Jump to content
IGNORED

Staaare pijace, pekare, dućani...


rajka

Recommended Posts

  • Replies 206
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lancia

    31

  • henrik larsson

    30

  • rajka

    27

  • Аврам Гојић

    26

Top Posters In This Topic

Posted Images

Meni su najlepse one nase domace debele mesnate silja paprike. Jel mogu ti fenseraji da se mere sa njima?
ne mogu, ovo su sve fensi paprike za punjenje. uz njih dobijes i jato kolibrija, koji to ocas urade.
Link to comment
meni pijacu cini ponuda a ne (prevashodno) ambijent - sem ako nisam turista u barseloni a tamo je to spojeno - tako da mi je recimo ta pijacica kod kineza u bloku 70 totalni hit jer ima drugaciju ponudu od ostatka grada jer je vecim delom upravo namenjena kinezima. to u prevodu znaci da ima dosta zanimljivog povrca koje je nepoznato prosecnom srpskom konzumentu a po normalnim cenama posto kinez ima kobru u dzepu. tamo se kupuje korijander po 10x manjoj ceni nego kod domacih uzgajivaca zacinskog bilja, oni tanki duguljasti patlidzani, dugacka boranija, kineski zelenisi u rasponu od blitve (bok coj) do crvenog spanaca. ima povremeno i svezeg licija i onih kineskih kruski. ranije je bilo i onog belog luka sto nije kao nas nego je iz jednog komada. meni je to nekakva zanimljiva stvar u beogradu, sto ponuda nije bas skroz uniformna i sto odlazak na svaku ima svojih prednosti. na svakoj bukvalno ima neki razlog zasto tamo a ne negde drugde i to je super.
mozda je korijander 10x jeftiniji ali svako voce i povrce iz "standardne ponude" je skuplje nego na pijaci u 44-om, a skuplje je i od maksi ponude.
Link to comment

Mene su na Cvetku izvređali pre 2-3 nedelje. Plan je bio da prvo obiđem sve tezge pre nego što kupim breskve. Na prvoj pitam pošto su najskuplje, 60 din a nisu nešto krupne, već raširio kesu počeo da stavlja, vidi se neki prekupac. Ja se ćuteći okrenem i nastavim dalje. Posle sekund je osuo paljbu za mnom dernjajći se: Bedo bedna! Ih jadnice, jado jadna! Nesrećnice! Zaćutao je tek kad sam zastala, okrenula se i pogledala ga začuđeno.Na Đermu znaju da se pri kraju radnog vremena pijace ponapijaju, potuku, jači skine pantalone slabijem, pa ovaj slabiji trči između tezgi samo u gaćama, okrvavljene glave i bos.U lepom sećanju ostala mi je pijaca u Ulcinju kao dobro snabdevena i besramno jeftina, na koju dolaze žene obučene u lokalne narodne nošnje da prodaju bamije, masline i smokve.

Edited by halloween
Link to comment
e to je pijaca, a ne Larssonovi unucici i Vasini kerovi.jel ima cenjkanja Yoyogi?¿
Naravno da ima. Ako restoran dodje i otkupi ceo tovar povrca, to je jedna cena.Ako turista kupi kokosov orah da se sa njime slika, druga cena.floating_market.jpgVidimo buljuk turista sa desne strane kako nadiru kao Huni.Vidimo i da postavljaju zdele na obali da se (pripremljena) hrana proba, pa i jede i plati.Bangkok je bio zvan "The Venice of the Orient" jer je sav u lowland i na kanalima. To su im bile glavne ulice i kada se preslo na automobile, neprojektovanom ulicnom mrezom, otuda legendarne BKK saobracajne guzve.Prodaja pocinje na ovom marketu u 6 ujutro, sto se ne proda, svi ovi brodici idu okolo kanalima i reklamiraju svoju robu, ko zivi uz kanale ih pozove, oni pristanu camcem, transakcija, i tako dok se sve ne proda.Za pijace u Bg: zemunska. Izbijem na Dunav iz Goce Delceva (tako se tada zvala ta ulica) pa kejom do pijace. Taj ugodjaj bih voleo da moje dete oseti. Nezaboravno. Edited by Yoyogi
Link to comment
Za pijace u Bg: zemunska. Izbijem na Dunav iz Goce Delceva (tako se tada zvala ta ulica) pa kejom do pijace. Taj ugodjaj bih voleo da moje dete oseti. Nezaboravno.
pa moze. i dalje se ta ulica isto zove.
Link to comment

Mozda ih nema mnogo iz Melburna na Forumu, oni su u ekstazi kada dodje do pijaca. Prave mediteranske.To je jedino gde su meni , Sydneysideru, oni pravili zavist. Pa i sa pravom.Nego niko ne rece (mozda sam propustio), pijaca uz Merkator je bila top class. Namenski i higijenski projektovana.Kako god da je bila moderna, tamo su bili domaci rezanci za supu, svasta iz vojvodjanske i svake radionice, pijaca na nivou i po spratovima.Edit: naslov je "Staare pijace". Izvinte me sto sam pricao o novijim ili stranim (mozda i starijim).Zemunska je No.1 po meni.

Edited by Yoyogi
Link to comment
Edit: naslov je "Staare pijace". Izvinte me sto sam pricao o novijim ili stranim (mozda i starijim).
Not at all dear Sir. We are always delighted to have the privilege of hearing the things, that we so seldom have the opportunity to hear. Especially at tea time. Please continue.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...