Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

6 minutes ago, borris_ said:

To se prije radilo mnogo vise, sada sa radarima manje. Iskusni vozaci znaju da stanu u cm bez ta taknu kola ispred i iza. (radar im samo smeta). A i ovi radari pocnu da piste kada se priblizis na 20-30cm (cak i vise) sto je ipak velika razdaljina.  

Zar ne može da se smanji na većini automobila? Ja sam kod mene prebacio na 10 cm da je ono kad počne da pišti do kraja...

Link to comment
37 minutes ago, Indy said:

Jel ono legitimno da se malo čukne onaj ispred i iza kad se uparkirava i isparkirava tamo u Parizima?:D

:D i kada je shoferski bonton nalagao da parkirani auto ne ostavljas sa podignutom rucnom...

27 minutes ago, borris_ said:

To se prije radilo mnogo vise, sada sa radarima manje.

Nije to samo do radara nego i do puste danasnje plastike, koja puca li puca za razliku od nekadasnjih praaavih automobila koji su imali poshtene branike :D 

72852818.jpg

Link to comment
9 minutes ago, namenski said:

:D i kada je shoferski bonton nalagao da parkirani auto ne ostavljas sa podignutom rucnom...

 

Boga mi u NS, na nekom broju parkinga ispred zgrada to još živi, inače ljudi ne bi imali gde da se parkiraju

 

 

  • +1 2
Link to comment

mene ucilo, tamo negde sredinom 90ih da polednji korak je pun volan koji te u idelnom slucaju ravna sa ivicnjakom, ostavlja tockove u istom polozaju, kako si usao tako i izlazis. u tom slucaju ti je dovoljno mnogo manje prostora nego ako ispravljas tockove.

Link to comment
On 18.1.2022. at 11:25, namenski said:

:D i kada je shoferski bonton nalagao da parkirani auto ne ostavljas sa podignutom rucnom...

Nije to samo do radara nego i do puste danasnje plastike, koja puca li puca za razliku od nekadasnjih praaavih automobila koji su imali poshtene branike :D 

72852818.jpg

 

Nekad je bilo bitno da auto ostane čitav, danas sve podređeno pešacima da prežive ako ih slučajno pipneš. Pih.

  • Haha 2
Link to comment

Meni je instruktor voznje bio totalni ludak koji se derao kao nenormalan. (pogotovo kad  prodjem kroz baru blizu trotoara i isprskam ljude). Na kraju je ipak upalilo odlicno sam parkirao paralelno. Sve dok nisam video svog matorog. On je nekad krajem 70ih kao student uparkiravao ljudim kod pozorista i bioskopa i davali bi mu neki sitnis za tu uslugu. hahaha.

 

Ja sam u Becu u pocetku manje rizikovao i izbegavao "knap" mesta jer nisam hteo da pravim guzvu. Kasnije sam pokusavao sve manja mesta ako nisam u frci sa vremenom. Koristim samo retrovizore ali i dalje imam maksimalno pojacane senzore koji su vise puta sprecili susret za iznenadnim pesakom ili autom koje je isto krenulo u rikverc.

Link to comment

U ovakvim ulicama se obicno parkiras. Kola sa obadvije strane, treba da pazis nazad a ili i naprijed da ne bi slucajno zakacio kola sa druge strane. Tada radari samo svone (oba radara i prednji i zadnji)

 

Rue Ville étroite avec des voitures en stationnement sur la route, sous le  couvert des arbres verts et des après-midi d'été, du soleil et des ombres  Photo Stock - Alamy

Link to comment

Dear God! Da vrtis do prekosutra 

 

A meni se zale po LA kad treba da parkiraju my red neck prijatelji sa pick-upovima kako su im ulice uske :laugh: taj ne bi znao da prodje ovom. 

 

Moze li RAM ili ford 250 da prodje ovuda? Deluje bas usko

Link to comment
3 minutes ago, mustang said:

 

 

Moze li RAM ili ford 250 da prodje ovuda? Deluje bas usko

U Evropi su traktori za njivu, ne za grad... :fantom:

 

Ovo kao da pitaš jel' može IMT577 da prodje kroz uličice starog BG... Možda i može, ali to niko tamo ne tera...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...