Jump to content
IGNORED

Homeland


gervasius twinkleminkleson

Recommended Posts

Mali Issa je bash sladak klinac. Tough shit. Nadam se da se nece ispostaviti, ali imajuci u vidu pomenutu 24-likost serije, ne bi me cudilo - da Issa i nije Nazirom sin. I da je Nazir znao da ce se desiti to bombardovanje da bi navukao Brodyja na svoju stranu. Malo nategnuto, ali dobro, treba se pomiriti sa tim stvarima.Jos ostaje da vidimo sta je natjeralo Walkera da predje u redove vecitog rivala

E, to je potpuno kul ideja i uopšte mi ne zvuči nemoguće. Možda kad bi neko znao arapski (ili koji već jezik pričaju) da nam prevedu onaj dijaloščić sa početka scene.
Link to comment
  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Arkadija

    212

  • Lrd

    132

  • MayDay

    89

  • Milosh76

    88

Top Posters In This Topic

Posted Images

Issa ne mora da je Nazzirov sin. To cak Brodiju i nije toliko bitno. Za njega se vezao i nije uspeo da ga zastiti od 'vise sile'. Dobro je poznat relativizam kojim US officials pravdaju casulties na terenu. Naziru nije bilo tesko da igra na tu loptu, znajuci da je Brodi i roditelj. Nece se ovo razresiti do kraja 1. sezone. Verovatno hoce storyline sa Walkerom, ali Brody ostaje da zulja do daljnjeg.

Link to comment

Jbga, meni je to prvo palo na pamet.

Mislim, mozda su i sami grunuli bombu,a Amerikancima tipovali neku kucu u susednom gradu cisto radi KZS, jer oni mozda i ne bi gadjali ako bi videli da gomila klincadije igra fuzbal. Kao da bi Brodi mogao to da provali na osnovu jednog priloga. A naravno da mu klinac nije sin, vec neko siroce koje je pokupio kada je ovaj imao 2-3 godine i odgajao ga bas sa tim planom. Ovde se na sve gleda dugorocno. Voker... paaaa, najdrug i saborac ga premlatio "na smrt". Malo nategnuto, ali on i nije centralni karakter, pa mozda misle da je to dovoljno objasnjenje.

Link to comment

Issa ne mora da je Nazzirov sin. To cak Brodiju i nije toliko bitno. Za njega se vezao i nije uspeo da ga zastiti od 'vise sile'. Dobro je poznat relativizam kojim US officials pravdaju casulties na terenu. Naziru nije bilo tesko da igra na tu loptu, znajuci da je Brodi i roditelj. Nece se ovo razresiti do kraja 1. sezone. Verovatno hoce storyline sa Walkerom, ali Brody ostaje da zulja do daljnjeg.

Naravno da se nece razrijesiti sve do kraja 1. sezone. Damian Lewis je, uz Claire Danes i Mandy Patinkina stozer serije, nema sanse da on ode u zatvor ili bude ubijen do kraja ove sezone.Naravno da Brodyju nije sustinski bitno da li je Issa Nazirov sin. On je klinac sa kojim je imao vezu koja je bilo jedino sto je licilo na normalan zivot, to je jedino sto mu je bitno.

Link to comment

Baš dobra epizoda, kao velika partija šaha, toliko planiranja poteza unapred

Više nego očigledno je da je Brody došao da smakne vice presidenta, ili bar da pripomogne. Možda su planirali sve što uključuje malog Issu, a možda se desilo spontano, mislim u takvoj situaciji čovek se veže za kuče,gde neće za dete. Znači sada je najveća misterija šta su učinili sa Walkerom, tj. kako su ga obradili i ubacili u Ameriku.

Link to comment

ovaj brodi nesto suvise olako klimnuo glavom na sve, poverovao u onu vesticu koju su mu pustili i, najvaznije, oprostio naziru samo na osnovu toga sto je istina bolje od onoga cime ga je ovaj namazao. ranije je delovao sa vise kritike/preispitivanja stvari koje mu se desavaju i pametnije. to me bas cudi.+se sad vracamo na pocetak. eto i dejnsica da bude u pravu.

Link to comment
eztv zakazao a samo u njih imam poverenja. jel uopšte bilo nove epizode, da tražim na drugim mestima?
Ja isto jutros nisam mogao da nadjem Cleveland show na EZTV-u, pa sam morao na btjunkie. Kapiram da se pojavilo do sada.
Link to comment

Mislim da je jos 3 epizode, ali svejedno, nisam ni ocekivao da danas saznamo ko je krtica.

Vise mi se svidja od prethodne dvije epizode, iako se nista znacajno nije desilo, nista sto vec nismo znali. Ko je krtica, apsolutno nemam pojma. Sve mi se cini da je to neko od likova koje ne znamo toliko dobro. Nije iskljuceno ni da je krtica neki Truxton Spangler [najbolje ime ikad], tj. neko ko je ekshli na visokom polozaju i iz nekih svojih razloga saradjuje sa teroristima. Or something.

Prva polovina sezone mi se dosta vise svidjala, ali ajde, nije uzasno ni ovako. Ali ono sto je uzasno, a to nismo nijednom pomenuli za ova 2 mjeseca ili koliko vec traje serija je - uvodna spica. Vjerovatno najgora spica serije koju sam ikad vidjeo.

Link to comment
Ali ono sto je uzasno, a to nismo nijednom pomenuli za ova 2 mjeseca ili koliko vec traje serija je - uvodna spica. Vjerovatno najgora spica serije koju sam ikad vidjeo.
Ne bih znala kasti, redovno je premotam, kao i većinu špica ;)Šta je moć navike, premotati, izraz je ostao iako videorekorder nemam skoro 10 godina :D Edited by Arkadija
Link to comment

Kul mi je epizoda skroz. Naravno da ne znamo ko je krtica, to se čuva za poslednju epizodu. A nešto mi se čini da ne znamo do kraja Brodyjevu motivaciju i njegove stvarne namere. Jasno mi je da mu se gade američki političari, ali nešto i nisam siguran da hoće da radi i ovo drugo.Šefe, potpuno si u pravu za špicu, apsolutno je besmislena. Arkadija, naravno, i ja premotavam i zamotavam, šta ću. :lol:

Link to comment

Eh, mala Claire Danes na špici, nije li to cute? :PNe znam, na špice generalno ne obraćam pažnju kod serija. To tek sad uoćih kad malo i porazmislim na tu temu. Elem, što se epizode tiče:

Sve scene sa Carrie su mi super. Živ je lik, da ne kažem živac, koja konstantno gura napred prevazilazeći svoje strahove i kršeći se sa nesigurnostima. Scena ispitivanja Saudijca - very very good. Scena u parku - even better. Pošto je VP bio prisutan kad se odvijala sačekuća i desila ona eksplozija na kraju, krtica može lako da bude neko njemu blizak, što bi opet imalo smisla jer je VP pikiran kao meta koju crnja terorista treba valjda da skine. We'll see. So far so good.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...