Jump to content
IGNORED

kulinarski hejt


Amelija

Recommended Posts

ja pocesto, ali nevoljno, delim trpezu sa azijatima, pa mi strasno smeta srkanje supe, mljackanje nudlama i spustanje nosa u tanjir dok se veliki komadi glodju brzom brzinicom. odvratna sam zena, ali me to sve bas jako frustrira.
Bejaše li kod njih glasno podrigivanje za stolom davanje komplimenta kuvarici da je jelo dobro spremljeno?Setih se scene iz neke knjige u kojoj se opisuju savršeni maniri dve sestre- da je pored njih sedela slepa osoba dok njih dve ručaju, ne bi mogla da zaključi šta rade. Edited by halloween
Link to comment
pa ima još bolja fora, napraviš pastu sa vrganjima i uopšte ne kupiš dosadne bljutave šampinjone.
ne znam da l sam ikad videla sveze vrganje. videla sam suve i zaledjene. al ja ionako nisam ljubiteljka pecuraka, pa to malo sto meni treba u zivotu, zadovoljava i suvi mleveni vrganj.
Link to comment
naravno da je lako, ako corbu zaprasis mlevenim vrganjima. mleveni vrganji nisu skupi, to ti stoji u kujni ko suvi zacin, i kad treba, dodas, pa i corba od sampinjona ima ukus corbe od pecuraka. i rizoto, i pasta, sve postaje pecurkastog ukusa:)
!!! Kako se nisam setio ovoga! Hvala!Što se tiče šampinjona, osim na plotni (ili u rerni) sa malo putera i peršuna u svakoj kapici, oni sasvim ok ispadnu ako se prže u tiganju, na puteru sa malo peršuna na kraju (ili sa drugim začinima ako je kvazi kineskom stilu), ali ih treba držati na vatri što kraće i jako važno: nikako ne mrcvariti seckanjem na listiće, nego ih pržiti/skuvati ucelo ako su sitni, sečeno na četvrtine ako su krupni. Tek tada se može uživati u njihovom ukusu :) Edited by Frile
Link to comment
za pecurke bitno pravilo je ne prati ih pre bilo kakve termicke obrade. prebrisati suvom krpom, inace pustaju baru vode
Puste vodu i ovako i onako, ako se dovoljno dugo ostave na vatri.Ja ih ne perem nikad, čistim nožićem suve i oštećene ćoškove, a malom molerskom četkom otrpašim zemlju i zalepljene travke.
Link to comment
sto ih onda ne peres? samo nemoj da je zbog arome, posto ona sa sokovima odlazi.
Zato što svi kažu da ne treba prati, pa ne perem ni ja :)Nisam baš sasvim siguran zašto ih ne treba prati - kontam da se teško suše ako se operu, a ako se odmah posle pranja metnu u tiganj em su u startu vlažne em ta vlaga pomešana sa sokom što puste bude previše. Ako se ne spremaju odmah - osetljive su, ako stoje vlažne eto šanse da se brže pokvare.
Link to comment

- šabane i šabanke koji povraćaju po tuđim tanjirima, kao recimo hippie. - vegetarijance koji uvek moraju - bez obzira na vreme/mesto/kontekst - da dodaju kako ne jedu leševe, crkotine, izdrkotine od petla (ovo poslednje je za jaja, lično sam čuo raspalu Jelenu Tinsku kad je ovo rekla) i slično... (jao to ima mamu, jao tužne okice, bruhuhu)- nadobudne, glupe i neobrazovane menaGere-gazde-kuvare u pokušaju, kojima je tiramisu i žilav biftek najdalje dokle dobacuju, a ponašaju se kao da ima je Pol Bokuz teča, a ujak Heston Blumental- kad keva usere ručak/jelo i pravi se blesava. kao: što, šta mu fali? a kad joj kažeš, ispizdi najstrašnije.- gastroksenofobe - ljude koji svako malo izgovaraju rečenicu: JA to ne jedem / fuj! / JA (i uvek to preglasno JA) to ne bi u usta stavila! / bljak! / nije mi jasno kako neko može to da jede... itd. najčešće se odnosi na sve ono što nije pica/pljeskavica i repertoar iz njihovog zaseoka u kom su odrasli- a da, kad smo kod zaseoka,i sve one koji bez po blama, za tvojom trpezom, komentarišu: mi to tako ne pravimo... Dođe mi da odgovorim: Pa boli me bre kurac kako pravite i koja ste vi pička kulinarska materina pa je vaš način ispravniji od mog? - one koji jednostavno nikad ne ulaze u kuhinju. po pravilu su i u životu prazni, neinteresantni, hladni, dosadni, štreberi...

Link to comment
- one koji jednostavno nikad ne ulaze u kuhinju. po pravilu su i u životu prazni, neinteresantni, hladni, dosadni, štreberi...
e ziv bio, valjda mi je tek sad jasno zasto su mi neki ljudi beskrajno nezanimljivi.
Link to comment
Potpisujem sve gore navedeno +:- one koji me pre slave pitaju da li spremam posno jer u tom slucaju ne dolaze- one koji smatraju da van njihovog zaseoka/sela/grada/drzave hrana ne postoji (slucaj klijenta koji je u Kinu poneo peceno prase jer tamo nema sta da jede?!)- one za koje jelo bez 1l ulja, 1kg luka i zaprske nije jelo- one koji ne umeju pristojno da odbiju hranu koja im se ne svidja vec spuste kasiku sa izrazom gadjenja (uglavnom su to babe/tetke iz prethodne stavke)ima toga jos no mi je izletelo iz pameti trenutno...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...