Jump to content
IGNORED

kulinarski hejt


Amelija

Recommended Posts

ja spagete jedem viljuskom i kasikom kad je sos tecniji a kad je jarkih boja ne bih se libio ni kutlacu da poturim ispod. nije problem u motanju, to sam odavno resio al ako ne poturim kasiku, uflekam se kao dete od dve godine. mozete me mrzeti zvati me seljacinom al to mi vise prija no da sam ceo dan uflekan kao svinjce. a hejt kao i kod isis - ko izmisli da se jede vilama i lopatama? razumem ja da dizajneri zele da naprave nesto originalno al mnogi zaboravljaju da to mora imati i upotrebnu vrednost. a opet, vidim kad idem u goste da ima raznih koji to puse. cak i skrecu paznju na te monstruoznosti i ocekuju da delis njihov entuzijazam. skoro sam bio na veceri - troroge viljuske, brat bratu ceo cm izmedju rogova a servirali od povrca kuvanu boraniju (olovka). ja na kraju tu boraniju jeo prstima. bilo mi manje retardirano no da je jurim vilama po tanjiru, posebno kad se razredila. da sam manje alav, odustao bih.

Link to comment

ovogaa, mislim da ovde nije pitanje sta ne volite da jedete. ima takav vec jedan topik.nego kako i koliko i tako to...ja pocesto, ali nevoljno, delim trpezu sa azijatima, pa mi strasno smeta srkanje supe, mljackanje nudlama i spustanje nosa u tanjir dok se veliki komadi glodju brzom brzinicom. odvratna sam zena, ali me to sve bas jako frustrira.i ne volim kad mi je zdral nedojeban.

Link to comment
Opa vidi smekera sta pise! Kakva crna hladna voda, poenta, recimo, bolonjeza je da upiju malo sosa, zato se prekida kuvanje u fazi pre-al dente, i sipa se sos na celo testo.Mada pises sa toliko samopouzdanim tonom da izgleda da tu ima vise skola misljenja.
tako uči džejmi oliver. ni ja ne ispiram ako će odma da se izjeda. ako testo treba da čeka nekog ili nešto onda ga je bolje oprat, pa mu posle vratit dušu. što se mešanja sa sosom tiče škola mišljenja u kojoj ću ostati pa makar i u magarećoj klupi, jeste da se to čini isključivo u tanjiru, u toku jela. Edited by nisam ja
Link to comment
ja pocesto, ali nevoljno, delim trpezu sa azijatima, pa mi strasno smeta srkanje supe, mljackanje nudlama i spustanje nosa u tanjir dok se veliki komadi glodju brzom brzinicom. odvratna sam zena, ali me to sve bas jako frustrira.i ne volim kad mi je zdral nedojeban.
da, velike glavuse, a mali prstici. mljackaju, njuskaju, rokcu i grokcu. i na kraju, pokusavajuci da se izbore sa komadima mesa zaglavljenim medj' zubima (vakumskom metodom), naprave onaj uzasni zvuk "tcsss".pored gore pomenutih, ne volim majonezu, prevelike tanjire, premale tanjire, ugasene cigarete u brljotine na tanjiru i previse dodataka na pici.
Link to comment
tako uči džejmi oliver. ni ja ne ispiram ako će odma da se izjeda. ako testo treba da čeka nekog ili nešto onda ga je bolje oprat, pa mu posle vratit dušu. što se mešanja sa sosom tiče škola mišljenja u kojoj ću ostati pa makar i u magarećoj klupi, jeste da se to čini isključivo u tanjiru, u toku jela.
a, ok, slazemo se. ja uvek tako tempiram da se sos preliva preko vrelog testa, bez ikakvog cekanja.
Link to comment

uhhh sto sam ja srechna sto sam pobegla od pihtija, cvaraka, creva, mozgova.. majko mila... ovde i kad odem kod nasih, niko to ne pravi/ne jede..... ovo + boranija, dovoljno je bilo da ih vidim samo, odma napustam rucka

Link to comment
uhhh sto sam ja srechna sto sam pobegla od pihtija, cvaraka, creva, mozgova.. majko mila... ovde i kad odem kod nasih, niko to ne pravi/ne jede..... ovo + boranija, dovoljno je bilo da ih vidim samo, odma napustam rucka

ovako nesto?22943141.jpg:evil: :evil: :evil:

Edited by Zverilla
Link to comment
Meni je to skroz OK.Mozda si jeo pizzu-burek negde gde ne umeju da je naprave pa ti se zato ne svidja.
možda sam probao jednom za poslednjih 10 godina, ili više. sam koncept: šunka(!), kačkavalj(!!), kečap(!!!), u bureku mi je totalna travestija. ješću onda tople sendviče iz hitrog pekača. ili simit-burek. sve je to više burek od pizza-bureka
Link to comment
jedini hejt na ovoj temi imam za one koji ne jedu i ne kuvaju. nista drugo nije dostojno hejta.
+1+2 hejt za koriscenje kechapa u kuvanju, kechap se koristi samo i jedino kao takav kao dodatak snacksima.... Edited by Takanohana
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...