Jump to content
IGNORED

Staaare pijace, pekare, dućani...


rajka

Recommended Posts

  • Replies 206
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lancia

    31

  • henrik larsson

    30

  • rajka

    27

  • Аврам Гојић

    26

Top Posters In This Topic

Posted Images

pa ova radnja sa slike meni ne deluje ni malo neugledno, vaso.
Nasminkao je fotograf, tj, birao je kadar koji izgleda old school nostalgicno, i tablu stavio u centar price. Sa ulice to deluje znatno skromnije, zgrada je nikakva, sve je nekako nisko i zbijeno. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
meni ovako izgleda kao 1 mamojeb, a tamo, zacudices se, ne kupuju babe i dede, nego (sledi floskula) pripadnici svih generacija koje vezuje ljubav prema dobrim slatkisima. no, i ja sad malo kenjam: kad vidim kako izgledaju prodavnice slatkisa u Istanbulu, mogu samo da pozelim ovim Bosiljcicima da naprave nesto tako. nije problem u prilagodjavanju trzistu, jbg, nego u tome sto se kod nas, u Srbiji, to uvek radi nekako naopako, shoderashki, razumes. jadno, bez ideje, samo sminka a ispod sminke, svinja.
Pa to je fora u Srbiji, a ne izgled.
Link to comment
meni ovako izgleda kao 1 mamojeb, a tamo, zacudices se, ne kupuju babe i dede, nego (sledi floskula) pripadnici svih generacija koje vezuje ljubav prema dobrim slatkisima. no, i ja sad malo kenjam: kad vidim kako izgledaju prodavnice slatkisa u Istanbulu, mogu samo da pozelim ovim Bosiljcicima da naprave nesto tako. nije problem u prilagodjavanju trzistu, jbg, nego u tome sto se kod nas, u Srbiji, to uvek radi nekako naopako, shoderashki, razumes. jadno, bez ideje, samo sminka a ispod sminke, svinja.frhost: fantom.gif
bonbondzijav.jpgfasada je okrecena bes ga kad, ne znam dal je aluprofil, al' lici. boje su ubitacno mrtve, za slatkis radnju skoro monohromatske. naslov odlican i godina puslica ali znak ocajan, ako vec udara na Vise od igre, tako treba i da izgleda.to sto floskulno svi kupuju, moze da bude razlog da ih matorci salju po slatkise, ko sto sam ja svojevremeno pucao u Balkansku sa Topcidera po kolace koje gotivili moji cale i keva.
Link to comment
fasada je okrecena bes ga kad, ne znam dal je aluprofil, al' lici. boje su ubitacno mrtve, za slatkis radnju skoro monohromatske. naslov odlican i godina puslica ali znak ocajan, ako vec udara na Vise od igre, tako treba i da izgleda.to sto floskulno svi kupuju, moze da bude razlog da ih matorci salju po slatkise, ko sto sam ja svojevremeno pucao u Balkansku sa Topcidera po kolace koje gotivili moji cale i keva.
e jesi tvrdoglav, to nema nidje
Link to comment
Kako bi izgledala alt-pijaca po mojoj zamisli. Pristojne tezge ispod svoda, relativno je cisto, velika guzva. Artikli - voce, povrce, meso u obicnim rashladnim vitrinama, sirevi takodje i razne djakonije iz malih manufaktura.
http://i1.trekearth.com/photos/53906/barca_market2.jpg... nesto gledam male i velike gradove po trulom zapadnom svetu, svi se trude da doprinesu zanimljivosti prostora. Nekako, kada vidis pijacu, prodavnicu necega (ne mislim na Zare&Lewise&Diesele) imas utisak da taj prodavac nije to radio zbog drugih no zbog sebe.Sto se kaze, zive ljudi kako valja, sad i u ovom trenutku. Ne cekaju komunizam. Ovde jbt celog mog zivota situacija. Na one pojedince koji ulepsavaju svoj ili javni prostor (365 lepih dana excluded), inertna gomila gleda kao na cudake. Edited by CowBoy
Link to comment
Ovde jbt celog mog zivota situacija. Na one pojedince koji ulepsavaju svoj ili javni prostor (365 lepih dana excluded), inertna gomila gleda kao na cudake.
o, da.
Link to comment
... nesto gledam male i velike gradove po trulom zapadnom svetu, svi se trude da doprinesu zanimljivosti prostora. Nekako, kada vidis pijacu, prodavnicu necega (ne mislim na Zare&Lewise&Diesele) imas utisak da taj prodavac nije to radio zbog drugih no zbog sebe.
Ima i kontri, taman da me Vasa opet napadne, Kinezi, Indusi i Arapi ne daju pet para da se svojim lokalima uklope u taj pravac. Kad sam video ulaz u centar Genta, to je na sve licilo osim na evropski grad. Najelementarniji inventar + zamazani izlozi.U svom zivotu jos nisam video da Indus ili Kinez picnu svoj lokal ili minimarket, ko da rade za najveceg neprijatelja a ne za sebe licno.
Link to comment
Ima i kontri, taman da me Vasa opet napadne, Kinezi, Indusi i Arapi ne daju pet para da se svojim lokalima uklope u taj pravac. Kad sam video ulaz u centar Genta, to je na sve licilo osim na evropski grad. Najelementarniji inventar + zamazani izlozi.U svom zivotu jos nisam video da Indus ili Kinez picnu svoj lokal ili minimarket, ko da rade za najveceg neprijatelja a ne za sebe licno.
Da, i prodaju neke bezvezarije, kao sto su pravi kasmirski cili i drugi velicanstveni zacini ili izuzetno jeftin a kvalitetan wasabi sos, zbilja sramno.
Link to comment

To je već pitanje prioriteta, šta ko voli. Kada bih morao da biram između dojajno uređene radnje sa dobrim asortimanom, i bedno uređene sa dojajnim, izabrao bih ovo drugo. Ali razumem da neko pada na marketing, no to je već drugo.

Link to comment

a sto ne bi mogao da imas dojajni asortiman i operes izlog...tj. ako nekog mrzi da opere prozor na radnji, ja bih se zapitala i da li ga mrzi da izbaci nesto kada mu prodje rok upotrebe, ili da li ga mrzi da potamani pacove u skladistu, pa sad ako je to padanje na marketing, jebiga, so be it.

Edited by rajka
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...