Jump to content
IGNORED

PARADA


kgmr

Recommended Posts

Mislim da je prilicno ocigledno da je Dragojevic hteo da kaze sledece: ako su ratni zlocinci i kriminalci mogli da shvate koliko je homofobija besmislena, onda moze i prosecan Srbin.
Pa ako je to hteo, onda apsolutno nije imao potrebe da kriminalce i ratne zločince predstavlja kao ljude široka srca, beskrajne odanosti, smisla za humor i ogromne tolerancije i opšte dobroćudnosti. Da se ne naljuti kobni što vodim diskusiju umesto njega. Mada, sada smo već malo zagazili u društvenu temu.
Link to comment
  • Replies 470
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    35

  • kobni zelaya

    33

  • Milogled Bluff

    25

  • morgana

    22

Mislim da je prilicno ocigledno da je Dragojevic hteo da kaze sledece: ako su ratni zlocinci i kriminalci mogli da shvate koliko je homofobija besmislena, onda moze i prosecan Srbin.
Da, samo sto ratni zlocinci i kriminalci nisu to shvatili, vec se nalaze na celu obicnih Srba koji idu da biju pedere. To je realnost, a ne ovo u filmu.
Link to comment
Opet kazem, meni se cini da je poruka da se i nasilnici mogu prevaspitati i osloboditi predrasuda.
Mogu, zatvorom. Ne filmom.
Link to comment
Da, samo sto ratni zlocinci i kriminalci nisu to shvatili, vec se nalaze na celu obicnih Srba koji idu da biju pedere. To je realnost, a ne ovo u filmu.
Da, ali svrha filma valjda nije samo da konstatuje realnost. Za to je dovoljan i snimak sa gej parade. Cilj filma je da nekoga podstakne na razmisljanje. U skladu sa intelektualnim kapacitetima tog nekog je i nivo na kojem mu se poruka salje. Otuda ovakav film.
Mogu, zatvorom. Ne filmom.
Zatvorom se mogu kazniti, a za prevaspitavanje bas nisam ubedjen.
Link to comment

u filmu niko od kriminalaca ne zeli da brani gej paradu, tu i pocinje zaplet. sta je romantizovano?sin mu je skins, drzava/policija ga ucenjuje... "simpaticni" zlocinci iz sfrj republika su karikature koje treba da pojacaju kontrast, i apsurdnost mrznje prema gej populaciji.a ni kraj filma bas nije optimistican, da bi letele simpatije na sve strane. vise kao tuzna stvarnost.bacanje na stepenice je pretpostavljam asocijacija na ubistvo francuskog navijaca.

Link to comment
Sve daje svoju poruku i nauk. Od filma do zatvora.
Poruka koju Parada daje je: pederi su feminizirani, bespomoćni ženstveni slabići, ali nema razloga da ih bijemo.Meni se ta poruka ne sviđa, jer je pogrešna i pogrdna. Ali, opet da kažem, nevezano za "poruku" (ja mislim da nam je ta reč recidiv iz osnovnih i srednjih škola, kada je valjda svako delo trebalo nešto da poručuje da bi bilo ozbiljno shvaćeno), film kao sam film, van društvenog angažmana je loš.
Link to comment
Ako je pitanje upućeno meni - generalno mislim da nije suštinski bitno - on je prodao kontroverzu, aktuelnu temu - gledalac koji kupuje kartu ne zna unapred da li je film gej frendli, a po trejleru mu izgleda da je u pitanju neka zajebancija (što i jeste). I tako mali broj ljudi ode u bioskop, mnogo više ih gleda trejlere na tv-u. Za neki angažman - da je snimio neku golišavu, ali ozbiljno estetizovanu scenu seksa između dva muškarca, i odlomke iz nje stavio u trejler, mnogo bi mu manje ljudi došlo, a i sebe bi doveo u određenu fizičku opasnost.Mada, zameram mu primitivizam i falš, a da li hoće ili neće da bude angažovan, to je njegov izbor.
po meni je jeste angažovan i mislim da je sebe već stavio u fizičku opasnost i ovakvim filmom, a način kako će to da ispriča je njegov izbor. i slažem se da je on kata-jebena-strofa, ali u jednoj zatvorenoj sredini* je uspeo stotinama hiljada ljudi da proda priču koja ipak vodi svest na bolje.*pre bih rekao izgubljenoj sredini kojoj treba navođenje
Link to comment
Ljudi iz vrha vladajućih stranaka nikad i nigde nisu ni u kakvoj fizičkoj opasnosti.
Ti si naravno svjestan da si ovo napisao u kontextu zemlje u kojoj je relativno nedavno ubijen premijer?
Link to comment
Ti si naravno svjestan da si ovo napisao u kontextu zemlje u kojoj je relativno nedavno ubijen premijer?
Relativno često i srećem ljude iz vlasti, ne može se to porediti. Po ovome što si napisao, cenim da ne živiš u Srbiji?Mislim, ako treba da diskutujemo da su političari i vladajuća kasta ugroženi ičim, stvarno ne želim da diskutujem o tome.
Link to comment

meni je dosta dobra scena kad bane popovic, dok iseljava cigane, kaze '90tih smo bar znali za sta se borimo', a kojo odgovara 'za pare'posto ih je drzava posredno ili neposredno angazovala za iseljavanje cigana (za pare), a sasvim neposredno 90tih, mogla je makar njih, ako vec ne sopstvene institucije, da pozove da obezbjedjuju homoseksualce na gej paradi. ali eto, nije.mislim, ideja filma je skroz ok, izvedba skripi. a kao sto je bezveze da dajemo popust filmu samo zato sto je domaci, bezveze je i da ga ocrnimo samo zato sto zalazi u sprdnju na temu u kojoj smo pravovjerni.nije nista specijalno lose sprdati se sa pederima ( :) ) koliko i sa ostalima, naprotiv, skroz je ok, strasno je ne izjednaciti ih u ostalim sferama sa ostalima.

Edited by morgana
Link to comment
po meni je jeste angažovan i mislim da je sebe već stavio u fizičku opasnost i ovakvim filmom, a način kako će to da ispriča je njegov izbor. i slažem se da je on kata-jebena-strofa, ali u jednoj zatvorenoj sredini* je uspeo stotinama hiljada ljudi da proda priču koja ipak vodi svest na bolje.*pre bih rekao izgubljenoj sredini kojoj treba navođenje
Ne znam, ne verujem u ovo boldovano, ako imaš neke statističke podatke koji govore koliko je Parada popravila Srbiju, budi slobodan da mi ih prezentuješ. :P Ukratko, najviše se slažem sa Lrd-om - film kao film ne valja, a sam angažman mi nije bitan. To što pišem toliko o tom angažmanu je zato što se on zbog teme neda izbeći. Teoretski i neki film koji propagira fašizam mogao bi da mi bude super. Kažem teoretski, nije mi se još to desilo. :) Dragojevićev angažman gledam kroz činjenicu da se on ponosno učlanio i da je i sad u stranci čiji je predsednik zabranio poslednji Pride. Samo za Milogleda da dodam - nije je zabranio zato što je homofob, već zbog blizine izbora. Umesto da je radio svoj posao kako treba - pohapsio lidere i organizatore raznih skupova "porodičnih" i "dece" i omogućio homoseksualcima ono na što imaju pravo svi ostali - da mirno pod ruku pod ruku prošetaju ulicom sa onim koga vole.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...