Jump to content
IGNORED

kulinarski hejt


Amelija

Recommended Posts

Nema veceg sabanizma od dovitljivih srpskih kuvarica, obrazovanih po najboljoj tradiciji sekcije iz domacinstva u osnovnoj, koje diljem interneta postuju recepte za kolace/torte u koje se trpaju coko-bananice, lomljeni jafa keks, slag sa kiselom vodom, drobljene napolitanke i slicna ‘pomocna sredstva.Ili tako popularan i praktican recept za majonez u tegli u koji ne ide limun vec sirce. Ma mrsh u tri lepe!
+1 iraskuvane zvezdice u mlakoj a masnoj supipuno pirinča u sarmi i punjenim paprikama.u dobroj kuhinji nema jajarenja. ako se nema para jede se leba i luka ili se skuva neko od milion jeftinih a hranljivih jela.
Link to comment
edit:ulicna pica je savrsen nacin da se ujebe pica.
Tako je. Ua lažni moral.
pa prekines kuvanje malko ranije. i onda se taman doradi testenina u sosu. vuk sit, ovce na broju, testenina nije oprana.
Uliješ ladne vode, poklopiš i skloniš s ringle. (Posle 2/3 vremena od preporulenog za tu testeninu); posle 5 minuta, u loncu je stvar al-dente.
Link to comment
Btw, na slici je brokoli.
Oslikavam 1 stav, ne bukvališi! angry.gifBrokoli još i mogu da jedem u nekom mixu, ali navedeno mi se gadi u svim pojavnim oblicima.
koji ste čoperi ne mogu da verujem. pizza burek :yucky:
Promeni nick iz assück u Natalia Osipova, smesta.... a vi ostali dalje redom, ima još balerina where this one came from. <_<
E da, i što je praziluk u trojstvu sa keljom i karfiolom? Ma da ne misliš ti na brokoli, aaaa?
Ne, mislim na praziluk. Cepam mladi, crni, beli k'o svinja, ali to ne mogu.
Link to comment
jedino hladnom vodom možeš zaustaviti dalju termičku obradu i sačuvati aldente. sačuvaš vode od kuvanja i dodaš 2 tople kutlače testu pred, naravno, odvojeno, serviranje.
Opa vidi smekera sta pise! Kakva crna hladna voda, poenta, recimo, bolonjeza je da upiju malo sosa, zato se prekida kuvanje u fazi pre-al dente, i sipa se sos na celo testo.Mada pises sa toliko samopouzdanim tonom da izgleda da tu ima vise skola misljenja.
Link to comment
Oslikavam 1 stav, ne bukvališi! angry.gifBrokoli još i mogu da jedem u nekom mixu, ali navedeno mi se gadi u svim pojavnim oblicima.
Zelenis je najlepsa stvar na svetu. Brokoli, kelj, sRanać, to su prave stvari. Pre bi radije jeo tako nesto nego glupavi bezukusni masni krompir ili slično sranje. Naravno jelo bez mesa nije jelo.Mrzim kuvano meso ako na njemu nije sos od visanja. Edited by studentarija
Link to comment

Kompot i uopste svi oblici kuvanog voca, voce sluzi da se jede sveze (mada slatko moze da prodje). Koriscenje ajvara gde ne treba, vise puta prisustvovao stavljanju na pitu, pljeskavicu i u musaku :yucky:... A posebno me nervira kad je nekome rucak salata, salata nije jelo, po obicaju su to neke travuljine. I ne razumem ljude koji ne umeju i ne vole da meze i mene prekidaju u tom predivno procesu, koji u mom slucaju ume da potraje :D.

Link to comment

za higijenu pri konzumaciji pica iz konzerve najbitnije je da ona pre otvaranja bude dobro oprana. bez toga mozes da je sipas i u sterilnu casu i u grlo direktno, ne pravi razliku po pitanju prljavstine koju ce tecnost pri odlivanju da pokupi.moj kuhinjski hejt ide na dugacke viljuske formata ko vile sa 5 cm duzine zupcastog dela. i kasike iz iste price. ubija mi apetit potpuno. ne znam kako je nekim ljudima svejedno cime jedu i iz cega jedu, bitno im je samo sta jedu.

Link to comment
Ovo što kaže Dabović je tačno - limenka je nužno zlo, kompromis. Kada se ide negde u prirodu na izlet ostaju opcije da se ponese ona bombica ili odgovarajuća količina limenki. Jasno je šta se bira.Kada je čaša u blizini tu nema dileme šta se radi. :)
+1Pijenje piva iz limenke nije pijenje nego srkanje.Čaša rules (iako pijem bez pene), a ni flaša nije nije loša... sve samo ne limenka.doduše ovo nema veze sa kulinarstvom
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...