ulozim u rizicnu investiciju preprodaje istog. Sledece jutro ovo ce se pokazati kao odlican poslovni potez i cista zarada od 120k omogucice mi da kasnije na levelu 31 kupim dva magenta kristala, koji osim sto daju dobar doprinos imaju i roze boju pa se cesto razmecem svojim kic i skupim lightsaberima. Svemirske misije sam slabo igrao, war zone takodje i to je nesto sto cu gledati da ispravim u buduce, jer me sada uglavnom vuce glavna prica i flashpointi, a kako sam pristupio nekoj gildi moguce je da cu konacno imati i ulov na prvog world bossa.Iako sam se delimcno pokajao sto nisam izabrao pvp nego pve server imao sam i par stvarno zanimljivih okrsaja sa drugom stranom. Prvi je bio na Tatuinu, gde sam sa jednom grupom zbrisao imperijce koji su se upravo vracali sa heroic misije. Kasnije ponovo na Tatuinu dugo sam u pecini pratio jednog Sitha dva levela veceg od mene i sacekao da zapocne borbu sa jednim jacim NPC likom nakon cega sam ga, posto je bio pvp oznacen, zaskocio i dokrajcio, ubrzo ispostavice se kao veoma los potez jer sam svoje republikansko dupe morao da spasem begom od trojice imperijaca u story area-u, odakle sam ih sa osmehom posmatrao onako besne sto sam im izmakao od uvlacanje u borbu za koji metar.Jackrandall 33 lvl trenutno, vidimo se u igri i "May the force be with you".

Link to comment
  • Replies 280
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bigvlada

    80

  • teacher

    76

  • Amos

    22

  • Santa

    17

Top Posters In This Topic

na Tatuinu dugo sam u pecini pratio jednog Sitha dva levela veceg od mene i sacekao da zapocne borbu sa jednim jacim NPC likom nakon cega sam ga, posto je bio pvp oznacen, zaskocio i dokrajcio
:thumbup:
Link to comment

Odradih i prva dve war zone sa mesovitim utiskom. Koliko mi se svidelo sve ono sa cuvanjem topova toliko me je onaj rolerball smorio. Pretpostavljam da je malo i do moje klase ali svakako bi uvek radije ganjao topove.Sto se svermirskih misija tice malo mi je tesko da se naviknem da nisanim i letim na iste komande pa sam 3 koje sam imao za ovu nedelju vec spickao bez uspeha posto nisam nabudzio brod pre uletanja u iste . Ali evo sad ce ponedeljak ionako :) nisam samo skontao da li se oni sitni XPovi koje dobijamo za pojedinacna ubistva u svemiru racunaju i kad zagines/ne uspes u misiji ili ne?I jel primetio neko od F2P da iako je ograniceno igranje na 3 svemirske misije, dokle god pritiska retry mozes da igras iznova i iznova dok ne uspes ili ti ne dosadi.Inace sam pokusao da se vratim na Huttu da pomognem drugarici i malo izvidim kakve su misije za Bounty Huntera ali sam brzo skontao da ako pomazes u rokanju necega od cega si jaci za 6+ nivoa niko ne dobija iskustvo za ubistva, ali sam barem pomogao njoj da se malo snajde i brzo dodje do heroic itema na prvoj planeti a i social mi je konacno prevalio prvu kocku.P.s. Kako odredjujete cene za GTN? Jel ostavite koliko proceni terminal ili dizete? Dobio sam prvi ljubicasti item i ladno ga za 2 minuta zavaljao po 3 puta vecoj ceni od sugerisane.

Link to comment
P.s. Kako odredjujete cene za GTN? Jel ostavite koliko proceni terminal ili dizete? Dobio sam prvi ljubicasti item i ladno ga za 2 minuta zavaljao po 3 puta vecoj ceni od sugerisane.
To je los znak :D, ja sam se uvek zabrinem kad mi itemi brzo budu prodati, jer stalno mislim da sam mogao da dobijem vise. Moj savet ti je da pre prodaje pretrazis trziste, vidis ima li takvih itema na prodaju i stavis cenu tek za koji kredit manju od ponudjene, da bi izbio na prvo mesto. Ti se ljubicasti itemi koliko sam ja zapazio prodaju za mnogostruko vece cene od one koju ti ponudi sam racunar. Edited by Aleksandar88
Link to comment

Uh sad sam se zabrinuo, ali jebem li ga do sad nisam imao probleme sa lovom u smislu da sam nesto hteo da kupim a da mi je zafalilo kredita a za ovo se tesim posto sam za taj jedan item dobio 7.5k na ponudjenih 2k u trenutku kada mi je dzepu bilo 13kali realno cim dodjem kuci moracu da potrazim po imenu taj item da vidim koliko sam puko. ne mogu da verujem da mi nije palo na pamet da ga prvo searchujem

Link to comment

Nadjoh ga i ono sto sam prodao za 7.5 ide za 30kJbg sad znam za ubuduce.Nego pokusao sam danas da igram drugi flashpoint od kako sam poceo sa SWOTRom i fino se prijavio za queuing ali se dobrih sat ipo nista nije desavalo. Pa me zanima jel normalno toliko cekanje i ako sam u redu za flashpoint jel moram da visim u floti ili mogu da resavam questove pa da se posle samo pojavim kada me pozovu?

Link to comment
Nadjoh ga i ono sto sam prodao za 7.5 ide za 30kJbg sad znam za ubuduce.Nego pokusao sam danas da igram drugi flashpoint od kako sam poceo sa SWOTRom i fino se prijavio za queuing ali se dobrih sat ipo nista nije desavalo. Pa me zanima jel normalno toliko cekanje i ako sam u redu za flashpoint jel moram da visim u floti ili mogu da resavam questove pa da se posle samo pojavim kada me pozovu?
Možeš da rešavaš druge misije. Sat i više nije normalno, osim vikendom pre podne i ako si dps.Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk 2
Link to comment

Pre podne, kasno nocu i kao sto teacher rece ako si dps cesto ces cekati, a i ne docekati celu grupu za flash point. Dobro je sto mozes bez problema da radis misije i da se uvek teleportujes na pocetak fp-a, a po zavrsetku mozes da biras da se vratis na mesto sa koga si krenuo ili na flotu da predas misiju.

Link to comment

Ja uživam u scenografiji planeta. Provalio sam da framerate uopšte ne zavisi od kompleksnosti, tj. isto secka i na minimumu i na maksimumu. Desi mi se da na istom mestu imam 110fps na maksimumu a onda 6fps na minimumu detalja.Treba tu još peglanja. Ono što najviše ubrza igru (a i ceo sistem) je isključivanje aera u aktivnim procesima. Pošto ja decenijama koristim spartanski classic izgled sa oker bojama (najmanje zamaraju oči a dovoljne su vam svetlija i tamnija varijanta, pored crne za prikaz svega na desktopu) gubitak u izgledu je minimalan. Džungla i senovite radnje u podnožjima razorenih zgrada Tarisa su fantastično odrađene. Moram da izrazim i svoje oduševljenje Nar Šada mesecom, tj. scenografijom (hologramsko drveće, neonske reklame) i predivnim eksterijerom. Opet sam sedeo zavaljen na jednoj od letećih galija za kockanje i posmatrao saobraćaj.I ja sam posle pregledanja svih opcija izabrao artifice kao crafting skill. Sada sam pravim opremu, a planetarne zahvalnice trošim na stvari koje ne mogu da nparavim, poput implanata ili oklopa. Jednu istu odeću vučem ne znam ni ja koliko dugo, samo je kad god je moguće budžim boljim dodacima.Dobra stvar kod pravljenja sopstvene opreme je da uvek možete da je rašrafite na sastavne delove i tako uštedite na repromaterijalu. Dodatna korist je što imate 10% šanse da pri tome besplatno naučite šemu za plavu verziju tog komada opreme (verovatno ako rasturite dovoljno plave opreme dobijete i legendary šeme). To uopšte nije toliko retko. Uvek kupujem sve šeme koje su na prodaju, jer to povećava spektar opreme koju mogu da rasturim na delove. Zaključio sam da je najjeftinije praviti drške za sablje, tj. to zahteva najmanje materijala. Trudim se da kupujem na veliko, tj. lovim oglase koji nude 30-40 komada nečega po bagatelnoj ceni.Tražim delove da kompletiram opremu koja se može modifikovati onako kako mi odgovara. Za sada imam traku oko glave, odelo i pantalone.Došao sam do 26. nivoa i sada idem jako polako. Nar Šada sam završio što se tiče story misija (odlične, bilo mi žao kada se završilo) a ne ide mi se na Tatuin pre nego što dosegnem 30 nivo. U cilju boljeg spremanja za mogućnost da me neko zvekne iz čista mira, prešpartao sam Tython, Ord Mantell, Coruscant i Taris i pokupio sve lore objekte (ima par koji još ne rade jer imaju bagova) kao i (što je mnogo važnije) sve holocron kocke. Pošto svaka popravlja atribute lika za 2 do 4 poena u nekoj kategoriji, sa dvadesetak koliko trenutno imam samo mnogo snažniji nego što bih bio sa običnim jedi sentinelom 26. nivoa.Još jedan način da se učinite neprobojnijim je da za flashpointe idete na pustinjsku planetu, a ne hamer station. Kao nagradu ćete dobiti zahvalnice sa Tatuina koje je najpametnije investirati u oklopne ploče za odelo.Napravio sam odličan recept za farming. Na Tarisu se prošetam do obližnjeg broda Locusta i napravim ršum, bez uzimanja misije. Pošto su svi označeni zvezdicom, verovatnoća da izbace nešto vredno je veća nego kod običnih mobova. Vrednije stvari prodam, manje vredne rasturim i unovčim. Jedini problem je što nema kiosk galactic marketa na Tarisu pa moram da se šetam. Nisu u stanju da mi naprave bilo kakvu značajniju štetu. Jednom sam se tukao sa tri kapetana i još sedam osam ostalih i skinuli su mi možda 7-8% healtha. Onda proberem opremu, pošaljem Kiru da proda krš (klik desnim dugmetom na nju pa opcija sell low quality items) a za tih minut vremena čitam kodekse.Na Nar Šadi ovo je još lakše, jer je galactic market blizu, ali još uvek ne mogu da idem sam da lemam mandalorijance. Kada budem skupio sve holokrone sa meseca probaću opet.Tužni deo priče je skakanje. Naime, skupljanje holokrona je užasno pipav posao, koji zahteva dosta skakanja. Čak i kada isključite moć trčanja i prebacite se sa trčanja na hodanje, i dalje nemate predstavu šta će lik u raditi kada pokušate da skočite.Da stvari budu još veselije, jedan od holokrona na Tarisu ne možete uzeti sami! Apsolutno vam treba još jedan (ljudski) pomagač. Pa čučite na kutiji pola sata, u zabitom delu mape, udišući otrovna isparenja stara par vekova dok oko vas razna crna, bela i crvena žgadija šišti, reži i škrguće u mraku. I onda neko dođe, pomogne vam i vi promašite doskok. Pa opet. Pa opet. I tako 100 puta. Čudi me da me nisu psovali tom prilikom (jesu drugom, sa jednim sam jastučio imperijalnog doktora i pri kraju doktor njega ubije pa je istripovao da sam ja kriv za to - dobio sam komentar stupid russian. ccc engleski šovinizam sproću istočne evrope (naročito kada ima toliko poljaka, čeha, ukrajinaca i rusa na serveru) će rezultovati njegovim višestrukim uzastopnim gengbengom prvom prilikom kada se bude tako izlanuo na mestu gde neko od igrača može da ga ubije).Na kraju smo jedan republički komandos i ja kao debili lansirali jedan drugog u vazduh pokušavajući da pokupimo holokron, dok su na najvišoj platformi sedeli Altair, Ecio i Dezmond, koji su naizmenično vrištali od smeha i lupali se po čelu na naše pokušaje skakanja. Skakanje u prvom doom-u je bolje rešeno nego ovde.Sada kada konačno imam plavu,zelenu,žutu i crvenu krhotinu, vreme je da posetim jedi temple na Coruscantu i vidim šta se može dobiti njihovim kombinovanjem.Posle merenja pojedinih zadataka, zaključio sam da se najviše socijalnih poena dobija na misiji kada treba ići brodom do Korusanta. Probao sam opet (jedna jedi shadow se diskonektovala pri kraju iz nepoznatog razloga) i dobio 80 poena, ali sam zadnjih 7 razgovora odradio sam, tako da verujem da je prava cifra oko 100 po jednom prelazu misije. Ne znam da li se dobija više ako učestvuju 4 osobe, moraću da probam. Ovako mi fali još jedno tri puta po dvadeset minuta (heh, a kada pomislim da mi je prvi put ova misija oduzela skoro dva sata :D) da konačno upotrebim social badge koji se kiseli u inventaru. Par stotina light poena takođe nije za bacanje.Ima i par misija (jedna heroic 4 na Tarisu ali se ne sećam koja) gde u razgovoru možete dobiti nešto poena za odnos sa pratiocem a onda odbiti misiju i ponoviti ceo postupak proizvoljan broj puta (zadatak daje debeli komandos u maskirnom oklopu). Nije loše ako nećete da trošite keš na poklone pratiocima.Šta mi smeta? Nemogućnost chata. Čitao sam da su to uveli jer ljudi spamuju, međutim, to nije sprečilo spamovanje reklamama. Čemu onda uvođenje report dugmeta?Taman kada ja dođem do 50 nivoa, ovakav jedinstveni sistem pretplate će se preseliti u muzej pa ću onda da odlučim da li da se pretplatim ili ne. Za sada ne vidim potrebu za time.btw, sledeći lik će mi sigurno biti bounty hunter zlatnog srca, tj. onaj koji ima samo light poene, u skladu sa poznatom familijom mandalorijanaca (a naročito njenim najmlađim ženskim potomkom :) ) i to na rp-pvp serveru jer obožavam da rešavam zadatke u grupi.

Edited by bigvlada
Link to comment

Evo i mene sa rubirkom "Kutak za noob trenutak"Uhvatim da radim Athiss flashpoint misiju sa jos 3 nepoznata lika. I krenemo mi tako da cistimo i to bez da je iko pao na ispod 25% healtha, dodjemo do zajebanog bossa negde oko pola misije i roknemo je uz malo muke te nakon loothinga svo troje se slozise da je "All done here" i jedan po jedan izadjose sa misije iako je ostao jos jedan ceo quest. Pa mi nije bas najjasnije zasto kao i jel to ume da bude standardno za FP?

Link to comment
Nikad nisam igrao SWTOR, ni bilo koji MMORPG, ali uzivam citajuci opise vasih dozivljaja :thumbsup:
mislim da ću da krenem i ja sa jednim likom zajedno sa njim. prosto mi milina kako čovek uživa.
Link to comment
Evo i mene sa rubirkom "Kutak za noob trenutak"Uhvatim da radim Athiss flashpoint misiju sa jos 3 nepoznata lika. I krenemo mi tako da cistimo i to bez da je iko pao na ispod 25% healtha, dodjemo do zajebanog bossa negde oko pola misije i roknemo je uz malo muke te nakon loothinga svo troje se slozise da je "All done here" i jedan po jedan izadjose sa misije iako je ostao jos jedan ceo quest. Pa mi nije bas najjasnije zasto kao i jel to ume da bude standardno za FP?
prvi put čujem da je neko izašao posle prvog bossa. athiss ima zajebanog final bossa, ostalo je manje više lagano, s time što se ogromna većina npc može izbeći i taj fp je vrlo brz za prelazak.
Link to comment

Meni je glavni pomoćnik glavnog negativca u Athisu oduzeo više vremena od finalnog bossa. Kod ovog drugog se samo treba skloniti u stranu dok se ne istutnji pa onda nastaviti sa jastučenjem. Dobili ga bez problema svaki put.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...