Jump to content
IGNORED

SWTOR


teacher

  

20 members have voted

  1. 1. Igranje SWTOR-a

  2. 2. Najviše očekujem od

    • Role play dela (Uživanje u priči)
    • PvE (Fokus na Questovima, levelovanju i borba protiv neljudskih neprijatelja)
    • PvP (Borba između ljudskih igrača)
  3. 3. MMORG

    • Igrao već, ohohoho
    • Ovo će mi biti prvi MMORG
    • Nikad neću igrati, imam život


Recommended Posts

Meni je glavni pomoćnik glavnog negativca u Athisu oduzeo više vremena od finalnog bossa. Kod ovog drugog se samo treba skloniti u stranu dok se ne istutnji pa onda nastaviti sa jastučenjem. Dobili ga bez problema svaki put.
moguće je da je tvoja grupa bila na lvl21 i više, pošto je ovaj FP predviđen za lvl21-24. glavni boss ima vrlo gadne tehnike, pogotovo za healera.
Link to comment
  • Replies 280
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bigvlada

    80

  • teacher

    76

  • Amos

    22

  • Santa

    17

Top Posters In This Topic

25-26 :DZanimljivo je dva-tri puta, posle dosadi. Na kraju (tj. kada budem bio bar 10 nivoa iznad mobova) ću sam preći još jednom sve misije, i natenane razgledati krajolik. Još jedna stva na kojoj se može dobro zaraditi je kupiti prazan komad opreme i onda u njega ugurati najvišu klasu dodataka koje umete da napravite. Više desetina hiljada kredita nije za bacanje. btw. kada već ima toliko slot mašina, mogli bi da vrate kartanje. To je bila jedna od odličnih mini igara u kotoru. Moraš da tražiš karte i kupuješ ih na najrazličitijim mestima. Neki protivnici se ne mogu ni teoretski pobediti jer imate jako slabe karte u špilu a bolje možete dobiti samo ako pobedite lošije protivnike.Svi problemi na koje napolju kukaju bi bili rešeni da dozvole zaradu kartelskih novčića u igri. Recimo za pobedu nad nekim sabacc masterom se dobija ili neka od njegovih karata ili desetak novčića. Pa ko hoće da napreduje brže, može da palti, ostalima sleduje grind fest. To je u stvari glavna zamerka, umesto da se pretplatnicima daje više, f2p igračima se daje manje. Uspešnih igara koje primenjuju prvi koncept ima, drugih nema. btw. ako niste igrali sabacc, igra je jako zarazna. Ja sam provodio sate u kotoru ljušteći je. "How many Corellians does it take to change a glowpanel? None! If the room's dark, you can't see Corellians cheating at sabacc!"―Corran Hornhttp://starwars.wikia.com/wiki/Sabacc

Link to comment

Nekoliko puta su ljudi na chatu kukali za Cartel Coins i za Credit Cap ali koliko sam primetio obicno dobiju nezvanican odgovor da se izmedju ostalog tako i stite od kineskih kredit farmera. a od ogranicenja rekao bih da najvise smeta to sto kada zavrsis quest ako si pretplatnik dobijas 3 do 5 izbora za nagradu koju hoces uz XP a kao f2p najcesce je ostavljen izbor izmedju jednog itema i commedetions poena ili si prinudjen da uzmes comendation.

Link to comment
Nekoliko puta su ljudi na chatu kukali za Cartel Coins i za Credit Cap ali koliko sam primetio obicno dobiju nezvanican odgovor da se izmedju ostalog tako i stite od kineskih kredit farmera. a od ogranicenja rekao bih da najvise smeta to sto kada zavrsis quest ako si pretplatnik dobijas 3 do 5 izbora za nagradu koju hoces uz XP a kao f2p najcesce je ostavljen izbor izmedju jednog itema i commedetions poena ili si prinudjen da uzmes comendation.
2006 je u Svetu Kompjutera bio članak na tu temu, radnja se dešavala u Rumuniji. I ovaj je iz sličnog perioda. http://www.1up.com/do/feature?pager.offset=0&cId=3141815A i rešenje je jednostavno. Zabrana trgovine kartelskim novčićima kako između igrača tako i preko berze. Zato je i sistem kod Guild wars-a bolji. Kupiš igru i miran si. Ako ti treba kozmetika, ima i nje u radnjama. Kada izađe ekspanzija, kupiš i nju ako želiš. Hoću knjigu koja će opsivati sve rase, planete i sličan lore. I galaktičku kartu (mislim imam je, ali ja bih takav poster uz igru). Treba mi fizički opipljiv materijal. Probao sam opet malo svemirske bitke sa opremom klase 1. I dalje imam utisak da igram operation wolf u svemiru. A onda pogledam da je 1997 Lucasarts izdao x-wing vs. tie fighter mrežnu pucačinu, gde se može igrati bilo u lokalnoj mreži, bilo preko interneta. Treba vam kompjuter sa 8MB memorije i grafička sa megabajtom ram-a. Petnaest godina kasnije, izdaju ovo. Trebali su tu da unaprede grafiku, i omoguće kupovinu lovca/bombardera za takve bitke, slično kao što se može kupiti speeder. World of Warplanes u star wars univerzumu bi legao kao kec na desetku.
@ Bigvlada stvarno fali pazaak da dozivljaj bude potpun, zamisli kockanje sa drugim igracima u kantinama, bilo bi sjajno :lol: .
Mogli bi da igraju samo ne-force useri, jer bi bilo these are not the cards you are looking for momenata. :lol:
Link to comment

Tatuin. Pri prvom dodiru čizama sa peskom naviru uspomene. Vidim da se populacija pustinjskih pacova oporavila kao i broj Peščanih Ljudi od kako sam zadnji put bio ovde. Prvo sam procunjao po naselju oko svemirske luke. Ikonografija liči na onu iz kotora i nove nade a tornjevi me malo podsećaju i na Najamnika i grad glavnog negativca (mislim da se zvao Klaust). Ovo je dizajnirano za mnogo igrača, mada je dosta pusto (što se u principu može reći za sve lokacije sem republičke flote i Nar Šada meseca). Muzika u kantini je poznata melodija, ali su gosti sve neki fin svet, nema nijednog ko je “tražen u 12 sistema”. U prvo vreme sam gotovo očekivao da me neko nazove meat bag-om ali sam se onda setio da omiljeni manijakalni droid egzekutor nije više na Tatuinu. Brojna manja naselja i pojedinačne farme vode raštrkane po pustinji doprinose koloritu i opštem ugođaju. Fino je rešen sistem da umesto planina, na obodima mape krenete da gubite energiju jer je to zona duboke pustinje. A tako bi hteli da se prošetate još malo dalje, npr. do nekog naizgled napuštenog kompleksa u izolovanom delu mape. Verovatno je planirano za neku od budućih ekspanzija.Prvi trgovac je naravno mali jawa. Pokušava da mi uvali opremu za brod. Znajući da dotična vrsta pati od akutne kleptomanije, ne verujem da su delovi novi niti da bih imao bilo kakvu garanciju da neće eksplodirati sledeći put kada uključim hiperpogon. Ne hvala. Šteta što se ovde ne može ući u neki od njihovih ogromnih guseničara. Gledam i speedere, ali to su isti modeli kao i na Tarisu, pass. Za speeder bike ću čekati do 40. nivoa a nije ni jeftin. Ionako svu lovu trošim na oklop i unapređivanje veština pravljenja sablji kod pratilaca.World Bossa nisam sreo, ali jesam kostur zmaja. Verovatno je dotični svojevremeno naleteo na Kalo Norda i nije shvatio da posle 1...2....3.... treba da se povuče, što brže i po mogućstvu bar par kilometar dalje.Mada se misije uglavnom odnose na Peščane Ljude (opet su degradirani u divljake, možda zato što sada, za razliku od kotora nemam droida univerzalnog prevodioca) nađu se i ostale rase, poput svinja a gde je pustinja, tu su i insektoliki Geonožani (valjda na godišnjem odmoru). Prva misija za više ljudi se ipak (ponovo) odnosi na Mandalorijance koji su konstatntno u potrazi za adrenalinom i borbom. Pošto sam doktorirao na njima na Nar Šadi, ovi nisu znali šta ih je snašlo. Kada ste deset nivoa iznad čak i elitnih mobova, možete opušteno ući u arenu predviđenu za četiri osobe i umlatiti sve što mrda bez ikakve posledice po sebe. Dobićete nula iskustva ali brdo para i opreme koja se može prodati kojih stotinjak metara dalje. Prisustvo berze čini Nar Šadu idealnim mestom za namicanje kapitala.Krstareći pustinjom i tražeći natpise, holokrone i ostale predmete i zapise koji donose iskustvo i produbljuju priču (mada, ja sam to već pročitao u stripovima; ratovi koji se opisuju u holokronima se dešavaju 5000 godina pre bitke za Yavin 4, tj. 1000 godina pre prvog kotora) naletim na dolinu sa zastavama. Pomislim da je još jedno naselje Peščanih Ljudi i pođem da ga ispitam. Začudim se što ima trgovaca a nema peščanih ljudi, ali dobro. Tek, krenu neka crvena slova, da sam tagovan za pvp. Nisam nešto obraćao pažnju na to već sam razgledao artikle. Prenuo sam se kada me je neko potapšao po ramenu. Okrenem se a ono level 50 sith sorcerer. Siđi dečko sa motora da te nešto pitam. :) Pošto nisam hteo da bežim, sišao sam i izdržao petnaestak sekundi. :) Kasnije sam shvatio da je to pvp arena i da ulaskom u nju automatski pristajem na okršaje. Ne znam gde je njemu zabava da ubija duplo slabije od sebe ali valjda je to modus operandi kod sitha. Problem je što ni posle toga nisam mogao da skinem oznaku da želim da me biju. Tek kasnije sam skapirao da nestaje ako sedim u baru pet minuta ili koristim šatl. U međuvremenu sam imao jedan duel sa komandosom sličnog nivoa kao što je moj koji bih gotovo sigurno izgubio da on nije greškom izašao iz kruga za borbu. I tu je problem, sve ranged klase trčkaraju u krug i zasipaju me munjama, olovom, laserima i sličnom dalekometnom artiljerijom dok ja pokušavam da ih stignem.Par nivoa kasnije, stvari su radikalno drugačije, čak i u pvp-u. Sentineli (i Sith Marauderi) jesu najteža klasa (pogotovo ako vam je ovo prvi mmo) zbog obilja opcija prilikom njihovog razvoja i kompleksne strategije napada; biraju se uglavnom consulari/sorcereri u kombinaciji sa guardianima. Do 30. nivoa sentineli su gotovo beskorisni u pvp-u. Međutim, kada naučite Ataru stil borbe, zatim dobijete Force Stasis koji prekida specijalne sposobnosti neprijatelja i Pacify koji ih tera da greše u 90% napada (i force kick – šutka u cevanicu) uz pravilnu upotrebu napada koji generišu fokus tipa Zealous Strike i napada koji troše fokus i prave maksimum štete na čelu sa Master Strike-om, Sentinel je ubilačka mašina u pvp-u, koja uleće u grupu od nekoliko protivnika i sastavlja ih sa zemljom. Desilo mi se da me napadne jedan sorcerer i pokuša da me davi sa vejderolikim death grip-om. Međutim, ja sada imam odbranu od toga, a kako prekidam svaki njegov pokušaj korišćenja sile (Force Kick – uz prisećanja na šutke iz prošlog veka i pevušenje pesme Direktora – Mi volimo pivo) i istovremeno ga tranžiram sa dve sablje, on ubrzo shvati da je u problemu i pokuša da zbriše. I taman kada misli da je pobegao (primenjivao je taktiku ne osvrći se sine :D) Force Stasis ga je zakucao u mestu a jedna sablja poslata desetak metara koliko je bio udaljen ga je premestila na klupu za gledaoce. Jednostavno, dobro podešen i vođen Sentinel može da se nada da će u borbi jedan na jedan dobiti bilo koga približnog nivoa a uz healera može da napadne veće grupe neprijatelja i da preživi. Kada jednog lepog dana krenem sa imperijalnom pričom, to će ipak biti light Marauder.Ja sam se koncentrisao na stavljanje guardian opreme na sebe tako da trpim veće batine od prosečnog Sentinela a imam ceo spektar napadačkih mogućnosti dotičnog. Tu hibridnu DPS/Tank klasu sada unapređujem dodavanjem četvrtog (augment) slota na svu opremu, kako svoju tako i Kirinu (ona, iako nosi light oklop takođe ima guardian armoring tako da uvek može sama da sredi 3-4 sporedna protivnika dok ja tetošim glavnog). Problem je što su i ti slotovi i oprema koja ide u njih dosta skupa. Ipak, povećanje power karakteristike (poboljšava sve ostale, ali meni je najvažnija brža regeneracija) kao i endurance-a (određuje koliko oštećenja možete istrpeti) predstavljaju onaj tas na vagi kada vam treba još samo malo da nekoga sredite.Jedan od meni jako prijatnih momenata (kasnije sam čitao da su ljudi čupali kosu oko toga) je let balonom. :) Naime, dva od pet holokrona na Tatuinu se nalaze na jednom jawa guseničaru a na njega se možete popeti samo ako se ukrcate u balon koji pristaje kod drugog guseničara koji je na drugom kraju mape. Problem je što sam let traje 20-30 minuta a toliko balonu treba i da se vrati na početnu lokaciju. I tako se nalazite u situaciji da sa jednom devojkom republičkim komandosom i jednom sith čarobnicom blejite pola sata u balonu, hvatate boju na suncu i razgledate krajolik. Ja sam uglavnom čitao do tada pokupljene holokrone i lore zapise. Pošto balon ne pristaje kod drugog guseničara već sa desetak metara visine morate da skočite na njega, dešavalo se da ljudi promaše i padnu u pesak. I onda čekaju sat vremena na novu priliku. Drugi holokron je na samo par metara visine ali do njega dolazite padanjem na platformu na kojoj se nalazi. Pošto je skakanje u swtor-u tako tragično rešeno, morate isključiti brzo trčanje, prebaciti se u mod za hodanje i mic po mic ići do ivice. Kada uspete da pokupite taj holokron (primetio sam da je uvek najteže doći do crvenih holokrona, koji poboljšavaju snagu) red je da lansirate vatromet u čast uspeha. :)Bio je još komičnih momenata. Krstarim južnom mapom Tatuine, punom kanjona i naletim na selo i Mandalorijance na ulazu. Shvatim da su seljani okupirani i skočim i pobijem Mandalorijance. Međutim, niko od seljana neće da priča sa mnom. Pokušam da prodam opremu, međutim ni droid lekar neće da komunicira. Hmm, ovde je nešto sumnjivo. Okrenem se i vidim da neki seljani razgovaraju sa Mandalorijancima i trguju. Pa ko je ovde lud? Uđem u najveću kuću u selu da raspravim sa gradonačelnikom šta taj najamnički otpad radi tu kad ono, dočekao me (opet) level 50 sith instructor. :D Konačno sam ukapirao da su imperijalne baze u donjoj polovini mape kao i da oni ne mogu do moje svemirske luke kao ni ja do njihove. Pošto se dobija iskustvo za potpuno istraženu mapu, a i neki zapisi i holokroni su u njihovoj blizini, krenuo sam da se šunjam po krovovima kao assassin i kokam sve što nije level 50. Srećom, oni su uglavnom na ulazima u baze. Dobar štos je ušunjati se i koknuti im nekog instruktora koji je oko 30 nivoa i onda šmugnuti napolje. U maniru Prleta i Tihog i udri i beži strategije :D . Još jedna prednost je ući u herojski deo mape namenjen imperijalcima (u kome su republički komandosi i droidi) i na miru pokupiti predmete iz security chest-ova. Easy money. :) Problem je sa donjim levim delom mape, jer je na oba ulaza u kanjon imperijalna baza a na ulazu level 50 komandosi. Posle pokušaja direktnog proboja kako speederom (skinuli me puškom k'o zeca) tako i šunjanjem (stealth traje “čak” četiri sekunde) rešenje je da se umlate neki crnoberzijanci, pa iz njihove baze skoči na krovove imperijalne baze i onda se prošunja kroz nju. Pošto su i na drugom kraju baze komandosi, na kraju sam pobegao puteljkom pored još jednog level 50 sith-a koji nije mogao da me stigne. Naravno, posle provalim da postoji tunel koji najnormalnije vodi iz pustinje u kanjone bez ovih vratolomija koje sam izvodio.Bossovi u story misijama su mnogo slabiji od nekih šampionskih protivnika pojedinih rasa. Svi sith-ovi se dobijaju na isti kalup, kada ne mogu da koriste silu, ne mogu da izdrže napade. Kasnije sam čitao da su ljudi gubili 20+ puta od onog u asteroidnom polju, odustajali od Sentinela i prelazili u Komandose. Tu sam pokupio i prve dark poene (ironija sudbine - na Tython-u sam držao lekcije zaljubljenim padawanima a sada radim isto) mada Kira ipak nije kalibar Bastile Shan (sa onim british akcentom).Jedan od predloga koje sam čitao je da se na neki način omogući da svi karakteri koje neko poseduje (tj. svi likovi koji imaju isti legacy, deo iste familije) mogu da koriste kako zapise o galaktičkoj istoriji tako i holokrone. Sa ovim se u potpunosti slažem, ne pada mi na pamet da ponovo izvodim skakanje na tridesetak cevi i simsova radi pojedinih holokrona, sa ovakvim kontrolama za skakanje. Ideja je da se deo unapređenja koja donose holokroni dodeljuje svakih deset nivoa dok bi galaktička istorija bila dostupna odmah. Niko nije toliki mazohista da 8-9 puta ide npr. u šetnju balonom i da na kraju promaši platformu i čeka sat vremena na novi pokušaj. Nije ni čudo što posle ljudi puštaju vatromet kada uspeju da pokupe holokron.Druga ideja je bounty sistem. Npr. neko vas je iznervirao tokom neke grupne misije ili vas napao iako ste duplo slabiji. Pošto ne možete da ga sredite, date ucenu za njega koju može pokupiti i izvršiti bilo koji drugi igrač. Tako nikada nećete biti sigurni da li vam neko radi o glavi i konstantno ćete se osvrtati čak i u pustinji. :D

Edited by bigvlada
Link to comment

Fantastican post kao i obicno :Hail:Doduse na serveru na kom ja igram Nar Shaddaa je sablasno pust a rekao bih da ima dosta potencijala da tu bude makar podjednaka guzva kao i na Fleet-u.Konacno je i mene sreca pogledala pa sam vezao nekoliko FP misija sa ljudima koji znaju sta rade (i to bolje od mene) pa sam odmetnute Mandaloriance i Athiss resio sa dve razlicite ekipe koje su zaobilazile protivnike a tukle se samo tamo gde moraju. Pogotovu je to bilo dobro na Athiss-u gde je lik isao sam ispred bacao nekakav stun na prilicno jake protivnike nakon cega smo mi setali pored njih i isli u narednu prostoriju. Rinse and repeat.Ja sam sad na Tatuinu i stvarno moram da pohvalim pricu za Imperial Agenta. Ima dubinu, intrige, zene, infiltracije, prevare, duple prevare i insajderske informacije, a tek sam pri kraju prvog poglavlja. Nazalost za sad van WZ nisam naleteao na PVP ali dobro, jos sam svez na Tatuinu. I mene je malo razocarala kantina ali sama planeta mi je super odradjena. Do nje sam izbegaao da kupim i skill i speeder ali kada mi se otvorila onolika pustara shvatio sam da je to neophodno pa sam se privikao na to nuzno zlo.Inace jedna od sitnica koje mi smetaju pri uzivljavanju u igru je to sto za svaki drugi quest neki NPC obeca silno blago, pola republickog budzeta izdvojenog za taj projekat, nagradu za to sto si doneo cudnu masinu od Darth Reven-a koja stvara energiju i slicno, a onda otvoris mail i dobijes kredita u vrednosti od jednog prosecnog medpac-a.Odmah nakon Hutte resih da svog lika oteram u potpuno zlo i dark side, cisto da bi video koliko ce se fizicki izmeniti, a i ova moja goticarka sto mi je companion se lozi na to. Za sada mi je specijalnost upucavanje umirucih Sithova, ubijanje clanova porodice bitnije NPCova i vadjenje memorija iz kiborga na zivo.Za kraj i ja sam cuo za taj cuveni balon na Tatuinu, evo sinoc je bas jedan zakukao na General Chatu kako se popeo na balon i zaboravio da iskljuci PVP pa su ga negde na pola puta ili pri kraju docekale mucke zasede republic scum-a i skinule sa balona :(

Link to comment

Balon je zaista rutina. Pratite chat i kad neko pomene da balon dolazi, odmah idite na određeno mesto. Najbolje je da zamolite tog lika da vas primi u grupu, pa ćete lakše naći. Ako i padnete posle prvog datacrona (a ako ste jedi knight) onda možete da se popnete tako što izazovete nekog ko je već kod drugog datacrona na duel i onda iskoristite "Leap" da doskočite do njega.Elem, prioritet neka vam budu shards, od njih se kuju vrlo ozbiljne relikvije, koje su bolje od svega što možete da kupite. Ne znam da li to vredi i za F2P, ali valja pokušati.No, ekspanzija je već najavljena za proleće. Proširenje do 55. nivoa, nova planeta i sve što ide sa njom, verovatno i nova operacija, flešpointi i warzone, kao i novi setovi endgame opreme. Zapamtite, igra postaja najbolja kad dođete na 50. nivo i počnete da igrate operacije.

Link to comment

Isključio sam senke zbog većeg FPS, tako da ne znam. Uputi predlog na sajt ili preko igre. Meni se najviše sviđa Ilum, zbog meteora koji padaju (ovo je na minimalnim grafičkim podešavanjima):i95aI.jpg

Link to comment
  • 2 weeks later...
Sta da ti kazem osim come to the Dark Side evilsmile.gifDoduse igranje Warzone-a je dosta lakse kada se prijavis za cekanje kao grupa sa healerom, tenkom i DPSom :D
realno, užasno si igrao, ali činjenica da je moja grupa bila puna kretena je odlučila da izgubim.kad igraš sa operativcem, ne smeš non stop da klečiš u zaklonu na otvorenom kao laming duck. koristi zidove kao način da sprečiš da te neko koka s leđa ili sa strane ili sa platforme (kao što sam to ja radio :D ). takođe mislim da imaš nešto što se zove quick shot ili followthrough. to je #1 cast za snipera. ergo, moraš da budeš pokretljiviji.da je moja grupa bila normalna, pa da smo prvo poubijali healera, bio bi u velikom problemu. isto, nemoj non stop da pokušavaš da zauzmeš top, ako imaš još nekog preživelog protivnika.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...