Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

30 minutes ago, Moća said:

Radis pa zar ti nije Rav hibrid?

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
 

Nije PHEV, tj, ne mogu da ga punim kući, čisto na bateriju je mali domet... Taj hibrid samo smanjuje potrošnju i emisiju CO2... I daje dobre performanse na putu zbog ogromnog obrtnog momenta elektro motora, ali suština je da ja sa njim na bateriju ne mogu više od 5-6km, a da mi ne upali benzinca, ma koliko se trudio...

 

C5 o kom pričamo je Plug-in hibrid, dakle, punim ga kao telefon, na utičnicu... I ima domet oko 40-50 kilometara bez benzinskog motora, što mi ej dosta za po gradu... Ionako između gradova bi ga vozio čisto na benzin...

Link to comment

e samo jedna stvar, unapred da znaš

skoro sve funkcije mu se podešavaju preko ekrana, jako malo fizičkih tastera ima

 

ali je zato oprema boli glava, na samoj prednjoj konzoli imaš dva punnjača plus bežični punjač za telefone koji to podržavaju

Link to comment
1 minute ago, renne said:

e samo jedna stvar, unapred da znaš

skoro sve funkcije mu se podešavaju preko ekrana, jako malo fizičkih tastera ima

 

ali je zato oprema boli glava, na samoj prednjoj konzoli imaš dva punnjača plus bežični punjač za telefone koji to podržavaju

Teraću od nedelje moj na servis, u istom salonu prodaju i Citroena, videću da li imaju neki tester da ga provozam... Baš me zanima kakav je... 

Link to comment
20 hours ago, Moća said:

Jel vozio neko novog Mondea?
Videh interesantan oglas a mnogo mi se svidja auto.
http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/19863767/ford-mondeo

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
 

Zdravo, Moćo

 

Kod nas u firmi se vozi par komada tih Mondea, a vozile su se i prethodne dve generacije. Opšti utisak je da je odličan "value for money". Prethodni model je brutalno dobro ležao na putu, ovaj ne baš toliko ali jeste i dalje super za vožnju. Mesta koliko hoćeš i na zadnjoj klupi, velik gepek. Postoji i verzija sa petim vratima (hečbek, isti auto, neznatno drugačija "linija" zadnjeg dela vozila) koja je, po mom mišljenju, dosta praktičnija. Ali kod polovnog automobila je model takak kakav je, naravno. Samo sam hteo da naglasim da mi je greota kad naprave auto sa toliko prostranim gepekom u koji neke dosta kabastije stvari ipak ne možeš da uguraš. Ja sam vozio prethodnu generaciju, sticajem okolnosti upravo sa 4 vrata, pa otud zamerka iz prve ruke, ali ne bi mi to bio "deal breaker" ako ti se sve ostalo dopada na konkretnom komadu iz oglasa. O motoru nemam neki komentar, posto smo mi vozili/vozimo dizele, mada imam u bliskoj okolini vise malih Fordova sa EcoBoost motorima i svi utisci su pozitivni. Pozdrav!

  • +1 1
Link to comment
26 minutes ago, renne said:

imao sam priliku da vidim xy broj citroena koji su voženi u najtežim mogućim uslovima sa po 400k km na satu, o tome pričam

za radišu je kornjačatm

ne ide da se sramoti sa citroenom

 

:fantom:

 

Link to comment
13 hours ago, radisa said:

kakav je, ako neko vozio...

mozda da prebacis na temu o polovnim automobilima od Moćinog pitanja pa nadalje :D 

 

 

 

Edited by Milosh76
Link to comment
3 hours ago, radisa said:

Nije PHEV, tj, ne mogu da ga punim kući, čisto na bateriju je mali domet... Taj hibrid samo smanjuje potrošnju i emisiju CO2... I daje dobre performanse na putu zbog ogromnog obrtnog momenta elektro motora, ali suština je da ja sa njim na bateriju ne mogu više od 5-6km, a da mi ne upali benzinca, ma koliko se trudio...

 

C5 o kom pričamo je Plug-in hibrid, dakle, punim ga kao telefon, na utičnicu... I ima domet oko 40-50 kilometara bez benzinskog motora, što mi ej dosta za po gradu... Ionako između gradova bi ga vozio čisto na benzin...

Cekaj bre, kako 5-6 km? Zar ti nije kao na mom Camry-u da sve vreme tokom voznje dopunjuje i prazni bateriju? Ja imam onu Toyota aplikaciju, gde analizira voznje, i pise koliko si vremena bio na struju i koju razdaljinu, i to bude izmedju 55 i 70 % i to za bas ozbiljne voznje gde predjem po 200-250 km jer radim CarGo. Svakako, potrosnja mi je izmedju 4,5 i 5.

 

A inace sam citao da ti plug in hibridi trose i vise od ovih drugih, jer im je baterija dosta teza, i trosi vise goriva kad potrosi autonomiju baterije.

Link to comment
10 minutes ago, LeBron said:

Cekaj bre, kako 5-6 km? Zar ti nije kao na mom Camry-u da sve vreme tokom voznje dopunjuje i prazni bateriju? Ja imam onu Toyota aplikaciju, gde analizira voznje, i pise koliko si vremena bio na struju i koju razdaljinu, i to bude izmedju 55 i 70 % i to za bas ozbiljne voznje gde predjem po 200-250 km jer radim CarGo. Svakako, potrosnja mi je izmedju 4,5 i 5.

 

A inace sam citao da ti plug in hibridi trose i vise od ovih drugih, jer im je baterija dosta teza, i trosi vise goriva kad potrosi autonomiju baterije.

Tako je, kako kažeš, doduše, meni je potrošnja malo veća, oko 6, 6-5 ili i ja vozim malo oštrije verovatno a i u NS može i da se vozi, u BG se puno više stoji... :P Doduše, meni je software stariji, ja nemam te aplikacije u sisetmu, ali svejedno, bez benziskog motora ne može da se vozi, jako brzo (posle par kilometara, recimo) će ga upaliti, zar ne?

 

 Ja bih auto koji mogu da dopunim kod kuće i vozim po 40-ak kilometara čisto na struju, bez paljenja benzinskog motora...

 

 

Link to comment
56 minutes ago, radisa said:

Tako je, kako kažeš, doduše, meni je potrošnja malo veća, oko 6, 6-5 ili i ja vozim malo oštrije verovatno a i u NS može i da se vozi, u BG se puno više stoji... :P Doduše, meni je software stariji, ja nemam te aplikacije u sisetmu, ali svejedno, bez benziskog motora ne može da se vozi, jako brzo (posle par kilometara, recimo) će ga upaliti, zar ne?

 

 Ja bih auto koji mogu da dopunim kod kuće i vozim po 40-ak kilometara čisto na struju, bez paljenja benzinskog motora...

 

 

Ovaj moj ga konstantno pali i gasi, nema veze sa predjenim km. Moze recimo i od starta da je na motoru, pa posle pali bateriju, ili obrnuto.

 

Ja ne stojim u Bg, posto skoro uvek radim nocu, pa nije guzva :)

Edited by LeBron
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...