Jump to content
IGNORED

Staaare pijace, pekare, dućani...


rajka

Recommended Posts

Meni je malo žao što ima sve manje seljaka na pijacama.Razumeću ako mi neko ne bude verovao, ali baš ovog proleća, dok sam kupovao jagode na Kaleniću sam bio pogođen živim šaranom u nogu.

Link to comment
  • Replies 206
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lancia

    31

  • henrik larsson

    30

  • rajka

    27

  • Аврам Гојић

    26

Top Posters In This Topic

Posted Images

ribarnice su inace od svih zanrova zastupljenih po pijacama dozivele najveci korak napred u poslednjih 10 godina. da li ste tada mogli da zamislite da imate dnevno svezu morsku ribu, za pocetak. tako da su sarani nuzno zlo namenjeni proleterijatu sklonom verskim obicajima. neka cveta tisucu cvetova.

Link to comment
Nije ni moja pijaca u Thai bas neka Internet kupovina ali ima svojih cari, pa je i svetska turisticka atrakcija. Damnoen Saduak market.
e to je pijaca, a ne Larssonovi unucici i Vasini kerovi.jel ima cenjkanja Yoyogi?¿
Link to comment
ribarnice su inace od svih zanrova zastupljenih po pijacama dozivele najveci korak napred u poslednjih 10 godina. da li ste tada mogli da zamislite da imate dnevno svezu morsku ribu, za pocetak. tako da su sarani nuzno zlo namenjeni proleterijatu sklonom verskim obicajima. neka cveta tisucu cvetova.
ne mogu da odlucim da li je jesti morsku ribu u srbiji tezak hipsteraj, ili je ipak zdravlje najvaznije, pa nema veze sto je placamo 3x skuplje nego u americi.
Link to comment
sa izuzetkom prolaska i disanja - a to ce biti mozda popravljeno - elemente toga imas na zemunskoj pijaci.
Ovo sam zaboravio, zemunska pijaca rulz - i nadam se da neće ništa dirati.o4wlgclc3e7.jpgNa obodu, kod murije.
Link to comment
sustinski problem je sto je vec zavladala generacija koja kao koncept javne hrane poznaje samo pomenuti repertoar PVC pekara i to je to. u ovom trenutku se ceka da im se to smuci i pocnu da jedu nesto normalno. jer u ovom trenutku oni koji znaju, nemaju para da plate - osiromaseni srednjaci - a oni koji mogu da plate, mentalno dobacuju samo do bureka iz hleba i kifala na regularnoj bazi. jbga, ko ce preziveti to, videcemo.
... toj populaciji se i prilagodjava ponuda. Rucak je jos veci problem. (mali trol)Sem budjavog keteringa (govorim o onima koji su radnim vremenom vezani za Dortjol) nema sta da se jede. Dobar posao bi napravio neko ko bi nudio kuvano + salata + pitje od npr. pet do osam eura komplet (ima to u "Suvoboru" u Kralja Petra mada je izbor mali a i reklama im je losa - u stampanom meniju kuvanih jela nema, a kada to kazes kelneru on ti nabroji usmeno muckalicu, prebranac, (odlican) gulas, i jos par jela).edit:
njih kao klijentele ima jedva da napune iguanu, sto i cine jer misle da nije u redu da se stalno krisom hrane losim burekom i kroasanima od margarina iz fast food pekara izgradjenih u blizini svojih betonskih akvarijuma po novom beogradu. tako da se na njima ne zasniva nijedan kafanski biznis, srpski mladolideri nisu klijentela od koje se zivi jer imaju zmiju u dzepu i radije sede kod kuce uz picu iz deliveri servisa i cuvaju pare od bonusa da bi se pokazali onako kako se srbi pokazuju, odlascima na ekskluzivne lokacije, u fensi vinske podrume, na ivente i hepeninge, gde se to pokazuje i odmerava. i eventualno iguana, da se pojede losos terijaki, hit u tim krugovima.
... potpuno tacan opis:)Video jednom tipa u relativno skupom odelu&cipelama&skockan, vozi se busom ka GTC-u odudarajuci od okoline, ma kao kashirana kartonska reklama za MadMan u prirodnoj velicini, klati se na 20 cm od aparata za kucanje karata a u ruci mu neiskucana karta: drzi je u pripravnosti da je izbushi ako naidje kontrola :lol: Edited by CowBoy
Link to comment
Video jednom tipa u relativno skupom odelu&cipelama&skockan, vozi se busom ka GTC-u odudarajuci od okoline, ma kao kashirana kartonska reklama za MadMan u prirodnoj velicini, klati se na 20 cm od aparata za kucanje karata a u ruci mu neiskucana karta: drzi je u pripravnosti da je izbushi ako naidje kontrola :lol:
E to! I onda ce oni posle da placaju vise za lep(s)e upakovane jabuke...
Link to comment
Idi na Cvetkovu pijacu.
:Hail: :Hail: Obožavam da idem na pijacu - naravno na Cvetkovu, pravu pijacu, zaustavljenu u vremenu, atmosfera je ista kao kad sam bio mali, uz malo boljeg betona i renoviranu klonju. Prave je veličine, ni prevelika ni premala, a vremenom tačno sam naučio šta kod koga mogu da nabavim. Jeftinija je od Kalenića i Zelenjaka do 20% a ponešto ima i što nema tamo. Izvorni seljaci dominiraju. Staza do Maxija je ispunjena kartonskim tezgama gde se prodaju sijalična grla i guz papir pored ljutih papričica i kineskih gaća. Pozadi, napravljena je mlečna pijaca, gde ima svih sorti sira. Volim da se zezam s njima #kiseo ti je, jesi pišnula", ali znamo se pa je ok.U principu, kad se žurim mogu relativno brzo da nakupujem sve + da ponesem neko pečenje ili prženu ribu ako je hića.Ne podnosim uglancane megatržne centre gde je sve savršeno istih dimenzija, gde nema mačaka da razvlače i pasa lutalica koji dremaju, lokalnih mentola i bezubih veselih lica - ne, tamo su u propisanim Miškovim keceljicama žene androidi, a prodaje se đubreEdit: Sutra od 11 idem tamo, sad sam skapirao da je subota, posle u kafanu preko, ispod lipa Edited by kapetanm
Link to comment
:Hail: :Hail: Obožavam da idem na pijacu - naravno na Cvetkovu, pravu pijacu, zaustavljenu u vremenu, atmosfera je ista kao kad sam bio mali, uz malo boljeg betona i renoviranu klonju. Prave je veličine, ni prevelika ni premala, a vremenom tačno sam naučio šta kod koga mogu da nabavim. Jeftinija je od Kalenića i Zelenjaka do 20% a ponešto ima i što nema tamo. Izvorni seljaci dominiraju. Staza do Maxija je ispunjena kartonskim tezgama gde se prodaju sijalična grla i guz papir pored ljutih papričica i kineskih gaća. Pozadi, napravljena je mlečna pijaca, gde ima svih sorti sira. Volim da se zezam s njima #kiseo ti je, jesi pišnula", ali znamo se pa je ok.U principu, kad se žurim mogu relativno brzo da nakupujem sve + da ponesem neko pečenje ili prženu ribu ako je hića.Ne podnosim uglancane megatržne centre gde je sve savršeno istih dimenzija, gde nema mačaka da razvlače i pasa lutalica koji dremaju, lokalnih mentola i bezubih veselih lica - ne, tamo su u propisanim Miškovim keceljicama žene androidi, a prodaje se đubreEdit: Sutra od 11 idem tamo, sad sam skapirao da je subota, posle u kafanu preko, ispod lipa
sve si lepo reko. meni je Cvetko maticna pijaca i volim sto je takva kakva je, ne bih je menjao ni za kakav fenseraj
Link to comment
Je l ima negde boza u Beogradu? Kadaif?
Poslasticarnica Mis(ime govori samo za sebe), izmedju Ustanicke i Dusanovacke pijace, na uglu sa Kolubarskom. Ne da imaju bozu, nego je i pakuju u flase, mozes da poneses kuci. Imaju i kadaif i ostale turske prceboce na potezu baklave-urmasice-tulumbe, a sezonski i zito sa šlagom i kesten pire. Okruzenje ubersocijalno, cene takodje.Uzgred, Trpkovic im je prvi komsija, pa mozes da svratis prvo na burek, a posle na kadaif i bozu.
Link to comment
Ovo sam zaboravio, zemunska pijaca rulz - i nadam se da neće ništa dirati.o4wlgclc3e7.jpgNa obodu, kod murije.
Izgleda da hoce jbga...Rade nesto tamo.Pre pola godine sam cak cuo ideju da ce da naprave varijantu sa sklanjanjem tezgi posle 13h.To ce biti kraj angry.gif
Link to comment

Propuštam da vidim sponu između oduševljenja i prljavštine na pijaci? Bg pijace su dno dna sve odreda. Tzv fensi pijaca Kalenić je potencijalni izvor zaraze, pogotovo kad se uđe u pokriveni deo sa muvama i golubovima, pardon, sa sirom i svežim mesom. Voće i povrće isključivo prodaju preprodavci koji u poslednje vreme stave šajkaču na glavu pa ceo dan glume seljake sa Kosmaja. Cene su skandal, što i ne bi bilo bitno da ima šta kvalitetno da se kupi.Cvetko je bar jeftiniji. A i bolje su kafane oko pijace. Tu ima i normalnih ljudi koji dođu seljobusom (izraz preuzeo od klinaca iz škole) i odmah se iskrcaju na pijacu sa svojim voćem i povrćem. Pijaca u Kuli, iako upola manja od ove dve beogradske je daleko bolje snabdevena, a o čistoći i kvalitetu robe da i ne govorim. Ima najviše 2 preprodavca, koji su etiketirani i mogu da prodaju robu samo naivnoj mladoj domaćici.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...