Jump to content
IGNORED

Staaare pijace, pekare, dućani...


rajka

Recommended Posts

To je već pitanje prioriteta, šta ko voli. Kada bih morao da biram između dojajno uređene radnje sa dobrim asortimanom, i bedno uređene sa dojajnim, izabrao bih ovo drugo. Ali razumem da neko pada na marketing, no to je već drugo.
A sto mora da bude ili ili?¿ I ko ti garantuje da sve te musave radnje i restorani imaju prvoklasan proizvod. Pobogu, ko da sam ja redovan gost fenseraja ili idem ko musica na dizajn
Link to comment
  • Replies 206
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lancia

    31

  • henrik larsson

    30

  • rajka

    27

  • Аврам Гојић

    26

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da, i prodaju neke bezvezarije, kao sto su pravi kasmirski cili i drugi velicanstveni zacini ili izuzetno jeftin a kvalitetan wasabi sos, zbilja sramno.
Zar si ti zaista toliko naivan da svi ti lokali sluze samo extrasupermygod stvari?¿ Koliko sam ja video uglavnom zvrje prazni.
Link to comment
Zar si ti zaista toliko naivan da svi ti lokali sluze samo extrasupermygod stvari?¿ Koliko sam ja video uglavnom zvrje prazni.
ma nisam bre, gde god da odem napolje cunjam po tim musavim lokalima, prodaju sve sto Indusu/Kinezu/Vijetnamcu moze zatrebati, od najjeftinijeg kenijskog caja u prahu, do vrlo solidnih zacina. poenta je u tome da te stvari nisu extrasupermygod, nego su jednostavno autenticne, sto znaci iste te proizvode kupuje i prosecna porodica u Indiji.po svemu sto sam video cini mi se da te radnje ne pate zbog toga sto nisu picnute. roba je mahom na nekakvim gomilama, police su nesredjene, ali se vidi da je roba nekako logicno grupisana, ako poznajes kulinarstvo Indije bice ti jasno gde sta da trazis, sigurno je Indusu tu sve sasvim jasno.
Link to comment

šta ste toliko navalili na tu smokvicu? istina, bila sam samo jednom sa mojih 6-7 drugarica (50-70 godina). pile smo kafu i ono. stekla sam utisak da je i vlasnika smokvice kao i bombondžiju bosiljčića,uopšte nije interesovalo da napravi fensi ambijent. i on svoj proizvod nudi u kartonskoj kutiji (najjeftinije metalne stolice, jeftno uređen ali čist wc, najjeftinija vrata, par detalja tek da se nađu). čovek je samo omalterisao oronule zidove, okrečio. ja tamo ništa pretenciozno nisam videla. staro dvorište sa starom razgranatom smokvom. volela bih da me ispravite me ako grešim. a hipsteri su, bar meni, estetski sasvim prihvatljiva skupina. pride me raduje što kreativno recikliraju nošenu odeću. bar su živopisni za razliku od mladeži koja kao da je ispala u korpu sa štanc mašine.

Link to comment

Priznajem jedino pekare koje u izlogu nemaju PVC stolariju, imaju bele plocice Keramike Kanjiza i zatvaraju se cim prodaju hleb(obicno oko 12). Bila je jedna na uglu Trscanske i Dimitrijale, jedna u Grcica Milenka, jedna ispod Botanicke baste i jedna u Nebojsinoj.Prve dve su zatvorene, treca mi je daleko, a ova u Nebojsinoj je ugradila PVC izlog. Doduse, jos ima hleb za neverovati.

Link to comment
e, da, tako ja priznajem jedino sampite koje imaju kore na dnu, a ne one gej piskote.
+1Nisam dugo bio kod trovaca na Bulevaru, taj definitivno pripada gami poslasticarnica naseg detinjstva: plocice iz sedamdesetih, slike iz karate kluba, a kad okrenes tanjir, šampita ne ispada.
Link to comment
Postoji i Sima u Vojvode Stepe, koji radi skoro non stop, ali non stop izlaze sveže lepinje i hleb iz masivne peći stare 100 godina. Takođe dolaze ljudi iz svih krajeva grada.
Jel' to ona nekih 100m pre okretnice, sa desne strane? Rustična je za medalju, ali burek je... tja, osrednji.
Link to comment
A sto je to "poenta"? OK, mozda ima veze sa tim sto sam musko, ali meni je svaka kupovina uzasno smaranje. Mirisljavi cvetici oko rafova to nece promeniti. Srpske pijace prvo treba blago meni na higijeni da porade, lako cemo posle za sve ostalo.Mislim nemam ja nista protiv toga da, pijaca, kada vec moram da idem tamo, bude i prijatna za boraviti. Al da ce to sad od nje napraviti neku destinaciju kao takvu, to nece...
oces ti romima da urucis sapun i sampon da zadovolje tvoje higijenske uslove.mislim, niko te ne tera da ides na pijacu. imas onoliku higijenu u svakom velikom maksiju i u njemu sve artikle, voce, povrce, sir i kobaje koje u nekoj formi - uz pratecu nehigijenu - postoje na svakoj dobroj pijaci. koja je na balkanu, u beogradu, pa po defaultu mora biti i strokava u nekoj meri. zasto? pa pitaj grke o stanju higijene na mondijaniju u solunu pa onda dodji ovde da nam kazes sta su ti rekli.a nije ni bokerija bas takvo zlato kao sto se prica. doduse, nisam bio jedno 5 godina ali realno, i tamo se da stati u truli paradajz i govno od francuskog buldoga, kao i u beogradu. mislim, koliki su srbi spanci, toliko je kalenic bokerija.
mislim da nisi shvatio. pijace o kojoj ja govorim je destinacija, zato sto je na otvorenom, ima dosta mesta (pa moze da se prodje, i dise), zato sto ima sta da se jede, i gde da se sedne. e, sad sta ti je soba kompulzivne devojcice, jebiga, ako znam, i zasto smrad i djubre vezujes za organizovani haos, ali spontanost je def vazan deo smeka tih pijaca, zato sto obicno nisu stalne.
sa izuzetkom prolaska i disanja - a to ce biti mozda popravljeno - elemente toga imas na zemunskoj pijaci.
Sad mi nedostaje Čarli :(
jel panuo jadnicak? nisam pratio. RIP:(
Da, u Evropi. Ovde čim se pojavi nešto nacionalno/retro/rustično, bude ili bulja ili skupo, a često oba.Dakle, da probam da budem precizniji, da me shvatite ti i Rajka - priznajem da ovdašnji snobovski mentalitet diktira takve pojave, i da to ne bi išlo tek tako samo od sebe. Ali jbg, moram da se žalim. Fora je u tome da se srpska novosnobovska scena obrće u 0 i 1 ciklusima, lagano prolazi era predrkanih mladoliderskih japidroma za sesti/pojesti/popiti, a stupa retro priča, koja uglavnom kombinuje najgore od oba sveta. U normalnim okruženjima imaš i jedno i drugo.
u pravu si za lazne kafane, koje inace i lansiraju mafijasi "investitori" tipa bjelopoljske brace rutovic koji su vlasnici kalenica, oraca i vecitog mladozenje. uz to, kafana, srpska kafana i slicne idu u taj zanr, mada ruku na srce, ponekad se mora stisnuti govno i sesti tamo da bi se pojela, recimo - jagnjeca crevca u saftu, takozvani kokorec koji nigde nema. sa druge strane, vrlo gresis ako predrkane mladoliderske japodrome definises kao klijentelu. njih kao klijentele ima jedva da napune iguanu, sto i cine jer misle da nije u redu da se stalno krisom hrane losim burekom i kroasanima od margarina iz fast food pekara izgradjenih u blizini svojih betonskih akvarijuma po novom beogradu. tako da se na njima ne zasniva nijedan kafanski biznis, srpski mladolideri nisu klijentela od koje se zivi jer imaju zmiju u dzepu i radije sede kod kuce uz picu iz deliveri servisa i cuvaju pare od bonusa da bi se pokazali onako kako se srbi pokazuju, odlascima na ekskluzivne lokacije, u fensi vinske podrume, na ivente i hepeninge, gde se to pokazuje i odmerava. i eventualno iguana, da se pojede losos terijaki, hit u tim krugovima.sustinski problem je sto je vec zavladala generacija koja kao koncept javne hrane poznaje samo pomenuti repertoar PVC pekara i to je to. u ovom trenutku se ceka da im se to smuci i pocnu da jedu nesto normalno. jer u ovom trenutku oni koji znaju, nemaju para da plate - osiromaseni srednjaci - a oni koji mogu da plate, mentalno dobacuju samo do bureka iz hleba i kifala na regularnoj bazi. jbga, ko ce preziveti to, videcemo. Edited by gazza1
Link to comment
sustinski problem je sto je vec zavladala generacija koja kao koncept javne hrane poznaje samo pomenuti repertoar PVC pekara i to je to. u ovom trenutku se ceka da im se to smuci i pocnu da jedu nesto normalno. jer u ovom trenutku oni koji znaju, nemaju para da plate - osiromaseni srednjaci - a oni koji mogu da plate, mentalno dobacuju samo do bureka iz hleba i kifala na regularnoj bazi. jbga, ko ce preziveti to, videcemo.
Ne sekiraj se. Pec na drva nisu prejebali ni komunisti ni globalisti. Sve moze da propadne sem jage na bukovini - takvu hemiju ne mogu da pronadju.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...