Jump to content
IGNORED

SWTOR


teacher

  

20 members have voted

  1. 1. Igranje SWTOR-a

  2. 2. Najviše očekujem od

    • Role play dela (Uživanje u priči)
    • PvE (Fokus na Questovima, levelovanju i borba protiv neljudskih neprijatelja)
    • PvP (Borba između ljudskih igrača)
  3. 3. MMORG

    • Igrao već, ohohoho
    • Ovo će mi biti prvi MMORG
    • Nikad neću igrati, imam život


Recommended Posts

:Hail:

 

ja se ponovo aktivirao, ali stidljivo. kao da je nova igra (bolja) posle godinu dana. 

 

koji ti je guild? jesi li ti na red eclipse serveru?

Edited by teacher
Link to comment
  • Replies 280
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bigvlada

    80

  • teacher

    76

  • Amos

    22

  • Santa

    17

Top Posters In This Topic

Ja sam na Ebon Hawk-u. Pretežno igram samo PvP, mada ću tokom ove nove ekspanzijoe i 12x xp boosta verovatno izlevelovati zaboravljenog Shadow-a. Pišite ako ste za neki ranked premade :)

Link to comment

Watch i NIght Watch, Red Eclipse. 

 

Nema veze sa ruskim SF-om, u pitanju je The Watch iz Ankh Morporka, Discworld. Bio je predlog da guildship nazovemo The Spirit of Rincewind :)

Edited by bigvlada
Link to comment

Ja sam prestao da igram malo pre prve ekspanzije, main lik mi je bio na tadasnjem level cap-u (50) Jedi Sentinel dps. Bukvalno ne smem ovo ponovo da instaliram. Ticeru sta ima od novosti, jel se tesko uklopiti posle toliko vremena ?

Link to comment

Ma nije se tesko uklopiti, brzo se vraca, mada zaista smara kada si ftp zbog ogranicenja para i sporog xp-a. Sad u decembru izlazi ekspanzija koja ce terati sa 55 max levela na 60. Generalno imam utisak da su izvukli igru sa prelaskom na ftp, starfighterom i ovim poslednjim housingom. Bar prate trendove. PvP je savrsen, sve je izbalansiraniji i nisam bio tako zaludjen za isti od CS manije. 

Link to comment

Ja sam prestao da igram malo pre prve ekspanzije, main lik mi je bio na tadasnjem level cap-u (50) Jedi Sentinel dps. Bukvalno ne smem ovo ponovo da instaliram. Ticeru sta ima od novosti, jel se tesko uklopiti posle toliko vremena ?

 

joj, ja sam se "vratio" pre par nedelja i kao da je druga igra. mnogo je toga svega. danas igram fp za koji nisam čuo da postoji, a kamoli da znam tehniku. jako je dobro. šteta što je igra puštena u prodaju praktično nezavršena i time su zauvek oterali dosta igrača. sada sve funkcioniše sjajno, endgame je fenomenalan.

Link to comment

Galactic Conquest & Galactic Strongholds


Ovo je remek delo devijantnog uma, samo takva osoba je mogla da smisli način da unovči 3D modele koji već postoje u igri. Naime, sada flashpointi (uglavnom bonus bosevi), operacije, heroic boss-evi na planetama, čak i običan trash imaju mogućnost da posle poraza izbace po jedan decoration. Dekoracije su podeljene po raznim oblastima i podoblastima, ima ih tušta i tma a možete imati najviše 50 primeraka jedne dekoracije (npr. 50 statua imperatora koje garantovano daje bonus boss u hm false emperor flaspoint-u). Neke dekoracije (one osnovne poput stolica, stolova, kreveta, komoda i kredenaca) se mogu kupiti za keš, neke dolaze kao deo raznih paketa na kartel marketu, mnoge se kako sam napomenuo osvajaju a neke se i prave. Ovo poslednje nije baš najprecizniji izraz, jer u stvari pravite materijale koje kod robota i prodavaca menjate za određene dekoracije.

Postoje Industrial prefab, Synthetic prefab,Fabricator Crystal i Fabricator design materijali, i to u MK1, MK2 I MK3 varijantama. MK1 mogu da prave oni koji su dostigli 150 poena u svojoj crafting profesiji, dok je za MK-3 potrebno svih 450 (plus su osnovni materijali više klase). Za skuplje predmete se koriste Universal prefab materijali (MK1,MK2,MK3) koji se prave tako što se kombinuju po jedan od 4 gorenavedena materijala. Krajnje efektan način da se aktiviraju svi postojeći materijali u igri, cena svim materijalima je skočila nekoliko puta, tako da opet postaje isplativo skupljati bukvalno sve na šta naletite tokom igranja.


Trenutno možete da kupite tvrđave na Korusantu, Dromund Kasu, Nar Šada i Tatuini. Čak i kao F2P igrač možete da kupite gotovo ceo apartman na prve dve planete. Kupujete i otključavate sobu po sobu i punite je nameštajem. Svuda su najskuplji ogromni balkoni sa pogledom na grad. Predmete stavljate tako što uđete u mod za postavljanje dekoracija. Postoji nekoliko veličina "kuka", tj. mesta na koje možete nešto staviti. Broj kuka po gajbi varira od 325 do 500. dodatna korist od opremanja stana je to što dobijate i bonus poene tokom Galactic Conquesta i to po maksimum 25% po strongholdu (za sada serveri mogu da podnesu 4 strongholda po igraču) proširenom na 100%. Ja npr. imam tri strongholda, jedan je na 92%,drugi na 91% treći na 60% i imam stronghold bonus od 61%.

Galactic conquest je bioware-ov način da potaknu igrače da igraju zaboravljene flashpointe, pvp-uju ili rade druge do tada manje popularne stvari. Svake nedelje je drugi Galactic Conquest scenario koji podrazumeva ispunjavanje više zadataka koji ukupno daju 35000 poena, što je minimalni individualni nedeljni cilj (u stvari šestodnevni jer je ponedeljkom pauza) po karakteru. Ako imate 8 altova, možete na svih 8 da dostignete taj cilj. Neki zadaci mogu da se ponavljaju (npr. završavanje operacije preko group findera-a) dok su neki jedinstveni (ucmekati nekog world boss-a npr.) za ceo legacy, tj. vrednuju se samo jednom.

Ovo može da dostigne svaki igrač, nevezano za to da li je u guildu ili ne.Pored individualnog cilja, gilde se takmiče za dominaciju nad pojedinim planetama (svake nedelje se menjaju). Ako se gilda plasira u top 10, svi članovi dobijaju i guild bonus, neštko keša, dekoracija i što je najvažnije jedan od tri moguća Flagship plana (Command, Logistical ili Engineering encryption) koji služe za nadogradnju guildship-a. Osnovni guildship je bojni brod koji košta 50.000.000 kredita. Sa njim dobijate nekoliko soba međutim kako ima više spratova moguća su brojna proširenja. Potpuno proširen prazan brod košta oko 135 miliona kredita. Drugi način za proširenje broda je pomoću planova. Pedesetak plavih planova koji se dobijaju nedeljno ako ste u top 10 se menja za jedan ljubičasti. Nisam precizno gledao ali potrebno je više  ljubičastih (plus keš) ili određen broj tzv. dark projects-a za proširenje jedne sobe. Drugi način za dobijanje planova je umlaćivanje neprijateljskih komandanata world boss nivoa raštrkanih po bazama na raznim planetama. Npr. mi smo napadali imeprijalnu bazu koja se nalazi na ulazu u Dune Sea na Tatuini, raid od 24 osobe, branioci se respawnuju svakih par minuta plus što može da vam nalete i protivnički igrači. Od komandanata se mogu ponekad dobiti i ljubičasti planovi.Imali smo jednu smešnu epizodu na Belsavisu. Izvukli smo komandanta iz baze i krenuli sa ćebovanjem iza ćoška da nas ne bi kačile odbrambene baterije baze. 1 (i slovima jedan) sith je izašao iz baze i napao nas. Posle 3 sekunde mislili smo da smo završili sa njim. Ali ne, došao je opet. I opet. I opet......To je ona kategorija ja imam punu pvp opremu i mogu da jebem kevu svima mentalitet. Posle 10-tak minuta je stvarno postalo komedija. Tip je umro jedno 50 puta, spawnowao se svakih dvadesetak sekundi i dolazio iz baze da nas napadne. Na njemu sam zaradio jedan pvp achievement za broj ubistava na Belsavisu. :)

 

Još malo dark projects-ima. Oni se prave tako što kombinujete invasion force sa još par materijala koji se mogu naći u l50 operacijama (exotic 7 kategorija materijala). Ako vam je kojim slučajem preostalo nešto od toga to je sada suvo zlato (ja imao stotinjak rakata energy nodes-a koji sada vrede milione a otišli su na unapređenje guildship-a). Invasion force pak dobijate tako što kombinujete po jedan war supplies materijal i to starship weapons, armored vehicles,crystal capacitors, holocron of strategy i infantry supply kits. Jedna crafting klasa ne može da pravi sve ovo, potrebno vam je više likova. Postoji više recepata pa možete da birate da li ćete koristiti više jeftinijih ili manje skupljih materijala (ovo je urađeno i zbog toga da bi i low level igrači mogli da ih prave). Ako želite da sami napravite sva proširenja za brod, trebaće vam 54 frejmovorka iliti 2700 tamnih projekata. Prevedeno u materijale, to je 8100 Self-Perpetuating Power Cell-a,16200 Alien Data Cube-a, 16200 Biometric Crystal Alloy, 8100 Rakata Energy Node-a. Nazdravlje. 

Bonusi. Kada imate guildship, možete ga parkirati iznad planete koju pokušavate da osvojite. Ovo će vam doneti 2X ili 3X bonuse na pojedine misije. Bonuse dobijate i od procenta popunjenosti stronghold-a. Npr. recimo da jedan starfighter meč vredi 1000 poena. Sa mojim stronghold bonusom od 61% i guildship bonusom od 3X, ja ću od te misije dobiti 1000*3 +610 poena, ukupno 3610 (ne množe se stronghold i guildship bonus). Ovo mnogo favorizuje veće gilde sa više aktivnih igrača (bilo je slučajeva da guild završi nedelju sa preko 11.000.000 poena). Ovi moji se drže zlatne sredine, kada god smo se u nekoj nedelji skoncentrisali na conquest umesto ostalih aktivnosti (uglavnom rejdujemo) upadali smo u top 10. Za osvajanje planete mislim da imamo realnih šansi tek za par meseci, kada najveći guildovi ostvare pobedu na svim planetama.

 

btw. kada osvojite planetu, možete da se duvate da imate naslov na vrhu nedelju dana kao i malu pomoć prilikom kokanja lokalnih komandanata i opciju za korišćenje mini mech-ova na toj planeti.

 

290y8so.jpg

 

ohk7rt.jpg

 

Ovako izgleda gajba na "švercerskom mesecu". Poslednja slika pokazuje kuke i šta se na njih može staviti. 

 

wjceit.jpg

 

104kfmb.jpg

 

ic1s43.jpg

 

Ono žuto je legacy storage. Svi likovi iz vašeg legacy-ja imaju pristup tom tovarnom prostoru (maksimalni kapacitet je isti kao i kod regularnog, 5*80). Ne mogu da idu BOP predmeti. Zgodno da držite materijale jer onda možete kraftovati čak i kada ste u sred pustinje i nemate ništa pri sebi. Zgodno je i kada treba da pošaljete sve modove i oklop low level altu, on ih može podići odatle. Jako korisna stvar. 

 

1es4qo.jpg

 

jh7y9d.jpg

Link to comment

Forged Alliances

 

Ovo je mini story arc, kao uvod u swtor 3.0, tj. ekspanziju. Neću govoriti ništa o zapletu, samo ću postaviti par sličica iz 4 tactical flashpoint-a (to su oni gde mogu 4 dps-a, tj. ne važi sveto trojstvo tenka, hilera i dps-a) redom kojim se igraju kao republički karakter. Ovo je planirano duže vreme, delovi zapleta sežu do najranijih misija na Dromund Kaas-u i Nar Shaddaa-i. 

 

Korriban

 

261cjs7.jpg

 

9ammjc.jpg

 

2ajuiwm.jpg

 

r7uput.jpg

 

Tython

 

mkevwi.jpg

 

30kq0eo.jpg

 

dm5ici.jpg

 

a3fkux.jpg

Link to comment

hmm, zaboravio sam da pokažem kako izgleda guildship, Ovo je komandni most WatchStar-a.

 

2a660ar.jpg

 

30u8fw7.jpg

 

ms2735.jpg

 

Jako korisna stvar je što npr. raid leader može da pozove sve članove raid-a ispred ulaza u operaciju ma gde se nalazili via guildship transporta. 

 

Sada je pravo vreme da se priključite i upoznate sa novinama, ekspanzija postaje aktivna 2 decembra za early access, nedelju dana kasnije za ostale pretplatnike. Rise of the hutt cartel (prethodnu ekspanziju) dobijate za dž.

 

Dve nove operacije sa ukupno 10 boss-ova, 4 nova HM flashpointa, 2 nova taktička, level cap se pomera na 60, dve nove planete. Rishi bi trebalo da bude sličan Rakati, tj. tropska planeta sa gusarima a onda se selimo na Yavin 4. Hoćemo li sresti force ghost-ove Exar Kun-a, Freedon Nadd-a i Naga Sadow-a u ruševinama Massasi hramova, zakopanih u džunglama?  :D

Link to comment

brod izgleda sjajno. 

manaan je valjda potpuno vodeni svet, to mi je omiljeni svet iz kotor-a...

inače, potpuno je suludo koliko je igra drugačija od decembra 2012. kad je izašla. 

Link to comment

Da, ali nema ajkula :(

 

Misija kada u onom nezgrapnom ronilačkom odelu moraš da šipčiš po dnu, je jedina horor misija u serijalu. Čuju se samo teški koraci, imaš samo slabašni sonični top a tipa ispred tebe je upravo smazala ajkula. Moraš neprestano da se okrećeš oko sebe jer se ajkule prikradaju iz ćoškova. Nadam se da će biti i takvih misija. 

 

Prikazali su prve slike Riši i Javina 4

 

http://dulfy.net/2014/10/10/swtor-new-york-cantina-tour-flash-drive-files/

 

Riši je Star Wars meets Pirates of the Carribean dok mi je prvi utisak za Javin 4 bio Endor. 

 

 

Još jedna sitnica: pokupite misiju (tj. odgledajte holoreklamu) pre nego što kupite stronghold, na taj način ćete dobiti nešto dekoracija kada prvi put posetite nekretninu. Važi i za svakog novog alta. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...