Jump to content
IGNORED

Staaare pijace, pekare, dućani...


rajka

Recommended Posts

od americkog fudbala?
nisam odmah video ticherovu skracenicu AF.Moze i ovako:
Jbg, 1 ljud, 1 ćud. I ja propuštam da vidim sponu između oduševljenja i americkog fudbala, pa nikom ništa.
Puanta je u odusevljavanju stvarima koje ne bi trebalo da te odusevljavaju ali te srce vuce.
Bilo bi lepo da zazivi, ako je seljaci iz Surcina, Progara ili Ledina prihvate kao svoju, mada ce u konkurenciji Univerexporta, Idea i Maksija koji su na manje od kilometar biti dosta tesko, jer oni spustaju cene do besmisla. Pre renoviranja sam dolazio, i nije bila jako posecena, mada jeste najprirodnije mesto za kupovinu za sve u blokovima 44, 45 i 70.
Ja imam utisak da je zazivela bez problema. Uvek je guzva i zivo. Ima svakakvog povrca/voca/proizvoda, i dobrog i loseg. U Maxijima, Univerexportima etc. koliko sam primetio ne kupuju se pijacni proizvodi bas frekventno: lubenice su im stare, salata sasusena a paprike&paradajz truli. Edited by CowBoy
Link to comment
  • Replies 206
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lancia

    31

  • henrik larsson

    30

  • rajka

    27

  • Аврам Гојић

    26

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cowboy bice ti jednom zao kad shvatis koliko si kvalitetnih sportskih takmicenja propustio. preporucujem ti da se odmah pokajes i pocnes da gledas evropsko u basketu.pijaca u borci je raspad, kad bi bilo ikako drugacije, ne bih je voleo.dole pederizacija i hipsterizacija pijaca

Edited by sherman
Link to comment
od americkog fudbala?
Mislis da nema u Severnoj Americi? Skorasnji primer, bilo mrtvih i to u Kanadi posle hokeja. Super Bowl proslave retko prolaze bez malo pozara i prevrnutih automobila...
Link to comment
Mislis da nema u Severnoj Americi? Skorasnji primer, bilo mrtvih i to u Kanadi posle hokeja. Super Bowl proslave retko prolaze bez malo pozara i prevrnutih automobila...
i Teacher to podrzava? a ovde mu to smeta...licimur...
Link to comment

meni pijacu cini ponuda a ne (prevashodno) ambijent - sem ako nisam turista u barseloni a tamo je to spojeno - tako da mi je recimo ta pijacica kod kineza u bloku 70 totalni hit jer ima drugaciju ponudu od ostatka grada jer je vecim delom upravo namenjena kinezima. to u prevodu znaci da ima dosta zanimljivog povrca koje je nepoznato prosecnom srpskom konzumentu a po normalnim cenama posto kinez ima kobru u dzepu. tamo se kupuje korijander po 10x manjoj ceni nego kod domacih uzgajivaca zacinskog bilja, oni tanki duguljasti patlidzani, dugacka boranija, kineski zelenisi u rasponu od blitve (bok coj) do crvenog spanaca. ima povremeno i svezeg licija i onih kineskih kruski. ranije je bilo i onog belog luka sto nije kao nas nego je iz jednog komada. meni je to nekakva zanimljiva stvar u beogradu, sto ponuda nije bas skroz uniformna i sto odlazak na svaku ima svojih prednosti. na svakoj bukvalno ima neki razlog zasto tamo a ne negde drugde i to je super.

Link to comment

to su bila vremena ... kad' miloje, preprodavac iz ljiga, izvadi dukat iz dupeta umesto kusura za kupljenu polovnu peglu.da se barem vrate sankcije pa da se opet nauzivamo starih pijaca. sad.gif

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...