Jump to content
IGNORED

kulinarski hejt


Amelija

Recommended Posts

ja u kuhinji mrzim brojanje tudjih zalogaja i spocitavanje (i prepricavanje) koliko je ko pojeo. skrtost inace mrzim, al najvise na svetu mrzim skrtost u hrani, one koji kriju hranu od drugih, nece da podele i najbolje ostavljaju za sebe.

Link to comment

Hejt što me zanima šta drugi misle o procentualnom odnosu pirinča i mesa u punjenim paprikama, ali umesto toga me dočeka masovno nevoljenje ovoga i onoga. Ima druga druga tema za to, aktivna do pre neki dan.Možda je trebalo ovoj temi dati drugi naslov koji bi privlačio (wold be) kuvare umesto (ne)jedača.on topic:Hate za "recepte" TV kuvara gde su svakom receptu obavezni sastojci pola kile seckane dimljene slanine, i litar pavlake. Ostali sastojci nisu bitni, može biti i raskuvan karton, svejedno.

Link to comment
Hejt za probirače i mamine maze.
eh, nemoj tako. maze mamine piju sok od maline wub.gif ...ne volim kad neko napravi bljutave punjene paprike ili sarme (to su one sarme koje se spreme za par sati, pa kupus ostane žilav, fuj! sarma se krčka na tihoj vatrici celu noć, tako da je kupus zlatnjikav i kao duša mekan ujutru). pominjali ovde ljudi manjak mesa u nadevu - nije samo to razlog. sećam se da je moja mama jednom davno napravila pp samo sa pirinčem - ukusno i sočno da pamtim i danas!!!ne volim trend novokomponovanih torti sa veštačkim bojama, sumanutim oblicima, jafama i čokobananicama (na stranu što skrnave dva najbolja slatkiša, nego što je bljux sve to tako). ne volim eksperimentisanje sa sastojcima i "improvizacije" ljudi koji nisu tome vični. presedne ti obrok par sati kasnije.ne volim kuvanje u obijenim šerpama i loš escajg. uopšte, gadi mi se da jedem kod ljudi gde mi kuhinja deluje aljkavo (ili ne-daj-bože gde vidim aljkav proces kuvanja hrane).
Link to comment
mali off ne volim kad dodjem kod nekog ortaka u kucu na rucak a on jede ko mecava, guta ne dise, pauza ne postoji. i kad neko mljacka uf
Pa pozovi i ti njega nekad, možda kod tebe bude pristojniji...
zavijanje mesa u "maramice" :fuj:
'Ajde meso, ali ne misliš valjda i na džigu?On topic: Mrzim nutkanje, ubeđivanje i primoravanje na jelo.
Link to comment
mali off ne volim kad dodjem kod nekog ortaka u kucu na rucak a on jede ko mecava, guta ne dise, pauza ne postoji. i kad neko mljacka uf
ovo je daaaaleko bolje nego kada neka ortakinja jede brzinom puza, prebrojava zalogaje, zrna graska i komadice bilo cega sto joj se ne svidja i cela ta agonija traje i traje i traje. inace, da ne bude da nista nije sa hejt sem onih koji ne jedu/ne kuvaju, da se pridruzim hejtu protiv turanja pavlake u sve i svasta. i kisele i neutralne za sosove. ne kazem da ne moze da ispadne dobro, ako se ne preteruje, ali je to generalno proteza kuhara koji ne znaju kako da naprave dobar sos.
Link to comment

Kad neko ima talenta i zna šta radi, napraviće dobru klopu:- sa skromnim sastojcima- brzo- lako(ne moraju sve tri nabrojane stvari da idu istovremeno)Ne cenim previše jeftine trikove, bilo da je lomljenje čoko bananica u "tortu", ili trpanje nepotrebno kvalitetnih sastojaka da bi jelo bilo "bogatije" (na primer rinflajš od krtine bez kostiju i bez mrvice masti, ili sarme punjene seckanim dimljenim mesom).Ne volim kada kuvar(ica) nema osećaj za termičku obradu - kad meso ispadne suvo i prepečeno, a povrće ubijeno prekuvavanjem.Ne volim kada se pečurke toliko prekuvaju da kad ih jedeš samo tekstura ostane prepoznatljiva, a sav ukus dolazi od sosa u kom se nalaze.

Link to comment
hejtu protiv turanja pavlake u sve i svasta.
+1 za pavlake. hejt i za zaprkse, zgusnjavanje brasnom i salate sa majonezom. ne volim kad u fil za kolace ture brasno i margarin. ne volim kad belanca glume slag i kad se riba unisti slaninom il slatkom pavlakom. nerviraju me kuvari/ce sto su beskrajno spori i imaju suvisne korake u procesu kuvanja. nervira me i kad mi neko daje mudre savete (zlatno je pravilo da se fil muti u smeru kazaljke na satu :isuse: ) i kad sve zna bolje (jer mi je jasno da ja znam bolje pa isto njima ne zvocam :D ).
Link to comment
kad se riba unisti slaninom
off:Spikovani saran/som je najlepsa stvar koju sam u zivotu jeo. Naravno to samo ako se dobro pripremi.Hejt za ljude(uglavnom zene) koje ne vole meso, salate, krompir i peciva. Pa ti nađi šta da spremaš. Jedina hrana koja valja je ona koju mama sprema.
Link to comment

Ne volim kad se komad mesa isprebija tako da bude debljine flis papira. Pa jos kada se isprzi u kilu ulja dobije se nesto sto ima ukus kao zamascena spaljena lepenka.I generalno ne volim da vidim kad se neko ne stedi na ulju/masti pri pripremi bilo cega.

Link to comment

Jedenje u društvu zahteva minimum tolerancije. (Izvod iz Konvencije o ljudskim pravima koje je donela neka Žena, ne znam koje godine, još se tada ni Tito nije oženio Jovankom ...)Oni koji jedu kao prasci i ne žvaću, uvek su na svome, a oni koji vole da uživaju i da odlažu orgazam, e njima presedne.Nervira me kada me zapitkuju "kako je kako je", čak i onda kada smo u kafani pa nisu oni spremili, a ja ne volim da govorim dok jedem. Pa komentarišu to što jedu. Mnogo je fino? Jedi onda i zaveži. E a onda akda zvrše ranije, onda nemaju toliko poštovanja za čoveka pa da sačekaju da drugi zavre pre nego što zaduhane. Pa čačkaju zube i duhane dok drugi još jedu. Najbolje se najede onaj koji jede sam. Dobro, nije uvek tako. Ima ih, koji umeju da podele gastronomske užitke.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...