Jump to content
IGNORED

Tržište rada u Srbiji i kupovina radnog mesta(?)


Elmer

Recommended Posts

Verujem da je hteo reci da je OK sa strane nekog ko je nekoliko godina trazio posao, pa se hvata za poslednju slamku.Iako mi nije jasno kako je neko ko ima toliko para dospeo u stanje ocajanja, mogu da razumem ovakav stav.

Link to comment
  • Replies 349
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    36

  • ToniAdams

    21

  • hazard

    19

  • Braća Strugacki

    16

pa valjda kaze da je ok sa aspekta rizika.
pa to je kao da sada ja pocnem da rezonujem da li je bolje, sa aspekta rizika, silovati u sumi ili na parkingu. naravno da je bolje silovati u sumi, to je ok.i jok necu da skacem kao gladni vuk na raspravu o prakticnim aspektima korupcije i cost/benefit analizi primanja nepotrebnih vezara u javna preduzeca. inace sasvim je jasno kako ce neko ko je dao 5.000 evra da bi usao u javno preduzece moci da povrati te pare. ovde uopste ne govorimo o ocajnicima, nego o organizovanom drzavnom kriminalu. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
I ja cuo slicne price, da ljudi daju po par hiljada evra da se zaposle u ovom ili onom javnom komunalnom preduzecu. Kao, siguran je to posao, neces dobiti otkaz, vredi dati tolke pare...itd.
U zlatno doba Jugopetrola, radno mesto pumpadžije je koštalo 30 hiljada dojčmaraka. Investicija se isplaćivala u roku od 2-3 meseca, zavisno od lokacije.U slučaju javnog sektora, ako daš par hiljadarki mita za ugovor na neodređeno vreme, makar posle sedam dana obio otkaz investicija će ti se vratiti kroz otpremninu.
Link to comment
Kao i kada se neko zaposli na određeno vreme po osnovi stranačke pripadnosti, a onda se od njega traži da na poslu ne radi u interesu firme nego stranke uz pretnju da mu ugovor na određeno vreme ne bude produžen. Čuo sam da i toga ima.
I onda kada izadje u javnost sta si radio, ti si kriv a stranka te se odrice...i tako sve do pozicije direktora. Po tome je "najgori" posao (ako zelis da radis posteno) biti direktor nekog J(K)P. Ti mozes da imas najbolje namere, da nemas nikakvu zelju da krades i da se talis, ali ce te nonstop zvati iz stranke koja te je postavila da ti naredjuju ko treba da dobije taj i taj posao na tenderu, sa kim moras da sklopis ugovor za to i to, koga moras da zaposlis i tako dalje. I ako ne radis kao sto ti je receno, letis. I naravno, ako ista ikada izadje u javnost, ti si kriv. I onda se pitamo zasto su nam svi direktori J(K)P ili teski mufljuzi ili ikebane. Posteni beze od toga, ako mogu.
Link to comment
pa to je kao da sada ja pocnem da rezonujem da li je bolje, sa aspekta rizika, silovati u sumi ili na parkingu. naravno da je bolje silovati u sumi, to je ok.i jok necu da skacem kao gladni vuk na raspravu o prakticnim aspektima korupcije i cost/benefit analizi primanja nepotrebnih vezara u javna preduzeca.
Ma bolje je da skapa od gladi dok neki stranacki apartcik ili pasenog zaove lokalne salteruse dobija taj posao za dz. Pravila zivota u Srbiji su malo drugacija od pisanih pravila al to izgleda ne vazi za legalisticki nastrojenog svercera :lol:
inace sasvim je jasno kako ce neko ko je dao 5.000 evra da bi usao u javno preduzece moci da povrati te pare. ovde uopste ne govorimo o ocajnicima, nego o organizovanom drzavnom kriminalu.
Ovo ti uopste ne mora biti tacno. Ima ljudi koji su se zaduzivali, prodavali namestaj i belu tehniku a neki i njive i kuce ne bi li iskolovali decu. Sad je kao tesko zamisliti da bi isto to uradili za dobijanje posla u drzavnoj sluzbi. A sve bogatuni do bogatuna cim imaju namestaja, mater im. Edited by Shan Jan
Link to comment
pa to je kao da sada ja pocnem da rezonujem da li je bolje, sa aspekta rizika, silovati u sumi ili na parkingu. naravno da je bolje silovati u sumi, to je ok.i jok necu da skacem kao gladni vuk na raspravu o prakticnim aspektima korupcije i cost/benefit analizi primanja nepotrebnih vezara u javna preduzeca. inace sasvim je jasno kako ce neko ko je dao 5.000 evra da bi usao u javno preduzece moci da povrati te pare. ovde uopste ne govorimo o ocajnicima, nego o organizovanom drzavnom kriminalu.
mislio je da je logično da će neko dati pare
Link to comment
Ma bolje je da skapa od gladi dok neki stranacki apartcik ili pasenog zaove lokalne salteruse dobija taj posao za dz. Pravila zivota u Srbiji su malo drugacija od pisanih pravila al to izgleda ne vazi za legalisticki nastrojenog svercera :lol:
nije mi jasno kako si uspeo da napises post koji je moronski od prve do poslednje reci, to zahteva dugogodisnji trening. evo probacu da ti razlucim koliko je bezveze sve sto si napisao.1. onaj ko ima 7.000 evra nece skapati od gladi.2. i jedno i drugo su kriminal, apsolutno me zabole za motive i onog ko placa za posao i onog ko ga dobija preko surnjaje.3. nikada nisam dobio posao preko rodjacke ili prijateljske veze i mimo svojih kompetencija. zivim u Srbiji, zamisli. 4. svercovanje u GSP-u ima svoje zakonske konsekvence koje ne pokusavam da izbegnem. ne postoji nijedan nacin da se logicki sravni placanje za koruptivni posao u javnom preduzecu, i svercovanje u prevozu, a da se ne zavrsi u mentalnoj ustanovi.
Link to comment
Ima ljudi koji su se zaduzivali, prodavali namestaj i belu tehniku a neki i njive i kuce ne bi li iskolovali decu. Sad je kao tesko zamisliti da bi isto to uradili za dobijanje posla u drzavnoj sluzbi. A sve bogatuni do bogatuna cim imaju namestaja, mater im.
Šmrc, jadni ljudi, žrtvovali sve da bi sredili detetu državnu službu.
Link to comment
nije mi jasno kako si uspeo da napises post koji je moronski od prve do poslednje reci, to zahteva dugogodisnji trening. evo probacu da ti razlucim koliko je bezveze sve sto si napisao.1. onaj ko ima 7.000 evra nece skapati od gladi.2. i jedno i drugo su kriminal, apsolutno me zabole za motive i onog ko placa za posao i onog ko ga dobija preko surnjaje.3. nikada nisam dobio posao preko rodjacke ili prijateljske veze i mimo svojih kompetencija. zivim u Srbiji, zamisli. 4. svercovanje u GSP-u ima svoje zakonske konsekvence koje ne pokusavam da izbegnem. ne postoji nijedan nacin da se logicki sravni placanje za koruptivni posao u javnom preduzecu, i svercovanje u prevozu, a da se ne zavrsi u mentalnoj ustanovi.
Ovo procitah pre neki dan:
Dvočlana porodica je ranije primala 8.930 dinara, a sada iznos socijalne pomoći je od 9.450 do 11.300 dinara. Petočlane porodice primale su 12.094 dinara, a sada dobijaju od 18.900 do 22.680 dinara.Šestočlane porodice do sada nisu bile posebno vrednovane, a ubuduće će dobijati od 22.050 do 26.000 dinara. Prema podacima Ministarstva za rad i socijalnu politiku, u Srbiji ima oko 200.000 korisnika socijalne pomoći.
U Srbiji ima milion nezaposlenih a ja licno znam dosta ljudi koji su preko veza dobijali poslove (a verujem i svako drugi). Pri tom stvari ne idu na bolje, fakultet i dobre ocene nisu vise nikakva garancija da ces naci posao (cak ni nakon nekoliko godina trazenja) a roditelji koji te izdrzavaju od svoje penzije su sve stariji... I onda ti imas opciju da izigravas postenog gradjanina i trpis lep zivot bizmismena, sigurnu buducnost stranackih apartcika i stalna zaposlenja zaova i pasenoga bez kvalifikacija i pameti dok ti sastavljas kraj sa krajem cekajuci trenutak kad ni to vise neces moci ili da progutas knedlu i platis to mesto. Naravno uvek mozes u totalno sjebanom i poremecenom drustvu umreti od gladi izigravajuci sveca. Kad leba nema za sve i svi drugi koriste smicalice da dodju do njega drugacija pravila vaze. U nekoj normalnoj zemlji bih okrivljivao ljude sto pribegavaju tome, u Srbiji ne mogu, to su prosto pravila igre ako zelis da ovde prezivis. Ako imas srece mozes ih zaobici, ali vecina nema srece.
Link to comment
U nekoj normalnoj zemlji bih okrivljivao ljude sto pribegavaju tome, u Srbiji ne mogu
sad.gif evo sad me grize savest zbog toga sto sam u svom srcu osudio male gazde koji prodaju traktor da bi zaposlili sina u opstini
Link to comment
pa to je kao da sada ja pocnem da rezonujem da li je bolje, sa aspekta rizika, silovati u sumi ili na parkingu. naravno da je bolje silovati u sumi, to je ok.i jok necu da skacem kao gladni vuk na raspravu o prakticnim aspektima korupcije i cost/benefit analizi primanja nepotrebnih vezara u javna preduzeca. inace sasvim je jasno kako ce neko ko je dao 5.000 evra da bi usao u javno preduzece moci da povrati te pare. ovde uopste ne govorimo o ocajnicima, nego o organizovanom drzavnom kriminalu.
ali glorfindel govori o tom uglu nezaposlenihkao sto znas :De, stvarno, koliko biste daleko bili spremni da idete da biste dobili posao? u nekoj situaciji u kojoj ste bas dosta ocajni, probali ste xy puta, i nista, pokazali inicijativu i krenuli privatno da radite ali od toga nije ispalo nista, prekvalifikovali se ali opet ista, krenuli u unosan biznis prodaje krofni na adi/plazi, opet nista?mislim, zajebano je nemati posao.
Link to comment

Nisam se precizno izrazio, izvinjavam se. U svom prvom postu sam rekao da je suludo davati pare za bilo koje zaposljavanje. Ono sto sam hteo da kazem da je razumljivo da neko hoce da da pare da bi usao na posao koji nije rizican. I naravno da nije ok kao fenomen, ali ako neko misli da moze tako da se zaposli i ima para za to, a jos ne zeli da te pare iskoristi na drugi nacin, onda ok, go for it.Jos jedno izvinjenje za nepreciznost, ali je trebalo procitati sve sto pisem od pocetka.

Link to comment
e, stvarno, koliko biste daleko bili spremni da idete da biste dobili posao?
da nemam posao učlanio bih se i u gej lobi i sve druge stranke koje mogu da mi pomognu u nalaženju posla
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...