Jump to content
IGNORED

PARADA


kgmr

Recommended Posts

Ma ne, Dragojevića borba za prava gejeva je najbolja i jedino moguća. Ne mogu da shvatim kako ljudi mogu tako da padaju na nešto što je u suštini čist marketing.

Link to comment
  • Replies 470
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    35

  • kobni zelaya

    33

  • Milogled Bluff

    25

  • morgana

    22

zar nije dostupnija Wire, bar u srbiji? ide na "zemaljskoj" TV svakodnevno, a ovo ide u bioskopu i ako uvatiš na netu slučajno. garant je više ljudi gledalo wire nego paradu, južno od bg-a nema dva bioskopa.
Imaš li ti uopše ikakvu predstavu kolika je bila gledanost Žice dok je išla na B92 i zašto je puštena samo jedna sezona? (Ili dve, ne znam šta je kupljeno u paketu) Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment

ne znam kakva je bila gledanost, ali pretpostavljam da nekoliko stotina hiljada televizora u srbiji daje veću šansu nego, koliko, 10-15 bioskopa. aj da uzmemo da se downloadi sa interneta potiru.i ne znam zašto govoriš u prošlom vremenu, žica je išla i sinoć/jutros, ići će i sutra.

Link to comment
Moram samo da napomenem jednu sitnicu™.Bez obzira što su ova dvojica milijardu puta kulji™ od ovih iz Parade, postoji mala začkoljica. A ona se sastoji u tome što je za ovu dvojicu malo ko čuo osim nas zaluđenika, dok je Paradu do sada gledalo čini mi se preko 400.000 ljudi. Tako da... (tri tačke).
Одговорили су ти људи то већ за гледање, али ја хоћу да кажем да то уопште није била моја поента. Оно што сам хтео да кажем да би Омари, Рингили и слични заиста можда "променили слику" о педерима. Да се види да ако се човеку диже на нешто што није жена може да буде и мужеван и јак и частан и тд.Драгојевић је узео најприсутнији могући стереотип који сви у Србији имају о педерима и ставио га у филм и сад то "мења слику" о њима? Edited by Lrd
Link to comment
Драгојевић је узео најприсутнији могући стереотип који сви у Србији имају о педерима и ставио га у филм и сад то "мења слику" о њима?
Pa i jeste stereotip zbog toga što ogromna većina građana tako zamišlja.I prikazao im je da ono što oni zamišljaju i nije baš tako kako oni zamišljaju.Da je hteo da im prikaže da neki tamo gejevi, dakle ne oni na koji oni misle, nisu baš takvi kavim ih oni ne zamišljaju, verujem da bi to i uradio.U ostalom, ne vidim da se gej udruženja i pojedinci bune zbog Parade. Zar ćemo opet mi da odlučujemo šta je bolje za njih?
Link to comment
Одговорили су ти људи то већ за гледање, али ја хоћу да кажем да то уопште није била моја поента. Оно што сам хтео да кажем да би Омари, Рингили и слични заиста можда "променили слику" о педерима. Да се види да ако се човеку диже на нешто што није жена може да буде и мужеван и јак и частан и тд.
A šta je sa onim homoseksualcima koji nisu muževni superheroji?
Link to comment

Topik zaslužuje zatvaranje, počela je masovno da se dovlači ekipa s politike. Idioteque bolje briši taj poslednji post, oduvek sam želeo da imam takvo ludilo u potpisu.

Link to comment
Pa ako ti se jebe kakav je film, ne znam šta ćeš onda na ovom pdfu, idi na politiku ili biznis, šta ti ja znam. Dalje me stvarno mrzi da ponavljam stvari koje sam već napisao. A što se tiče bahatosti, mislim da je ona bila u pravoj srazmeri sa tvojim prethodnim postom. Mislim ljudi se ubiše ovde dvadeset strana da pričaju o filmu, a ti dolaziš da nam baciš u lice "još jedan uspeh Dragojevića" i da nas prozivaš da li možemo "jače i bolje". Ne znam šta si očekivao, aplauz?
Pa naleteo u prolazu da dam svoja 2 centa. :)Napisao sam lepo odmah da uglavnom nisam čitao šta se pisalo na topicu, pa tako da stvarno nisam pokušavao da provociram ljude koji pisali na prethodnih 20 strana, niti mi je bila namera da prozivam bilo koga kontkretno. Još jedan veliki uspeh je sitna zajebancija/provokacija jer znam da ovde Dragojević ne spada među omiljenije likove, ništa zlonamerno, ima i smajli. Sa jače i bolje sam možda preterao, jbg to su više frustracije generalno izazvane životom u Srbiji, no samim forumom...svi znaju da su prava manjina gotova nepostojeća, svi čekaju nekog ko će da se pojavi niotkuda i uradi nešto po tom pitanju, i onda kad čovek skupi muda (i stavi svoju glavu u torbu) da napravi nešto što bi ekšli moglo da bar malo usmeri prosečnog Srbina na pravi put, i to čak i bude dosta dobro prihvaćeno u narodu - nije to to, mi bi to ipak drugačije, lepše, sa više ukusa...e pa jbg, da smo čekali vas ne bi dobili ni ovo tako da...
I zašto misliš da mi uopšte želimo da snimamo/gledamo propagandne pamflete? Koji će nam to? I tako se u ovoj zemlji snimi tri i po filma godišnje, još i ta šaka jada treba da budu pamfleti. Važi.
Ne mislim, ali ja Paradu iskreno posmatram više kao propagandni pamlfet no kao ozbiljan film. Pošto je u pitanju propaganda zdravog i normalnog razmišljanja, toliko nepopularnog u ovoj državi, jednostavno mislim da svaki pristojan čovek u Srbiji (a smatram da ovaj forum spada medju takve :)) treba da podrži Paradu bez obzira šta misli o samom filmu i Srđanu Dragojeviću...ne kažem da svi treba da se slože samnom, ali jbg to je moje mišljenje. Edited by bob loblaw
Link to comment
Ne mislim, ali ja Paradu iskreno posmatram više kao propagandni pamlfet no kao ozbiljan film.
Ako je ovo suština, ja bih mogao da se složim. S tim što za mene to nije nešto što je ok. Ubij me, ali imam utisak da je već poslednju deceniju, dve bilo toliko svakakvih mediokritetskih angažovanih umetničkih projekata, a onih pravih samo umetničkih toliko da možeš da ih izbrojiš na prste. A politika je postala takva roba da sam prilično skeptičan kada je reč o političkom angažmanu. Nekad nisam tako mislio, međutim izgleda da su i godine učinile svoje, pa sam prilično rezigniran, plus što zaista ne verujem u to da umetnost može da menja život na nekom velikom planu. Inače, iznenadio bi se, Dragojevića smatram verovatno najboljim našim rediteljem u poslednjih dvadeset godina, i ako mi je njegov lični stil, ponašanje i "snalaženje" na javnoj sceni odvratno. I sad nešto razmišljam, Parada mi neće ni malo promeniti to mišljenje. :)
Link to comment
Imaš li ti uopše ikakvu predstavu kolika je bila gledanost Žice dok je išla na B92 i zašto je puštena samo jedna sezona? (Ili dve, ne znam šta je kupljeno u paketu)
Islo svih pet valjda, ja se presaltao na b92 kad su dusmani krenuli da skrembluju HRT. angry.gif
Link to comment
Драгојевић је узео најприсутнији могући стереотип који сви у Србији имају о педерима и ставио га у филм и сад то "мења слику" о њима?
Pa u tome je baš čitava mudrost, u rušenju stereotipa.
Islo svih pet valjda, ja se presaltao na b92 kad su dusmani krenuli da skrembluju HRT. angry.gif
Jebem li ga, sve što je išlo na HRT-u nisam video na Dvojci. Moguće je da sam omašio nešto od epizoda. No, suština je da su sami kukali da je gledanost ispod mizerne. Tipa 2%. Neko je ovde (ne tema, forum) komentarisao.
Link to comment

Ja rekoh da je film dobar, zabavio sam se i nisam želeo da "kvarim" sebi utisak analizirajući pojedinosti.Ali fakat je sranje što je sin na kraju prešao na svetlu stranu sile. Sranje je, verovatno i najveće, što Dragojević ima trip da svaki film koji mora da napravi mora da postane kult, da se citati iz filmova spominju među ljudima decenijama od izlaska filma. U svim tim pokušajima, na momente uspeva da bude zanimljiv, ali film je pretrpan "duhovitostima", i postiže se neki utisak usiljenosti i preterivanja, dakle kontra efekat. Sama smrt na kraju je urađena loše, neozbiljno. Ne mogu da kažem da me nije "taklo", valjda zato što znam da je to verovatni i vrlo lako moguć scenario bilo koje parade sa manje obezbeđenja, ali svakako je i to moglo da se bolje uradi. I kada je krenuo da skuplja pajtaše, ja sam kontao da će svaki od njih da povede po tipa 50 svojih jataka, kad ono cvrc njih 5, i 25 gejeva na 300 manijaka. Nekako je to teško shvatiti ozbiljno. Dakle, i sam se Dragojević gubi u prilazu filmu, hoće da bude i zajebant i da menja svest naroda, a to nije lako.Kao što rekoh, mene je film držao, na momente nasmejao, a glumački performanski nisu bili katastrofalni. Ja stvarno od domaće kinematografije ne očekujem više, i ocenjujem film u skladu sa tim.

Link to comment

ima josj jedan momenat u filmu koji je meni interesantan, a to je da se svi okrecu protiv "srpskog heroja", Koja, ne kada saradjuje sa "Balijama, Shiptarima ili Ustashama", nego kad krene da brani homoseksualce. I muriji i nacoshima i kolegama krimosima je Kojo srpski heroj, ali kad krene da brani homoseksualce onda automatski postaje neprijatelj.

Link to comment
ima josj jedan momenat u filmu koji je meni interesantan, a to je da se svi okrecu protiv "srpskog heroja", Koja, ne kada saradjuje sa "Balijama, Shiptarima ili Ustashama", nego kad krene da brani homoseksualce. I muriji i nacoshima i kolegama krimosima je Kojo srpski heroj, ali kad krene da brani homoseksualce onda automatski postaje neprijatelj.
Ima tu jos zanimljivih detalja koji su mi promakli kada sam ga gledala prvi put u bioskopu. A i cudna je ta zamerka vecine na stereotipne likove. Ja se druzim sa raznim Gay ekipama i preovladjuju "tetke". A likova kao Limun gledamo na TV-u svaki dan. Mislim da je ovo jedan od najuslesnijih domacih filmova deset godina unazad. Dragojevic je arogantan i svima ide na nerve ali ovde se pretezno mesa lik i delo.Interesantno je da niko nije spomenuo da je film dobio tri nagrade u Berlinu, valjda se to nikome ne uklapa u koncepciju opljuvavanja...
Link to comment

Malo kontrasta... Realističan film na temu bi izgledao otprilike kao Metastaze Branka Schmidta. Navijači, ratni veterani, krimosi, Srbi, Hrvati, Bošnjaci... nema gejova, a da ih ima prošli bi otprilike kao Krpina partnerka, s masnicama oko očiju.

Metastaze su mučan realizam, Dragojević bira šarmiranje i lake tonove bijelih laži. Poruka Metastaza je da je ovo (Zagreb, Hrvatska, Svijet) kurvinsko mjesto i da bolje biti neće. Parada nas umiljato laže i poručuje da kad bi svi ljudi na svijetu, baš kao sva djeca na svijetu izrasla u ratnike meka srca, pogledali u dubinu besmrtnih svojih duša, našli bi mjesto za san o strejt djevojčicama što se igraju skupa s lgbt djevojčicama.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...