Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

pa nema svuda luksuz parkiranja u rikverc, mora da savlada paralelno jer će u suprotnom da kruži 500 krugova dok ne naiđe na slobodna dva vezana mesta.

ne mogu sad da se setim ali ima ona neka fora sa centalnim delom komandne table ispred šoferke, onaj neki kao “nišan”. ne znam to da koristim, ja kad je baš malo mesta oborim retrovizor sa strane na koju se paralelno parkiram pa gledam dole po asfaltu gde mi je zadnji točak. i to funkcioniše besprekorno.

  • +1 2
Link to comment

Ja sam koristila retrovizor na sofersajbni. Kad ides u rikverc i okreces u jednu stranu, onog trenutka kada ti je auto iza (parkiran) pun u tom retrovizoru, kreces da okreces volan u suprotnu stranu.  

 

E onsa gledas u levi i desni retrovizor da ispravis. 

Edited by mustang
Link to comment

Ne racunajuci bas same osnove voznje, za mene je paraleno parkiranje, zajedno sa pokretanjem uz nagib, vjerovatno najkorisniji manevar u voznji. Bez toga ne bih pustao ni na polaganje, a kamoli da izdam dozvolu za voznju.

 

Inace, mene je prije ucilo da se ne gleda u retrovizor, vec standardan stav za voznju u rikverc (okrenes se natrag i desnu ruku na suvozacevo sjediste)i da se volan pocinje okretati u kontra smjeru kad se sredina zadnjeg  [i]vjetrobranskog stakla[/i] poravna sa desnom ivicom auta ispred kog se parkiras. Prije toga potrebno je stati na metar od auta ispred i poravnati zadnji kraj svog auta sa zadjim krajem auta ispred. To radi bez greske i dan danas, i svi oni senzori i kamere nisu ni potrebni.

 

(OK, znam da sam sad otkrio toplu vodu).

  • +1 1
Link to comment

Sramim se priznati ali ja se nikad nisam trudio da naucim parkiranje u rikverc, uvek trazim slobodno mesto gde mogu komotno da uletim. Kad bas nema, onda uspem nekako i to sto se mora ali bas bas ne volim.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk



  • +1 1
Link to comment

Ma to oko parkiranja je idimidodji mi: treba znati, ali kada se negde dolazi, nadje mesto ugiltavas se nosem napred, brze je, manje zadrzava one koji su eventualno iza tebe, itd, itd...

U nazad, jedino ako postoji mogucnost da moras brzo da se evakuises... :fantom:

 

 

Edit: sam postupak, tesko mi da kazem vestinu jer i nije neka, treba znati, naravno...

Edited by namenski
Link to comment
6 minutes ago, namenski said:

Ma to oko parkiranja je idimidodji mi: treba znati, ali kada se negde dolazi, nadje mesto ugiltavas se nosem napred, brze je, manje zadrzava one koji su eventualno iza tebe, itd,

Osim sto je nepropisno, ja mislim da nije ni tehnicki™ adekvatno, jer onda nisi paralelan sa ivicnjakom, vec zadnji kraj strci.

Link to comment
7 minutes ago, Peter Fan said:

Osim sto je nepropisno, ja mislim da nije ni tehnicki™ adekvatno, jer onda nisi paralelan sa ivicnjakom, vec zadnji kraj strci.

Stoji, ali dozvoljavam da me boravci u Bg izmeste iz tih finesa: problem se u vecini slucajeva svede na to ko je bezobrazniji.

I, da, tek sada sam skontao da se govori o parkiranju u nizu kako ga ja zovem: ja sam imao u vidu parkiranje 'na cesalj'...

Ne mogu da pratim terminologiju, izvinjenje: naravno da je kada se parkiras u nizu, ulazak na mesto kretanjem u nazad obavezan, suvisno je i pricati o tome.

 

 

 

 

Edited by namenski
  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Peter Fan said:

Ne racunajuci bas same osnove voznje, za mene je paraleno parkiranje, zajedno sa pokretanjem uz nagib, vjerovatno najkorisniji manevar u voznji. Bez toga ne bih pustao ni na polaganje, a kamoli da izdam dozvolu za voznju.

 

Inace, mene je prije ucilo da se ne gleda u retrovizor, vec standardan stav za voznju u rikverc (okrenes se natrag i desnu ruku na suvozacevo sjediste)i da se volan pocinje okretati u kontra smjeru kad se sredina zadnjeg  [i]vjetrobranskog stakla[/i] poravna sa desnom ivicom auta ispred kog se parkiras. Prije toga potrebno je stati na metar od auta ispred i poravnati zadnji kraj svog auta sa zadjim krajem auta ispred. To radi bez greske i dan danas, i svi oni senzori i kamere nisu ni potrebni.

 

(OK, znam da sam sad otkrio toplu vodu).

A šta ako voziš pick upa bez zadnjeg stakla? :p

Link to comment

Ne me zezajte bre... :sad:

 

23 minutes ago, maheem said:

A šta ako voziš pick upa bez zadnjeg stakla? :p

Retrovizori su keva... :sleep:

3 minutes ago, Peter Fan said:

e jebi ga, obzevrijedio si mi logiku :-)

Bez zezanja, ja sam mislio da se radi o parkiranju:

 

[ [ [ [ [ [ [ [

 

kada je bilo price o unapred/unazad

 

A ne o:

 

__  __ __ __ __

 

kada osim u nazad drugacije najcesce tesko da moze

 

Uostalom, kako s/h tehnicko-shoferski recnik zove ova parkiranja?

Link to comment
4 minutes ago, namenski said:

Ne me zezajte bre... :sad:

 

Retrovizori su keva... :sleep:

Bez zezanja, ja sam mislio da se radi o parkiranju:

 

[ [ [ [ [ [ [ [

 

kada je bilo price o unapred/unazad

 

A ne o:

 

__  __ __ __ __

 

kada osim u nazad drugacije najcesce tesko da moze

 

Uostalom, kako s/h tehnicko-shoferski recnik zove ova parkiranja?

Pa o parkiranju i pricamo. Zaboravio sam kako se zove (paralelno?), Ali se sjecam da sam do iznemoglosti vjezbao na parkingu lokalne bolnice sve 3 vrste parkiranja. 

Link to comment
3 hours ago, Peter Fan said:

Ne racunajuci bas same osnove voznje, za mene je paraleno parkiranje, zajedno sa pokretanjem uz nagib, vjerovatno najkorisniji manevar u voznji. Bez toga ne bih pustao ni na polaganje, a kamoli da izdam dozvolu za voznju.

 

Inace, mene je prije ucilo da se ne gleda u retrovizor, vec standardan stav za voznju u rikverc (okrenes se natrag i desnu ruku na suvozacevo sjediste)i da se volan pocinje okretati u kontra smjeru kad se sredina zadnjeg  [i]vjetrobranskog stakla[/i] poravna sa desnom ivicom auta ispred kog se parkiras. Prije toga potrebno je stati na metar od auta ispred i poravnati zadnji kraj svog auta sa zadjim krajem auta ispred. To radi bez greske i dan danas, i svi oni senzori i kamere nisu ni potrebni.

 

(OK, znam da sam sad otkrio toplu vodu).

kad crnogorac grli ženu? 

kad vozi u rikverc. 

  • +1 1
  • Haha 5
Link to comment
19 minutes ago, Peter Fan said:

e jebi ga, obzevrijedio si mi logiku :-)

trebalo mi je vremena da se naviknem na vožnju bez zadnjeg stakla a posle sam stekao naviku pa i na svom autu se više ne okrećem već samo retrovizori.
nemam iskustva sa paralelnim parkiranjem, baš ću da vežbam čim mi se ukaže prilika.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...