Jump to content
IGNORED

Staaare pijace, pekare, dućani...


rajka

Recommended Posts

  • Replies 206
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lancia

    31

  • henrik larsson

    30

  • rajka

    27

  • Аврам Гојић

    26

Top Posters In This Topic

Posted Images

ti dabovicu si u stvari ueber-hipster, posto si gori od obicnog hipstera u preziru onoga sto nije your thing :lol:
pa onda je svaki čiča sa klupe na Kališu uber-hipster.
Link to comment
sta ti je "obicna" pekara? ja na svakom koraku vidim te male pekare sa belim plocicama i policom za tanjir sa burekom, koje prodaju tradicionalan burek i pecivo i pokoju "novotariju" tipa srpske verzije kroasana sa cokoladom. meni je cak cudno kako toliko pekara uspeva na trzistu. cini se da ceo beograd doruckuje u tim pekarama.
Obična pekara - peć na lož ulje/drva, otvara se u 5, ima hleb iz pleha i sa poda. Burek je u tepsiji od 2,5 - 3 kg i ne kupuje se na 1/4 nego na grame tj kilograme cool.gif.Od ostalog asortimana tu su kifle, slane i obične, đevreci, perece i eventualno piroške. Kakav crni žu žu, kroasani itd.
Link to comment
Obična pekara - peć na lož ulje/drva, otvara se u 5, ima hleb iz pleha i sa poda. Burek je u tepsiji od 2,5 - 3 kg i ne kupuje se na 1/4 nego na grame tj kilograme cool.gif.Od ostalog asortimana tu su kifle, slane i obične, đevreci, perece i eventualno piroške. Kakav crni žu žu, kroasani itd.
opet, ako pekara ima ono gore sto si nabrojao da ti treba, zasto ti smeta da u uglu vitrine bude i zu-zu? ja vas ljudi stvarno slabo razumem :(
Link to comment
opet, ako pekara ima ono gore sto si nabrojao da ti treba, zasto ti smeta da u uglu vitrine bude i zu-zu? ja vas ljudi stvarno slabo razumem :(
Zato što žu-žu vodi u vitaminsku salatu, a vitaminska salata vodi u bavarske sendviče, pa se onda sa zida skine majstorsko pismo da se stavi osvetljeni ram sa slikom struka bosiljka, i, dok si rekao "Toma", burek postane odvratan, a u puter kifle počnu da meću margarin. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
I onda neko da plati reklamu i ambalažu, a oni da bi napravili veći posao da rade 18 umesto 8 sati. I na kraju ne mogu da dobiju trku sa multinacionalnim globalnim korporacijama koje sve to imaju i mogu bolje, osim možda onog osnovnog što je upakovano u taj krep papir.
pa nisi u pravu, realno danas u Evropi postoji nekih 20 firmi + x nacionalnih robnih kuca koji su svuda i prozdrali su sav biznis i poslovni prostor, s druge strane ogledala gomilu hindu i kineskih radnji za prodajuonogstovelikimanijeinteresantno.sta ostaje onima koji nisu ni tamo ni ovamo?¿da se bore originalnoscu, kvalitetom... a to sigurno nije jeftina kartonska kutija. jbg, ipak zivimo u nekom 21. veku.
Link to comment
opet, ako pekara ima ono gore sto si nabrojao da ti treba, zasto ti smeta da u uglu vitrine bude i zu-zu? ja vas ljudi stvarno slabo razumem :(
ako ima žužu znači da mora da ima i ove nove peći, a onda stara odea iz tih novih je hleb kojim bih hranio smrtne neprijatelje, ako ih steknem jednog dana
Link to comment
pa nisi u pravu, realno danas u Evropi postoji nekih 20 firmi + x nacionalnih robnih kuca koji su svuda i prozdrali su sav biznis i poslovni prostor, s druge strane ogledala gomilu hindu i kineskih radnji za prodajuonogstovelikimanijeinteresantno.sta ostaje onima koji nisu ni tamo ni ovamo?¿da se bore originalnoscu, kvalitetom... a to sigurno nije jeftina kartonska kutija. jbg, ipak zivimo u nekom 21. veku.
Da, u Evropi. Ovde čim se pojavi nešto nacionalno/retro/rustično, bude ili bulja ili skupo, a često oba.Dakle, da probam da budem precizniji, da me shvatite ti i Rajka - priznajem da ovdašnji snobovski mentalitet diktira takve pojave, i da to ne bi išlo tek tako samo od sebe. Ali jbg, moram da se žalim. Fora je u tome da se srpska novosnobovska scena obrće u 0 i 1 ciklusima, lagano prolazi era predrkanih mladoliderskih japidroma za sesti/pojesti/popiti, a stupa retro priča, koja uglavnom kombinuje najgore od oba sveta. U normalnim okruženjima imaš i jedno i drugo. Edited by henrik larsson
Link to comment
(nekako verujem da ima ljudi kojima je dosta da imaju jednu radnju od koje zive dobro, i ne zele da prave biznis imperije. mozda im je vaznije da svako vece budu kod kuce sa porodicom nego da osvajaju i pokoravaju nova trzista)
+ zeleon
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...