Jump to content
IGNORED

PARADA


kgmr

Recommended Posts

To se zove obrazovni program, a ne kinematografija.
A jebiga, najbolje da ce neko da pravi remek delo u zemlji gde bi bar 50% stanovnistva pedere zakljucalo u cetiri zida i zatim na te zidove bacilo bombu i gde je nagledanija serija Bela ladja.
Link to comment
  • Replies 470
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    35

  • kobni zelaya

    33

  • Milogled Bluff

    25

  • morgana

    22

(Čisto da napomenem, ćera mi je saopštila (I beogradska gimnazija) da su se u razredu njeni drugari™ (što uključuje i momke i devojke) organizvali da idu da biju pedere™ pre Gay parade. A princip organizovanja je bio "Ko ne skače taj je Šiptar". Pa me molila da ako pričam sa nekom od njenih drugarica kad budu dolazile da ne zaboravim da slažem da smo taj dan bili na Divčibarama).
bas me rastuzi kad cujem ovako nesto. cuj, da idu da biju pedere. zajebano je biti roditelj.
Link to comment

el se to tamo dizu hajke samo na pedere ili i na lezbejke? sve mi u glavi neka slika "ultra kool je biti lezbejka, al prebichemo pedera"u cemu je fora?

Link to comment
bas me rastuzi kad cujem ovako nesto. cuj, da idu da biju pedere. zajebano je biti roditelj.
To im je (mržnja prema pederima™) jedna od glavnih fora. Pretpostavljam da im je to kul, i jedan od retkih načina gde mogu da se istaknu na neki način.Da se osete važni.S druge strane, postoji i paničan strah da se ne bude identifikovan kao gej™ ili čak gej frendli, jer to automatski znači izopštavanje iz društva i stigmatizaciju.Inače, ideja Srbije i srpstva je poprilično izražena.Bizarno recimo u tom kontekstu zvuči podatak da su imali u odeljenju hendikepiranog dečka koji je bio jako dobro prihvaćen. Uglavnom zato što su deca od strane nastavnog osoblja i razrednog starešine dobro pripremljena na to da je lepo ukoliko se ljudski odnose prema njemu, te je momak zaista lepo primljen.Da je nekome stalo, i da se malo posvetio i različitosti, verovatno bi se mogao napraviti pomak i na tom planu. I da, imali su građansko vaspitanje...
Link to comment
A jebiga, najbolje da ce neko da pravi remek delo u zemlji gde bi bar 50% stanovnistva pedere zakljucalo u cetiri zida i zatim na te zidove bacilo bombu i gde je nagledanija serija Bela ladja.
Generalno, kinematografija ne služi tome da ispravlja mnogobrojne mane društva. Za ekipu koja ide da bije gejeve (ili bilo koga) najbolje je rešenje krivično gonjenje i zatvorske sankcije ili popravni dom za maloletne. I uopšte nije problem to što je neko homofob, problem je što mu se dopušta da ugrožava fizički drugu osobu. Najjače je što Parada šatro poziva na toleranciju, ali zato se sa simpatijama odnosi prema krapinsko - siledžijskom modelu ponašanja i krimosima koji su se obogatili od rata. Ne vidim nikakvu doslednost u tome.
Link to comment
Generalno, kinematografija ne služi tome da ispravlja mnogobrojne mane društva. Za ekipu koja ide da bije gejeve (ili bilo koga) najbolje je rešenje krivično gonjenje i zatvorske sankcije ili popravni dom za maloletne. I uopšte nije problem to što je neko homofob, problem je što mu se dopušta da ugrožava fizički drugu osobu. Najjače je što Parada šatro poziva na toleranciju, ali zato se sa simpatijama odnosi prema krapinsko - siledžijskom modelu ponašanja i krimosima koji su se obogatili od rata. Ne vidim nikakvu doslednost u tome.
Carski post! Da ima neki forumski spomenar, pa da ga okačim. :)
Link to comment
Generalno, kinematografija ne služi tome da ispravlja mnogobrojne mane društva. Za ekipu koja ide da bije gejeve (ili bilo koga) najbolje je rešenje krivično gonjenje i zatvorske sankcije ili popravni dom za maloletne. I uopšte nije problem to što je neko homofob, problem je što mu se dopušta da ugrožava fizički drugu osobu.
Ekipa koja ide da bije gejeve nije iznikla iz zemlje ili pala sa Jupitera. Itekako jeste problem sto je neko homofob, odnosno sto je mrznja prema svemu drugacijem preovladjujuce stanje duha u nas. Kako ne mozes pohapsiti polovinu stanovnistva (ma koliko ta ideja bila privlacna), onda mozes bar pokusati da je edukujes. A stoka se edukuje jezikom koji razume. Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Ekipa koja bije pedere je iznikla iz pomenutog krapinsko - siledžijskog modela ponašanja, koji u ovom (a i mnogim drugim) filmovima uspešno predstavlja Nikola Kojo. Problemi filma suštinski potiču od romantizovanog viđenja takve stoke koja šatro zbog žene ide da brani pedere. U realnom životu, a ne u ovoj manipulaciji, takvo govedo bi pre svega prvo prebilo ženu, a posle toga bi samo pobilo pedere. Zato Parada i jeste jedna šarena laža u kojoj su ubice i ratni zločinci predstavljene kao dobroćudni medvedići. A gej problematika je samo šarada koja zaklanja ovakav način mišljenja.

Link to comment
A jeste, napravio je film kojim kritikuje homofobiju samo da bi afirmisao ratne zlocine i kriminal.
Nepotrebno podmećeš i snižavaš diskusiju na ovaj banalni nivo.
Link to comment
Nepotrebno podmećeš i snižavaš diskusiju na ovaj banalni nivo.
Zato Parada i jeste jedna šarena laža u kojoj su ubice i ratni zločinci predstavljene kao dobroćudni medvedići. A gej problematika je samo šarada koja zaklanja ovakav način mišljenja.
A jeste, napravio je film kojim kritikuje homofobiju samo da bi afirmisao ratne zlocine i kriminal.
Ajde budi tako ljubazan pa me prosvetli gde je tu podmetanje.Mislim da je prilicno ocigledno da je Dragojevic hteo da kaze sledece: ako su ratni zlocinci i kriminalci mogli da shvate koliko je homofobija besmislena, onda moze i prosecan Srbin. Edited by Milogled Bluff
Link to comment
Ajde budi tako ljubazan pa me prosvetli gde je tu podmetanje.
Je l' me zajebavaš? Pa nigde nije napisao da je film snimljen da bi promovisao kriminal i ratne zločine.
Link to comment

@ MilogledNije napravio film koji kritikuje homofobiju, pošto su mu svi likovi u filmu homofobi (osim samih homoseksualaca) - i pozitivni i negativni. Sam lik koji igra Kojo je homofob. Napravio je film koji se šegači sa ozbiljnom temom, isto tako je mogao da pusti dva sata bacanje torte u lice isto bi mu bilo. To da je ovaj film popravio odnos prema homoseksualcima kod nas - nema šanse, ni u ludilu. Malo off topic - čitam danas reakcije na vest i video u kome neki komšija - govedo bije N. Mirosavljeva jer mu ovaj, kao, galami dok snima svoje dete dok vozi bicikl. Masa ljudi je Mirosavljeva (i ako čovek ima dete) zbog visokog glasa percipirala kao geja i u fazonu su "šta ga je ovaj gej provocirao, neka ga je istukao" :isuse: Drugi deo ekipe je percipirao Mirosavljeva kao nekog iz DS, zato što ga je komšija/govedo nazvao žutim, pa su se opredelili protiv Mirosavljeva po tom osnovu. Onih koji razumeju valjda da onaj koji bije i onaj koga biju nisu isti gotovo i da nema. "Šta provocira, ja bih mu polomio sve kosti" " Da je u Zemunu, tek bi ga odvalio od batina". Nasilje, nasilje, nasilje. To je ovde početak i kraj svega. Kad izbacimo ljubav prema nasilju iz naše kulture procvetaćemo. A to može samo krivičnim gonjenjem, zatvorom itd. A ovaj film toleriše nasilje. U njemu su nasilnici glavni pozitivci.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...