Jump to content
IGNORED

PARADA


kgmr

Recommended Posts

Što se tiče percepcije pedera u Srbiji, trilijardu puta više mogu da učine likovi poput Omara iz Wirea, ili lik koji se zove Ringil iz knjige Steel Remains. Prvi je najkulji lik u seriji, nesalomivi i neustrašivi romantični lopov robinhudovske provinijencije, pravdoljubiv, veran, duhovit, i uopšte najveća šmekerčina u seriji. Drugi je jedan od nekoliko najvećih ratnika među ljudima i nadljudima, nezaustavljivi ratnik, koji je i dobar komandant i zna da organizuje masovne napade i odbranu i ume da inspiriše ljude i iz njih izvuče najbolje i pretvori poraz u pobedu. A obojica vole da puše kurac, njam-njam. E, kada bi neko to efektno snimio takve likove, to bi, prema mom skromnom mišljenju, više značilo za sliku pedera u Srbiji.

Link to comment
  • Replies 470
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    35

  • kobni zelaya

    33

  • Milogled Bluff

    25

  • morgana

    22

- Scenario je smeh, ni prosek, a kamoli dobar. To ovako možemo ti i ja da napišemo film.- Dragojević jeste dobar zantlija u većini slučajeva, ali u svakom dužem filmu ima neviđeni problem sa ritmom i ekspozicijom likova. Raspadne se potpuno tok i ispusti vođenje filma i prepusti ga gledaočevoj inicijativi. Iako za neke stvari ima zanat u rukama, nikada neki film u kome je ispušten tok vođenja ne bih nazvao dobrim.- U ovom filmu niko ne glumi. To je ono što se zove "šmira", dakle prenaglašeno izbacivanje stereotipne uloge na teatralan način kad mu tu nije mesto. Doduše, ja mislim da je to Dragojević tako i hteo je su šmirantski likovi alibi u društveno angažovanom tumačenju, jer je najlakše za našmiranog lika reći "ma, jasno je da se zeza".
Pazi, ja nemam nikakvu dilemu da sam teski laik za kinematografiju. Meni je kod filma bitno da je prica zanimljiva i uverljiva. Kada kazem uverljiva, ne mislim da mora biti realna. Andjeli su, na primer, potpuno irealan film, smesten u neku paralelnu, nepostojecu dimenziju, pa ga ipak smatram dobrim. Pod uverljivoscu podrazumevam suprotno od naivnog, to jest da se karikiranje i fantaziranje, ako postoje, koriste svesno. U skladu s tim, i sa tog aspekta, mislim da je scenario Parade dobar. O zanatu nemam pojma, te prosto smatram da je film dobro reziran i snimljen ako mi nista tokom gledanja ne smeta.Naravno, za kvalitetan film neophodna je i dobra gluma. Ma koliki duduk bio, verujem da sam u stanju da prepoznam glumatanje. Mislim da toga u Paradi nema, barem kod velike vecine likova. Ne znam sta znaci pojam "smira", prvi put ga cujem, ali i prenaglasenost i teatralnost mogu imati svoje mesto i opravdanje. Ukratko, za mene je dobar film onaj koji to sto zeli da saopsti kaze tako da ja u to poverujem. Mislim da Parada zadovoljava taj kriterijum.
Link to comment
Dobar scenario, dobra rezija i dobra gluma. Nista epohalno, ali daleko od loseg.
scenario vise nego dobar, rezija po nekim kriterijumima skripi, gluma uglavnom dobraproblem su pedagoske parole, povremeno dijalozi, u vecem dijelu filma ritam, izmedju tusiranja na pocetku i odjavne spice nedostatak muzike (tupo djeluje)a laik si u istoj mjeri kao lrd ili ja, ili ogromna vecina na topiku, te taj kriterijum mozemo da realtivizujemoedit: inace lrd-e, sori ali malo znas da preceras u toj disciplini visinskog komentarisanja sagovornikovih stavova. Edited by morgana
Link to comment

duplial bas da ga dopunim, kad je vec tukul je krug od kralja petra garde i s nama ivo lola nije sam do bilecankeko ne vidi koliko je u filmu dobro kontekstualizovana borba za prava manjina, stvarno nije vidjeo filma mozemo da razgovaramo o ostalim (ne)kvalitetima parade

Edited by morgana
Link to comment
Znači film mora da mi se dopada, zato što se tvojoj ekipi iz kraja sviđa? Ako imaš nešto pametno da kažeš o filmu u svoje ime reci, ako ne, bolje ćuti. Koga boli uvo šta balvani koji piju pivo ispred tvog dragstora misle.
Gde sam ja rekao da mora da se dopada? Niti mislim da je, ako ga posmatramo čisto kao film, uopšte nešto epohalno (3/5 recimo...što je moje laičko mišljenje, ne razumem se u film pa nemoj da očekuješ čaršave pune reči koje me čine ponosnim na sebe)Rekao sam da je Parada kao projekat potpuni uspeh i rekao sam zbog čega tako mislim. Jebe mi se realno kakav je film, dobar film mogu da nadjem da pogledam svaki dan ako se potrudim, ali ako nešto iole utiče na normalizaciju balvana koji piju pivo ispred dragstora (a.k.a. većinskog stanovništa voljene nam države), ja stojim iza toga svim srcem. A utiče, vidim da utiče, ne treba mi statistika....nek i samo 1000 balvana izadje sa filma promenjenog mišljenja, malo li je. Ponavljam dok vi ne snimite vaše intelektualnije i kulje propagandne pamflete od ovog Dragojevićevog ja smatram da je čovek koji je najviše uradio za prihvatanje gej populacije u Srbiji - 1 Srđan Dragojević. Ako imate primer uspelije propagande od ove vi recite, ja stvarno ne znam...P.S.

Jel ti se ukrućuje kita kad pišeš bahato po forumima? :naughty:

Link to comment
edit: inace lrd-e, sori ali malo znas da preceras u toj disciplini visinskog komentarisanja sagovornikovih stavova.
Ništa sori, prihvatam kritku. Ako je za odbranu, tri puta je bio pokušaj normalne diskusije koji se završio podsmehom ili izvrnutim značenjem ili nekakvom bezveznom hiperbolom. A i ne mislim da sam laik i duduk za filmove, jebi ga, izvini.
Link to comment
a za paradu, kratko i laički - meni malo smeta što dragojević film(ove) pravi kao hrpe skečeva. ko da prvo smisli skečeve, pa onda uveže priču i glumu i sve. ne sviđa mi se to. mada, možda je u bioskopu bolji utisak.
Tako i ja doživljavam njegove filmove (iako sam posle rana gledao samo segmente). Skupi se sa ekipom i smišlja kako da napravi repliku koja bi po njegovom mišljenju mogla postati kultnatm, nešto što će se posle prepričavati međ omladinom. Čini mi se da je i on sam jednom to priznao.
Link to comment
Rekao sam da je Parada kao projekat potpuni uspeh i rekao sam zbog čega tako mislim. Jebe mi se realno kakav je film
Ako dodaš "projekat u Srbiji", onda nemam problem sa takvim stavom. Kakva zemlja, takav projekat.
Link to comment
Što se tiče percepcije pedera u Srbiji, trilijardu puta više mogu da učine likovi poput Omara iz Wirea, ili lik koji se zove Ringil iz knjige Steel Remains. Prvi je najkulji lik u seriji, nesalomivi i neustrašivi romantični lopov robinhudovske provinijencije, pravdoljubiv, veran, duhovit, i uopšte najveća šmekerčina u seriji. Drugi je jedan od nekoliko najvećih ratnika među ljudima i nadljudima, nezaustavljivi ratnik, koji je i dobar komandant i zna da organizuje masovne napade i odbranu i ume da inspiriše ljude i iz njih izvuče najbolje i pretvori poraz u pobedu. A obojica vole da puše kurac, njam-njam. E, kada bi neko to efektno snimio takve likove, to bi, prema mom skromnom mišljenju, više značilo za sliku pedera u Srbiji.
Moram samo da napomenem jednu sitnicu™.Bez obzira što su ova dvojica milijardu puta kulji™ od ovih iz Parade, postoji mala začkoljica. A ona se sastoji u tome što je za ovu dvojicu malo ko čuo osim nas zaluđenika, dok je Paradu do sada gledalo čini mi se preko 400.000 ljudi. Tako da... (tri tačke).
Link to comment
Gde sam ja rekao da mora da se dopada? Niti mislim da je, ako ga posmatramo čisto kao film, uopšte nešto epohalno (3/5 recimo...što je moje laičko mišljenje, ne razumem se u film pa nemoj da očekuješ čaršave pune reči koje me čine ponosnim na sebe)Rekao sam da je Parada kao projekat potpuni uspeh i rekao sam zbog čega tako mislim. Jebe mi se realno kakav je film, dobar film mogu da nadjem da pogledam svaki dan ako se potrudim, ali ako nešto iole utiče na normalizaciju balvana koji piju pivo ispred dragstora (a.k.a. većinskog stanovništa voljene nam države), ja stojim iza toga svim srcem. A utiče, vidim da utiče, ne treba mi statistika....nek i samo 1000 balvana izadje sa filma promenjenog mišljenja, malo li je. Ponavljam dok vi ne snimite vaše intelektualnije i kulje propagandne pamflete od ovog Dragojevićevog ja smatram da je čovek koji je najviše uradio za prihvatanje gej populacije u Srbiji - 1 Srđan Dragojević. Ako imate primer uspelije propagande od ove vi recite, ja stvarno ne znam...P.S.

Jel ti se ukrućuje kita kad pišeš bahato po forumima? :naughty:

Pa ako ti se jebe kakav je film, ne znam šta ćeš onda na ovom pdfu, idi na politiku ili biznis, šta ti ja znam. Dalje me stvarno mrzi da ponavljam stvari koje sam već napisao. A što se tiče bahatosti, mislim da je ona bila u pravoj srazmeri sa tvojim prethodnim postom. Mislim ljudi se ubiše ovde dvadeset strana da pričaju o filmu, a ti dolaziš da nam baciš u lice "još jedan uspeh Dragojevića" i da nas prozivaš da li možemo "jače i bolje". Ne znam šta si očekivao, aplauz?I zašto misliš da mi uopšte želimo da snimamo/gledamo propagandne pamflete? Koji će nam to? I tako se u ovoj zemlji snimi tri i po filma godišnje, još i ta šaka jada treba da budu pamfleti. Važi.
Link to comment
Moram samo da napomenem jednu sitnicu™.Bez obzira što su ova dvojica milijardu puta kulji™ od ovih iz Parade, postoji mala začkoljica. A ona se sastoji u tome što je za ovu dvojicu malo ko čuo osim nas zaluđenika, dok je Paradu do sada gledalo čini mi se preko 400.000 ljudi. Tako da... (tri tačke).
a da se u paradi nalazi neki omar gledanost bi drasticno pala?
Link to comment
a da se u paradi nalazi neki omar gledanost bi drasticno pala?
Poenta je da da je Parada dostupna vaskolikom pučanstvu, dok žičica nije.
Link to comment

zar nije dostupnija Wire, bar u srbiji? ide na "zemaljskoj" TV svakodnevno, a ovo ide u bioskopu i ako uvatiš na netu slučajno. garant je više ljudi gledalo wire nego paradu, južno od bg-a nema dva bioskopa.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...