Jump to content
IGNORED

kulinarski hejt


Amelija

Recommended Posts

nemaju toliko poštovanja za čoveka pa da sačekaju da drugi zavre pre nego što zaduhane. Pa čačkaju zube i duhane dok drugi još jedu.
mrzim, mrzim pusenje za stolom za kojim se jede. a i ono sto se zove mamina kuhinja, i to mi je isto da ne kazem sta.
Link to comment
Ne volim kad se komad mesa isprebija tako da bude debljine flis papira. Pa jos kada se isprzi u kilu ulja dobije se nesto sto ima ukus kao zamascena spaljena lepenka.I generalno ne volim da vidim kad se neko ne stedi na ulju/masti pri pripremi bilo cega.
+1
Link to comment
kada si gladan, nema hejt!samo citam kako izvoljevaju, a treba ih odveste negde na teren, pa kada od jutra do mraka nista ne jedes, da vidis sto bi pizdarali od kasike u spagetama...
a i ovaj babatetka gladne godine diskurs takodje ne podnosim :lol:
Link to comment
i kad se riba unisti slaninom
Ajde ovo još i može da prođe - ne sviđa mi se ova kombinacija ali načelno prihvatam mešanje različitih vrsta jela - ali je problem kada u restoranima naprave ovakva jela a ne naglase šta sve jelo sadrži. Pre dve nedelje sam bio u hotelu Balkan i bila je baš ova kombinacija (neka riba i slanina) i učesnica iz Sarajeva je naručila ovo jelo jer je u meniju stajao samo naziv ribe uz neki novotarski naziv načina spremanja koje verovatno raspoznaje svaki stoti ugostitelj, da ne govorim o mušterijama. Dakle, hejt za restorane koji ne navedu sastav svakog jela. To je elementarno.
nervira me i kad mi neko daje mudre savete (zlatno je pravilo da se fil muti u smeru kazaljke na satu :isuse: ) i kad sve zna bolje (jer mi je jasno da ja znam bolje pa isto njima ne zvocam :D ).
O, da! Omiljeni savet mi je onaj - kada luk dostigne staklastu kakvoću. tek tada, ali ni pre toga, ubaciti pečurke/meso. <_< Edited by pacey defender
Link to comment
kada si gladan, nema hejt!samo citam kako izvoljevaju, a treba ih odveste negde na teren, pa kada od jutra do mraka nista ne jedes, da vidis sto bi pizdarali od kasike u spagetama...
Ovo ti je hejt za načine pripreme i serviranja hrane.Mada je hejt prejaka reč. Pre bih rekao da me je žao prekuvanih pečuraka ili debelo sečene šunke, ali kada glad udari, onda mora da se jede, makar silom! :)
Link to comment
kada si gladan, nema hejt!samo citam kako izvoljevaju, a treba ih odveste negde na teren, pa kada od jutra do mraka nista ne jedes, da vidis sto bi pizdarali od kasike u spagetama...
Partizani su za vreme ofanziva jeli koru s drveća ...da bi Tile mogao da vaćari Sofiju Loren i da joj sprema štrukle.E da, mrzim to popovanje - treba ejsti supe i salate, popovanje onima koji ne vole supe i salate. Krv sam lio da bih se izborio za pravo da jedem kolače pre obroka. S prosvetnim radnicama ne delim blagovaonicu, pedagoge ne pripišćam u svoj hram, pogotov što su opet počeli da štrajkuju majke im ga spalim šalabajzersku.

4 stuba kretenizma - prosvetari, malinari, analitičari te sljedba Nikole Ljubičića i Pere Stambolića u svim porama našeg orijentalnog društva

Link to comment
Omiljeni savet mi je onaj - kada luk dostigne staklastu kakvoću. tek tada, ali ni pre toga, ubaciti pečurke/meso. <_<
Spasenija Pata Marković bi to rekla lepše: "muni u šerpenju pa peci na kutlači masti dok ne zarudi. Prava dooćaica tek ondak ...".
Link to comment
Spasenija Pata Marković bi to rekla lepše: "muni u šerpenju pa peci na kutlači masti dok ne zarudi. Prava dooćaica tek ondak ...".
Jer ako se meso doda ranije, onda to nije to, luk se nije propržio kako treba i gotovo, spasa nema.Mene bune naše knjige što kažu da beli luk, kad se prži, treba pržiti sasvim kratko, jer čim počne da žuti, već smo preterali, zagoreo je i zeznuli smo stvar. A chinese style recepti koje čitam svi odreda kažu prži beli luk dok ne bude zlatne boje. Ko je tu blesav?
Link to comment
Jer ako se meso doda ranije, onda to nije to, luk se nije propržio kako treba i gotovo, spasa nema.
Da. Nema veze što će se luk naredna tri sata krčkati u gulašu tokom kojih će se bukvalno raspasti i sjediniti sa sosom. Procedura velikih majstora mora da se poštuje.još jedan hejt. Kada se pravi neko jelo, ima ljudi koji vole da stave puno svega. Toliko da svaki deo dominira ukusom i to na kraju postane - preukusno/neukusno. To snažno mrzim. Postoji razlog zbog čega se koriste ograničene količine ograničenog broja sastojaka pri pripremi jela. Edited by pacey defender
Link to comment
Mene bune naše knjige što kažu da beli luk, kad se prži, treba pržiti sasvim kratko, jer čim počne da žuti, već smo preterali, zagoreo je i zeznuli smo stvar. A chinese style recepti koje čitam svi odreda kažu prži beli luk dok ne bude zlatne boje. Ko je tu blesav?
Pa, ovako: "u pravu su" i jedni i idrugi. Reč je o 2 stila kulinasrtva. Italijan nikad neće da prži beli luk, on ga samo zgnječi pa ga drži u ulju da dadne aromu pa ga izvadi i baci. I to je to. To je Mediteran. A Orijent i Daleki Istok prže da kremiraju. Mediteran zastakli a ovi drugi ga zazlate - crni luk, to jest.A beli luk ako što je opisano.
Link to comment
Mene bune naše knjige što kažu da beli luk, kad se prži, treba pržiti sasvim kratko, jer čim počne da žuti, već smo preterali, zagoreo je i zeznuli smo stvar. A chinese style recepti koje čitam svi odreda kažu prži beli luk dok ne bude zlatne boje. Ko je tu blesav?
ma kakva zlatna boja, cim krene da se zuti, skidaj sa vatre. Beli luk kad zagori smrdi ko upaljena traktorska guma. to za boju si verovatno cuo za crni luk, to ima vise smisla.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...