Jump to content
IGNORED

Staaare pijace, pekare, dućani...


rajka

Recommended Posts

Dobro, naravno da sam mislio da uz to ide i obiman opis. Šteta što je Yoyogi demonstrativno otišao sa foruma, mogao je on nešto da nam ispriča u slici i reči.
Na primer, kako se Snezana lize nacrtana sa tarabe, kad je zivu vidis - ona Ilona, iz Pecuja, na privremenom radu u Hong Kongu.Nego, da ne sanjas "na morskome plavom zalu", idi u Pariz, tamo ima ta bulumenta, to ti je najblize.Istrosi se malo, nema veze, nema vize.Rade 12 sati smenu svaki drugi dan, kaze Ilona.Strategija: kade je vidis, kazes: "Ksss, ksss, mache, ispao ti notes..... i pokazes joj nesto u ruci"Ona moze da odgovori: yebi si mater pederu.Ne obeshrabruj se. To je samo znak da nije prava. Cekaj sledecu smenu i opet isto. Udji u loop i "+1" until done.Ako nista, taraba je tvoja, uvek tu, Snezana nacrtana, jezik tvoj i niciji drugi.(daj i neke slike i komentar kako je proslo)p.s.ne bre to sa tarabe, nego ako si ga mandario, if you know what I mean.
Link to comment
  • Replies 206
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lancia

    31

  • henrik larsson

    30

  • rajka

    27

  • Аврам Гојић

    26

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jbg :( odgovorio bih ti, ali je glupo sad kad nisi više na PPP. Otvoriću nalog na tvom novom forumu.
Mogu ti reci da je Pepeljuga bolja riba. Cehinja, pa jos plavka. I manje opasna: knedlike, veverke, veprove kyte ali nista smrtonosni gulash.
Link to comment
Je l ima negde boza u Beogradu? Kadaif?
Na trii mesta u staaarom Beogradu boza je uvek za svaku preporuku: pri dnu Balkanske, ispod kapadžije, bliže G. Principa, kod Toše na ćoše kod ugla Dečanske i Makedonske i kod Liona (pored staklarske radnje). Garant je ima i kod Pelivana na početku bulevara preko puta Pošte i u "Bombaju" iznad Đerma, ali mi je tamo obično bivala preslatka, a verovatno i u još nekoj oldskul poslastičarnici. Kadaif se često viđa kod Ivana, to jest rahmetli Čede u pekari u Mutapovoj.
Link to comment

"...Nekoliko blokova naniže, prema Palilulskoj pijaci, već 108. godinu savremenim recepturama u pravljenju kolača odoleva i poslastičarnica „Petković”. Treća generacija ove porodice radi za Beograđane koji uživaju u njihovim slatkim specijalitetima, a sladoled odbijaju da prave po svetskim standardima.– U čarobnu formulu ulaze puter i jaja jer ledena poslastica bez toga nije prava. Od pre nekoliko godina imamo i nezaobilaznu bozu, koju doduše nisu tražile stalne mušterije. Ispostavilo se da je to bio dobar potez – ističe Bratislav Petković, vlasnik poslastičarnice u Ilije Garašanina...."

Link to comment
Je l ima negde boza u Beogradu? Kadaif?
boza ovde kod mene na dnu balkanske. kadaif (a i baklavice i mantije) na početku topličinog venca preko puta "tanjuga". kadaif je vrrrrlo skup. u novom pazaru mogu da se kupe rezanci za kadaif pa da se po receptu zgotovi. jeo, sjajno je. i kupovni i pravljeni.
Link to comment
pa moze. i dalje se ta ulica isto zove.
Ooops, zayebal sam se. Tom ulicom se islo prazan a vracalo se kroz Pariske Komune, kad se bakaluk nosi u cegeru.Jednom sam isto ovo pricao pre nekoliko godina a neko ko je u Beogradu mi rece da je zemunski kej bio zagadjen seseljevskim kioscima i uopste nije bilo gotivno kao pre toga.Ti "kiosci" jos tamo ili "uklonjeni"?
Link to comment
Jbg :( odgovorio bih ti, ali je glupo sad kad nisi više na PPP. Otvoriću nalog na tvom novom forumu.
Nije na Forumu onaj ko je bio a onda banovan. Ili je to kao "Kurir" pre nekoliko godina kada je pisao "pokojna Ruzica Djindjic"?Otvori nalog, da se i meni neko obraduje ko bratu i da mi "+1".
Link to comment
ah, znao sam da hejtujes napamet. nasi cigani na kalenicu ne nose sajkace. mi smo toleranti, ne pribegavamo etnickom nasilju.
Ma hejtujem nekog kvazi seljaka iz Ivanjice, koji prodaje krompir i luk, a od nedavno je počeo da nosi i šajkaču, kako bi bio seljačkiji.
Link to comment
Na primer, kako se Snezana lize nacrtana sa tarabe, kad je zivu vidis - ona Ilona, iz Pecuja, na privremenom radu u Hong Kongu.Nego, da ne sanjas "na morskome plavom zalu", idi u Pariz, tamo ima ta bulumenta, to ti je najblize.Istrosi se malo, nema veze, nema vize.Rade 12 sati smenu svaki drugi dan, kaze Ilona.Strategija: kade je vidis, kazes: "Ksss, ksss, mache, ispao ti notes..... i pokazes joj nesto u ruci"Ona moze da odgovori: yebi si mater pederu.Ne obeshrabruj se. To je samo znak da nije prava. Cekaj sledecu smenu i opet isto. Udji u loop i "+1" until done.Ako nista, taraba je tvoja, uvek tu, Snezana nacrtana, jezik tvoj i niciji drugi.(daj i neke slike i komentar kako je proslo)p.s.ne bre to sa tarabe, nego ako si ga mandario, if you know what I mean.
http://www.youtube.com/watch?v=jT3_UCm1A5I
Link to comment
Ma hejtujem nekog kvazi seljaka iz Ivanjice, koji prodaje krompir i luk, a od nedavno je počeo da nosi i šajkaču, kako bi bio seljačkiji.
"Civilization issue" rekao bih. Mnogi od nas ovde imaju seljacko poreklo a kod nas, od svih konzervi shutiranih niz ulicu od 1945., selo je ona koja je najvise i najdalje odsutirana i najolupanija.Objasnicu to u detalje na svom sajtu, ovde samo sinopsis.U Japanu ne postoji razlika selo-grad. Seljaci su gospoda, uvazena, djaci idu na sadjenje/zetvu pirinca sa osmehom.Hiljade zamkova su imali slojeve stanovnistva oko njih koji su ziveli u koncentricnim i prema tome odgovarajuce branjenim krugovima.Krug 1: seljaci, Oni mogu da te hrane.Krug 2: zanatlije. Oni mogu nesto da naprave i izmajstorisu.Krug 3: najmanje vredan, su bili trgovci. Oni koji danas voze svetsku ekonomiju. Bezvredni, sta od njih imas kada je opsada?I nije to japansko potpuno nepoznato: tu se bas i uklapa i tvoje hejtovanje za trgovca a ne proizvodjaca.
Link to comment
evo sad par slicki iz mog omiljenog supermarketa na svetu. inace, supermarket nema isles, nego je lavirint! krenes na pocetku (icecream shop) i vijugas do kraja (kase).
Ovo je potpuno genijalno. Dođeš posle čuku vremena bazanja po lavirintu na kasu, popiješ sladoled i okrepiš umorno tijelo.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...