Jump to content
IGNORED

Staaare pijace, pekare, dućani...


rajka

Recommended Posts

  • Replies 206
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lancia

    31

  • henrik larsson

    30

  • rajka

    27

  • Аврам Гојић

    26

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne možeš ni ti od pijace ako umesto nje izabereš hipermarket, što je dozvoljeno.
Pa ne volim hipermarket. Volim pijacu, koja se, iz nekog razloga, ovde ne razdvaja od štroke i preprodavaca koji navlače šajkače.
Link to comment
Tzv fensi pijaca Kalenić
Kalenic nije nikakakva fensi pijaca - pre par godina su gradske vlasti pokusale da je ufenseraje pa se diglo i zivo i nezivo; to je valjda jedini predlog ikada odbacen u javnoj raspravi. Kalenic je stara tradicionalna pijaca koja je seljacima dovoljno daleko da u nju ne zalaze, carstvo nakupaca koji znaju da cemo mi iz komsiluka tu pazariti kad god nas mrzi da palimo kola i idemo do Cvetka.Ako ti je lakse, to bi bio pandan Mlecnoj pijaci u Subotici - skupa kao otrov, ali bliza od buvljaka i manje smrdljiva od Zelene pijace.Fensi pijaca trebao je da bude Zeleni venac, pa je ispao najveci promasaj u istoriji pijaca. Nov pokusaj je trznica u Bloku45, tamo jos nisam bio, ali mi je sam koncept NBg i tradicionalne pijace generalno nespojiv.
Link to comment
ali mi je sam koncept NBg i tradicionalne pijace generalno nespojiv.
ma nije to neki problem.pijaca od kako je izmestena u blok 44 (pre toga, sada vec davnih godina iz druge polovine 70-ih bila je nagurana u par desetina redova u bloku 45), je bila svet za sebe, imala je svoj oblik i svoju teritoriju, nisu blokovi nju dirali niti je ona posebno menjala smisao okoline. za nas je to oduvek bila pijaca - normalno stanje svega sto to podrazumeva sa svim onim sto je prati.mnogo veci problem imam sa mini pijacama-tezgama i divljim prodavcima bakaluka i svega sto im padne na pamet ispred centralnih supermarketa u blokovima 45 i 70. to je ovo o cemu si pisao, a pijaca je jednostavno pijaca (sada sa fizickim oblikom neke trznice).
Link to comment
Fensi pijaca trebao je da bude Zeleni venac, pa je ispao najveci promasaj u istoriji pijaca. Nov pokusaj je trznica u Bloku45, tamo jos nisam bio, ali mi je sam koncept NBg i tradicionalne pijace generalno nespojiv.
Zasto promasaj? Ne znam, ne kupujem tamo, pitam.
Link to comment
Zasto promasaj? Ne znam, ne kupujem tamo, pitam.
Zelenjak je ranije bio klasicna pijaca, ni bolja, ni gora od ostalih. Onda su je pokrili leksanom, uradili kanalizaciju i prilaze, dole stavili neki fensi materijal umesto klasicnog betona, u suštini - samo oprali pare.Leksan se, medjutim, pokazao kao ubica pijace: i leti i zimi je zagusljivo za sve pare, pa su ionako slab izbor robe(ima isti problem kao Kalenic, pijaca u raljama nakupaca) i ocajna mikroklima rasterali i ono kupaca sto su ulazili prekracujuci vreme izmedju dva busa.
Link to comment
Dobro, nisi jedini, a i od am fudbala ne možeš da dobiješ salmonelu.
... ali mozes da dobijes polupan autobus, vristanje u dva ujutru i bacanje petardi, ritualno ubijanje ulicnih zivotinja shutom u stomak i kontramitinge na trgovima.Pre bih ukinuo fuzbal nego salmonela - pijacu. Ovo prvo je mnogo veci problem drustva.edit: tek sad videh odrednicu "americki", sorry.Cvetkova pijaca btw rulez, topla, frendli, zaista se ne menja decenijama. Okruzenje takodje.U Bajlonijevu na primer nikada u zivotu nisam usao. Prolazio jednom pored nekih kontejnera iza pijace, jedva preziveo (jos gori kuzni zadah nego na zelenjaku) i nesto me odvraca da svracam tamo, cak i kada prolazim pored.Pijaca u npr. Paracinu je, od moravskih za koje znam, jako dobra (mada poslednji put sam bio pre sest-sedam godina). Meni je za pijacu najbitnija stvar - miris. Paracinska je uvek mirisala dobro.
Fensi pijaca trebao je da bude Zeleni venac, pa je ispao najveci promasaj u istoriji pijaca. Nov pokusaj je trznica u Bloku45, tamo jos nisam bio, ali mi je sam koncept NBg i tradicionalne pijace generalno nespojiv.
Kada upekne sunce, pod onim plasticnim krovom je nesnosno, prodavci disu na skrge. Pizde jer im se roba susi i brzo kvari. Edited by CowBoy
Link to comment
ma nije to neki problem.pijaca od kako je izmestena u blok 44 (pre toga, sada vec davnih godina iz druge polovine 70-ih bila je nagurana u par desetina redova u bloku 45), je bila svet za sebe, imala je svoj oblik i svoju teritoriju, nisu blokovi nju dirali niti je ona posebno menjala smisao okoline. za nas je to oduvek bila pijaca - normalno stanje svega sto to podrazumeva sa svim onim sto je prati.mnogo veci problem imam sa mini pijacama-tezgama i divljim prodavcima bakaluka i svega sto im padne na pamet ispred centralnih supermarketa u blokovima 45 i 70. to je ovo o cemu si pisao, a povijaca je jednostavno pijaca (sada sa fizickim oblikom neke trznice).
Bilo bi lepo da zazivi, ako je seljaci iz Surcina, Progara ili Ledina prihvate kao svoju, mada ce u konkurenciji Univerexporta, Idea i Maksija koji su na manje od kilometar biti dosta tesko, jer oni spustaju cene do besmisla. Pre renoviranja sam dolazio, i nije bila jako posecena, mada jeste najprirodnije mesto za kupovinu za sve u blokovima 44, 45 i 70.
Link to comment
... ali mozes da dobijes polupan autobus, vristanje u dva ujutru i bacanje petardi, ritualno ubijanje ulicnih zivotinja shutom u stomak i kontramitinge na trgovima.
od americkog fudbala?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...