Jump to content
IGNORED

kulinarski hejt


Amelija

Recommended Posts

uuu, ti su jos dobri ako jedu "gadosti" poput boranje i graska. u mom selu se zivi na parizeru, krompiru, prasetu i smrznutoj pici o praznicima (da se vidi da su svetski ljudi). sve ostalo je fuj.
Ovo me podseti na tv anketu iz 90-tih kada su startovali ljude ispred Meka i pitali ih zasto jedu tu hranu kad je nezdrava i goji, te da li radije pojedu nesto slatko iz Meka ili npr. parce hleba sa dzemom... Jedna od anketiranih devojaka je rekla: "Bolje da se ugojim od ono sto je ukusno nego od ono sto nije" (pod 'ono sto nije' ona smatra hleb i dzem) :isuse:
Link to comment

jedini kulinarski hejt je na zadrtost u kuvanju i odbijanje bilo čega novog.i naravno hejt na izjave i zgražavanje tipa: neću slaninu (ili bilo šta), suviše je masna/masno; i pravljenje fuj faca angry.gif

Link to comment
  • 3 weeks later...

Ne podnosim one koji krenu da kenjaju kako su nekada™ gladovali. To je druga krajnost u odnosu na ono hvaljenje poreklom™ ("ja sam izdanak ... potomak...", ali to je za "Hejt za ljude koji...")

Link to comment

to je zato što si se rodio sa zlatnom kašikom u ruci :P meni uvek bilo čudno kad ćale kaže da je gladovao a dete sa sela.pa majku mu imali ste valjda mleko i jaja ako ništa drugo. kako li ste onda gladovali.@ontopic:hejt za jake zaprške čiji se miomirisi uvlače u pore i impregniraju zidove po hodnicima u zgradama.šta li će arheolozi reći kad za 'iljadu godina budu strugali zidove stambenih zgrada u Srbalja?

Link to comment

nije laz, ali landlord moje drugarice je morao da proda jedan od stanova zato sto je imao stanara iz indije koji je za godinu dana uterao miris karija u zidove da nije bilo spasa..

Link to comment
šta li će arheolozi reći kad za 'iljadu godina budu strugali zidove stambenih zgrada u Srbalja?
...stari srbi su mešali mast i drobljeenu papriku ne bi li dobili crvenkasti pigment, i tako prikazivali slike iz života na zidinama svojih nastambi..
Link to comment
meni uvek bilo čudno kad ćale kaže da je gladovao a dete sa sela.pa majku mu imali ste valjda mleko i jaja ako ništa drugo. kako li ste onda gladovali.
hm... ne?glad je isla dotle da nije bilo dovoljno kukuruznog brasna za ljudea bez dovoljno hrane, koka nece nosi jaje, krava da daje m'eko
Link to comment
to je zato što si se rodio sa zlatnom kašikom u ruci :P meni uvek bilo čudno kad ćale kaže da je gladovao a dete sa sela.pa majku mu imali ste valjda mleko i jaja ako ništa drugo. kako li ste onda gladovali.
Pa jaja i mleko ne rastu sami treba hraniti kokoske, a krave da ne pominjem...Ja sam kao klinac zatekao kuci caleta kako se "trese" , jel je otvorio frizider i on prazan...Iz dalje price sa njim provalim da je kao dete bio u zbegu ...
Link to comment

ćale mi se rodio skoro deceniju nakon rata.pričao mi je da su bolju hranu dobijali radno sposobni članovi domaćinstva kako bi izdržali u polju.šta znam, oduvek sam bio u zabludi da je hranu na selu lako uzgojiti.

Link to comment

tako je moj otac godinama trubio kako je bio gladan. na nekom porodicnom rucku pomenem ja to stricu koji rece da mi otac lupa gluposti. onda bila rasprava, jesmo bili gladni, nismo bili gladni. potezalo se je l se secas onog jajeta, a onaj kupus i sve tako. moj otac da se izvuce potezao da su razlicita vremena bila, rodjeni su u razlicito vreme. nije pomoglo mnogo, razlika samo dve godine :D

Link to comment

kolega moj oca koji je sumadinac ratnu i postratnu glad nije osetio, uvek je bilo jaja, sira. moj otac iz dalmatinskog krsa uvek je bio gladan, a smokva je bila bogatstvo.jednom sam ga pitala da zasto nisu sadili smokve, za to ne treba ni zemlje, nit truda, on mi odgovorio da nisu znali. eto, gladovali usred leta, jer niko od tih ljudi nije znao da rasadi jbne smokve.

Edited by darling
Link to comment
ćale mi se rodio skoro deceniju nakon rata.pričao mi je da su bolju hranu dobijali radno sposobni članovi domaćinstva kako bi izdržali u polju.šta znam, oduvek sam bio u zabludi da je hranu na selu lako uzgojiti.
malo zemlje po clanu domacinstva, los kvalitet zemlje, nedovoljno znanje prilikom obrade. i eto gladi.plus u godinama nakon rata, prisilna predaja "viskova" drzaviu kraju iz kog je moj tata - hleb se racionisao u porodici (vise za one koji rade), proje je bilo za sve(ali mi je pricao da su neke njihove komsije nadnicile ceo dan za 1kg kukuruznog brasna)gde je zivela moja mama, bilo je dovoljno hleba. ali ne mnogo preko toga.u oba slucaja ono malo viskova (jaja sira) se prodavalo da se obezbedi kakav takav prihod porodici. Edited by Zverilla
Link to comment

na selu je bilo hrane (osim u ekstremnim uslovima ratnih i poratnih godina) ali ne i mogucnosti izbora. znalo se kada se jede meso, a kada se o njemu samo sanja. ljudi koji danas imaju, na primer, 70 godina, iskusili su jednu od najvecih antropoloskih promena od izuma vatre: pojavu obilja hrane i mogucnost izbora svih grupa namirnica tokom cele godine.

Link to comment
na selu je bilo hrane (osim u ekstremnim uslovima ratnih i poratnih godina) ali ne i mogucnosti izbora. znalo se kada se jede meso, a kada se o njemu samo sanja. ljudi koji danas imaju, na primer, 70 godina, iskusili su jednu od najvecih antropoloskih promena od izuma vatre: pojavu obilja hrane i mogucnost izbora svih grupa namirnica tokom cele godine.
Kad sam slusao to na jednom predavanju u etnografskom muzeju bilo mi blesavo, ali kad rasclanis tako i jeste....
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...