Jump to content
IGNORED

kulinarski hejt


Amelija

Recommended Posts

a pa to je zato sto postoje razliciti pristupi zacinima, ako su u prahu onda nemaju so u sebi, ako su razne kari paste one imaju so u sebi i onda se covek pogubi u svemu tome. pa sta, posolis, okrenes jos jedan kljuc na sporetu i gotovo. nije smak sveta. a ja se ubi dodajuci razne gluposti u presoljenu salatu od pasulja, na putu sam da je pretvorim u ajmokac.

Link to comment

ja isto kao mammy nikad ne probam dok kuvam. nikad. ko ovi sto moraju da ostave poslednji zalogaj u tanjiru inace bi im se stomak dezintegrisao, tako i ja ne mogu da probam dok kuvam i po cenu toga da na kraju ispadne krs jelo. tante za kukuriku.

Link to comment
nije tacno! ja najvise volim curece belo kad se lepo izmarinira, a nista ne fali i samo senf i bilje, pa baci na stiljro.a inace, sve ste u pravu za proklete sunku i kackavalj. u srbiji to mecu u sve zivo!!!a i, jebote, kackavalj nije homogena stavka, ima raznih vrsta i ukusa. nije mi to nikakva odrednica...
+2belo cak ne mora da se marinira, moze samo da se posolifora je da rostilj bude vreo, a meso debelo seceno, tada ne stigne da se osusiza sunku i kackavalj bih dodao: obicno se misli na losu sunku i to u crevu i jos gori tvrdi sir
Link to comment

sad ste mi dali inspiraciju za današnji ručak. imam sve potrebne sastojke. napuniću pileće belo šunkom i sirom, uvaljati u jaja, brašno, prezlu i malo susama. uz to pomfrit (zaleđeni iz kese)+ tartar sos +kečap+zelena salata. nadam se pohvalama ukućana. reći će napokon nešto normalno i jestivo. jebo nutricioniste.a od sutra ponovo bljuveži od raznog povrća.

Link to comment

izvorno, kackavalj je tvrdi masni ovciji sir sa Stare planine... u medjuvremenu se termin odomacio i sad oznacava sve takve vrste sireva (princip kaladont=yubna pasta).

Link to comment
sad ste mi dali inspiraciju za današnji ručak. imam sve potrebne sastojke. napuniću pileće belo šunkom i sirom, uvaljati u jaja, brašno, prezlu i malo susama. uz to pomfrit (zaleđeni iz kese)+ tartar sos +kečap+zelena salata. nadam se pohvalama ukućana. reći će napokon nešto normalno i jestivo. jebo nutricioniste.a od sutra ponovo bljuveži od raznog povrća.
do jaja ručak!!!
Link to comment
ja isto kao mammy nikad ne probam dok kuvam. nikad. ko ovi sto moraju da ostave poslednji zalogaj u tanjiru inace bi im se stomak dezintegrisao, tako i ja ne mogu da probam dok kuvam i po cenu toga da na kraju ispadne krs jelo. tante za kukuriku.
uh,nije ti to baš dobra navika..mada nije no ova druga baš..ja probavam hranu dok kuvam 7653 puta,posle svakog začina,i u svakoj fazu kuvanja pa doterujem pa probavam,dozačinjavam..i tako se najedem dok kuvam i obično ispečem jezik :mellow: i onda mogu samo još malo kad bude gotovo <_< Edited by ivy
Link to comment
Belo meso i moze da se jede samo pohovano ili filovano. Inace je suvo i nesocno, kao da zvaces karton
Belo meso moze se praviti i u marinadi od jogurta koja mu da mekocu, i tako prziti, veoma brzo, na jakoj vatri. Moze se stavljati u tandoori kombinaciju zacina i takodje brzo obradjivati. Kuvar koji prevazidje "sindrom suvog pileta" moze da kaze da je naucio neke stvari o kuvanju.
Link to comment
izvorno, kackavalj je tvrdi masni ovciji sir sa Stare planine... u medjuvremenu se termin odomacio i sad oznacava sve takve vrste sireva (princip kaladont=yubna pasta).
Još izvornije - naziv sira je italijanski, a ne znam da li su način izrade oni izmislili ili su ga nasledili od nekih drugih prastanovnika juga Evrope.
Link to comment
ja volim da jedem mnogo, do pucanja, ali laganu hranu. ne volim uopste razne trikove koji cine da jelo bude teze. punjenje mesa kackavaljem i sunkom. ili pocinjanje svake corbe przenjem luka. przenjem mesa/ribe u litri ulja. pohovanjem mesa koje je vec meko, kao sto je piletina. sipanjem ulja iz przenog mesa preko pirea od krompira. gusenje salate sirom, majonezom, kikirikijem, samo da se prikrije i oteza ono malo povrca unutra.a poseban hejt ide za recepte za corbe koji ti podmuklo pre kraj kazu da dodas jos samo pilecu ili povrcnu supicu. nabijem im pilence u dupence.
Ja sam od tih što vole jaču i masniju hranu, uključujući i moču i sok od pečenja, ali su mi svejedno čudni Englezi što u svakom bogovetnom receptu gde se peklo neko meso, pokupe onu moču, zgusnu, pa serviraju da se poliva po mesu i krompirima. Tamo izgleda ni gram masti ne sme da se baci.Što se tiče prženja luka (da bude staklast!) i dodavanja temeljca od pileće supe i drugih sličnih stvari... kuvar-amater u jednom trenutku mora da stekne osećaj šta se dešava u šerpi i da provali da li mora da se drži originalnog recepta ko pijan plota.Recimo, tek skoro sam pročitao da ti pileći ili juneći temeljci koji se kasnije dodaju nisu tek obične supe u kojima se kuvalo meso, nego bi to trebalo da budu bez masti, sa savim malo začina, proceđeni.Moj hejtić je za recepte za čorbe od pečuraka... izgleda da uopšte nije lako doći do pečurkastog ukusa čorbe, jer ovih par recepata na koje sam natrčao se svode da se prodinstaju pečurke... pa da se to zalije čorbom od pečurka iz kesice, prokrčka još malo, et voila!
Link to comment

e to za pecurke je cuveni :puke: Vokijev recept koji svi zivi prepisuju i eventualno malo doradjuju. nesto kao dinstas luk i sampinjone (jos 1 :puke: ) pa ih nalijes litrom vode, a u drugom litru vode skuvas supu od pecuraka iz kesice, pa to onda promesas. <_<elem, evo ti nekoliko recepata gljivarskog drustva iz Valjeva.posto izbegavam ove sa brasnom, probao sam par poslednjih i sasvim su mi ok ti fazoni sa posipanjem parmezanom i krotonima. mi lajki.

Link to comment
Moj hejtić je za recepte za čorbe od pečuraka... izgleda da uopšte nije lako doći do pečurkastog ukusa čorbe
naravno da je lako, ako corbu zaprasis mlevenim vrganjima. mleveni vrganji nisu skupi, to ti stoji u kujni ko suvi zacin, i kad treba, dodas, pa i corba od sampinjona ima ukus corbe od pecuraka. i rizoto, i pasta, sve postaje pecurkastog ukusa:) Edited by darling
Link to comment
naravno da je lako, ako corbu zaprasis mlevenim vrganjima. mleveni vrganji nisu skupi, to ti stoji u kujni ko suvi zacin, i kad treba, dodas, pa i corba od sampinjona ima ukus corbe od pecuraka. i rizoto, i pasta, sve postaje pecurkastog ukusa:)
pa ima još bolja fora, napraviš pastu sa vrganjima i uopšte ne kupiš dosadne bljutave šampinjone.meni oni valjaju samo kada se ispeku sa puterom, u rerni. onako fino posoljeni.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...