Jump to content
IGNORED

kulinarski hejt


Amelija

Recommended Posts

ja volim da jedem mnogo, do pucanja, ali laganu hranu. ne volim uopste razne trikove koji cine da jelo bude teze. punjenje mesa kackavaljem i sunkom. ili pocinjanje svake corbe przenjem luka. przenjem mesa/ribe u litri ulja. pohovanjem mesa koje je vec meko, kao sto je piletina. sipanjem ulja iz przenog mesa preko pirea od krompira. gusenje salate sirom, majonezom, kikirikijem, samo da se prikrije i oteza ono malo povrca unutra.a poseban hejt ide za recepte za corbe koji ti podmuklo pre kraj kazu da dodas jos samo pilecu ili povrcnu supicu. nabijem im pilence u dupence.

Link to comment
pohovano belo meso je konzika. ima živinu, i tu neku hijerarhiju -_-
Belo meso i moze da se jede samo pohovano ili filovano. Inace je suvo i nesocno, kao da zvaces karton
Link to comment

Hejt za previše šećera u džemu + dodavanje nekakvog jebenog želatina ili sličnog - koji će bre đavo želatin u marmeladi alo bre ljigavci, mrzi vas da je ljudski skuvate kanda... <_<Zato najbolje volem da ih sama spremam

Link to comment

hejt za presoljenu hranu. ne znam zasto ljudi ne kapiraju da soljenje nije reverzibilan proces, tj da se presoljeno ne moze odsoliti (dobro, bez radikalnog zezanja) a da se neslano lako moze dovesti u zeljeno stanje u tanjiru. u tom smislu poseban hejt za mene koji je sinoc uspeo da presoli sve sto je spremao, sem pirinca koji je ostao neslan. tako da je do uspostavljanja zeljene ravnoteze doslo samo kombinovanjem delova razlicitih jela u ustima.

Link to comment
Belo meso i moze da se jede samo pohovano ili filovano. Inace je suvo i nesocno, kao da zvaces karton
nije tacno! ja najvise volim curece belo kad se lepo izmarinira, a nista ne fali i samo senf i bilje, pa baci na stiljro.a inace, sve ste u pravu za proklete sunku i kackavalj. u srbiji to mecu u sve zivo!!!a i, jebote, kackavalj nije homogena stavka, ima raznih vrsta i ukusa. nije mi to nikakva odrednica...moracu da povedem pokret za menjanje navika u oslovljavanju stvari. kao sto mi je naziv 'djulbastije' odvratan, pa koristim kovanicu 'mesne ruzice', tako cu se praviti da ne znam sta mi ko prica kad upotrebi rec 'kackavalj'.
Link to comment
hejt za presoljenu hranu.
o da!
a da se neslano lako moze dovesti u zeljeno stanje u tanjiru.
ima likova koji kažu "e, al nije to isto"i još jedan usputni hejt za slatke kokice
Link to comment
hejt za presoljenu hranu. ne znam zasto ljudi ne kapiraju da soljenje nije reverzibilan proces, tj da se presoljeno ne moze odsoliti (dobro, bez radikalnog zezanja) a da se neslano lako moze dovesti u zeljeno stanje u tanjiru.
+1Isto tako ne mogu da shvatim ljude koji naknadno presoljavaju sve zivo. Moj kum, na primer, soli svaki zalogaj paradajza ponaosob u kolicinama koje su dovoljne za celu salatu.
a inace, sve ste u pravu za proklete sunku i kackavalj. u srbiji to mecu u sve zivo!!!
Ja bih ziveo na sunci i kackavalju, tako da se ne mogu sloziti sa tobom
Link to comment
hejt za presoljenu hranu. ne znam zasto ljudi ne kapiraju da soljenje nije reverzibilan proces, tj da se presoljeno ne moze odsoliti (dobro, bez radikalnog zezanja) a da se neslano lako moze dovesti u zeljeno stanje u tanjiru. u tom smislu poseban hejt za mene koji je sinoc uspeo da presoli sve sto je spremao, sem pirinca koji je ostao neslan. tako da je do uspostavljanja zeljene ravnoteze doslo samo kombinovanjem delova razlicitih jela u ustima.
meni se češće dešava suprotno kada pravim kari ili sličnu dalekoistočnu varijantu gulaša. pažljivo odmerim razne začine (imam zavidnu kolekciju), ali zaboravim da poslolim. pošto ništa ne probam dok kuvam, dešavalo mi se da iznesem na sto jako začinjeno ali bljutavo jelo. može da se posoli u tanjiru, ali to nije ni izbliza onako kako bi trebalo da bude.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...