Jump to content
IGNORED

Strah od smrti


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ne, ne plasim se smrti, zasto bih? To je nesto sto ne mogu da promenim. Inace, interesantno koliko su ovakve teme ljudima nezanimljive. Ima li vernika na ovim temama, pa da mozemo da diskutujemo. pozz

Link to comment
  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    10

  • kim_philby

    10

  • Quince

    8

  • MarlaSinger

    8

Inace, interesantno koliko su ovakve teme ljudima nezanimljive.
Nezanimljive su zato sto gro foruma cine mladji ljudi koji jos uvek veruju da su besmrtni. Kad nas prvi put capne onaj segrt infarkt ili slog, ili pronadju secer, ili skinu neko sumnjivo tkivo odnekud, ima da pricamo o tome sve u sesnaest.
Link to comment
Nezanimljive su zato sto gro foruma cine mladji ljudi koji jos uvek veruju da su besmrtni. Kad nas prvi put capne onaj segrt infarkt ili slog, ili pronadju secer, ili skinu neko sumnjivo tkivo odnekud, ima da pricamo o tome sve u sesnaest.
Ja bih rado skinuo masno tkivo sa stomaka i ne bih se posle toga plasio smrti vise nego sto se plasim sada.
Link to comment
Ja bih rado skinuo masno tkivo sa stomaka i ne bih se posle toga plasio smrti vise nego sto se plasim sada.
sto ne ides do bugarske? tamo je to jeftino. imamo ovde jednu djevu, super se sredila ove godine.
Link to comment
A jel tamo postoji opcija da ti to sto skinu sa stomaka upumpaju u sise? Time bih ubio dvije muhe jednim udarcem.
ma upumpaju oni gde oces i sta oces. samo da klijent bude zadovoljan.
Link to comment

nemam strah od ''svoje'' smrti.*bojim se nekih drugih smrti. bojim se da necu moci da osetim tu energiju koja ostane posle. to. da. *jednom sam se provukla kroz iglene usi, mozda zato mislim da cu i svaki sledeci put :)

Link to comment
Nezanimljive su zato sto gro foruma cine mladji ljudi koji jos uvek veruju da su besmrtni. Kad nas prvi put capne onaj segrt infarkt ili slog, ili pronadju secer, ili skinu neko sumnjivo tkivo odnekud, ima da pricamo o tome sve u sesnaest.
Nisam mislila samo na pojam smrti, vec na sve ono sto se podrazumeva po metafizikom, a to su pitanja smisla, morala, vecnosti, pa na kraju krajeva i smrti. Dakle, uopste na podforum Metafizika, zapitala sam se zasto ljudi slabo imaju sta da napisu kada se diskutuje o ovim pitanjima.Ne verujem da mladji ljudi razmisljaju da su besmrtni, otkud ti ta generalizacija? Od bolesti kao sto su rak ili leukemija oboljevaju ljudi i sa svojih dvadeset kao i sa pedeset ili osamdeset godina. Poznajem, iz prica, a i licno neke sredovecne ili starije ljude koji se boje prica o bolesti ili smrti "kao djavo od krsta". Edited by jolanda.kirschner
Link to comment
jolanda.kirschner' Poznajem, iz prica, a i licno neke sredovecne ili starije ljude koji se boje prica o bolesti ili smrti "kao djavo od krsta".
pa stariji ljudi se inace grcevitije drze za zivot nego mladi. cak i kada znaju da su tesko bolesni ne posustaju u trazenju leka. mladji se uzdaju u svoju mladost, vrlo cesto i predugo. mislim da covek sto je stariji nekako pocinje da mirise smrt. a i malo se u starosti razvije neka vrsta sebicnosti, bez obzira na pravi karakter osobe. ne mislim ovim nista ruzno, prosto smatram da to starost nosi. mladost umire mnogo bolnije od starosti. iznenadnije. a u starosti je slika smrti kudikamo jasnija i konkretnija. po meni je prirodno da mlad covek ne razmislja o smrti, ali nije normalno ni da je izaziva. sada razmisljam, kada sam bila mlada, ili mladja :D, pomisao da cu da budem pogresno shvacena mi je bila uzasnija od smrti. sada me bas briga ko ce kako da me skapira, i pocinjem da vodim malo racuna o sebi :) Edited by Mother's Milk
Link to comment
a i malo se u starosti razvije neka vrsta sebicnosti, bez obzira na pravi karakter osobe. ne mislim ovim nista ruzno, prosto smatram da to starost nosi.
Mislim da je covek u starosti onakav kakav je bio citavog zivota. Mada, to je samo moje misljenje, ne znaci da je i tacno.
mladost umire mnogo bolnije od starosti. iznenadnije. a u starosti je slika smrti kudikamo jasnija i konkretnija.
Zasto je iznenadnija smrt i bolnija? Bolje je da te pregazi automobil nego da umires od raka dve godine, zar ne?
Link to comment
Mislim da je covek u starosti onakav kakav je bio citavog zivota. Mada, to je samo moje misljenje, ne znaci da je i tacno. Zasto je iznenadnija smrt i bolnija? Bolje je da te pregazi automobil nego da umires od raka dve godine, zar ne?
staracka sebicnost - pa i ja sam mislila nesto kao ti, ali me je iskustvo uverilo u suprotno. ne ne, nisam mislila i bolnija. ili sam mislila. sve najteze bolesti kod mladih ljudi su mnogo intenzivnije, bolnije. ili iznenadnije u smislu da nije bilo nikakvih naznaka bolesti, a zavrsilo se tragicno. u starosti nijedna smrt nije nenadana.
Link to comment
Mislim da je covek u starosti onakav kakav je bio citavog zivota. Mada, to je samo moje misljenje, ne znaci da je i tacno.
nije nuzno tako. zivot menja, bolest menja, starost menja. tudje smrti menjaju. bol menja. ljubav menja.znam neke stroge ljude koji su omeksali u starosti, i znam neke leprsave koji su se prozlili kako su ostarili.mislim da mnogo vise volim zivot (svoj) nego prosli put kad sam pisala ovde.i ne zelim da mislim o svojoj smrti, niti o umiranju. imam jos toliko toga da pruzim, stvorim i prozivim.smrt voljenih me i dalje plasi.
Link to comment
Nezanimljive su zato sto gro foruma cine mladji ljudi koji jos uvek veruju da su besmrtni. Kad nas prvi put capne onaj segrt infarkt ili slog, ili pronadju secer, ili skinu neko sumnjivo tkivo odnekud, ima da pricamo o tome sve u sesnaest.
mislim da je ovde ključ i da nisi dobro formulisao temu. ja se recimo plašim umiranja(starenja) koje bi bilo sporo, ponižavajuće i opterećujuće po moje bližnje, a ne same smrti. tipa preživljeni šlog posle koga postaneš beskorisno truplo. mislim da se i većina ljudi zapravo plaši toga. brza smrt, bilo od metka, pada s visine, smrtonosnog infarkta je nešto što me nimalo ne plaši, čak štaviše ako se dovoljno dobro razmisli o tom trenutku, shvati se koliko je to zapravo jedan divan oslobađajući trenutak od mortal grindinga na koji smo u manjoj ili većoj meri osuđeni. tako svhaćeno, smrt je događaj za priželjkivati. Edited by Gonzo
Link to comment
shvati se koliko je to zapravo jedan divan oslobađajući trenutak od mortal grindinga na koji smo u manjoj ili većoj meri osuđeni. tako svhaćeno, smrt je događaj za priželjkivati.
Zasto si onda jos tu? Sta te sprecava da uzmes stvari u svoje ruke i dozivis taj divan oslobadjajuci trenutak koji prizeljkujes?
Link to comment
Zasto si onda jos tu? Sta te sprecava da uzmes stvari u svoje ruke i dozivis taj divan oslobadjajuci trenutak koji prizeljkujes?
Instinkt. Zelja za jos malo slatkog, slatkog zivota.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...