Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Možda bi ti odgovarao Focus sa Ecoboost motorom, ako si u potrazi za automobilom dinamičnijeg karaktera?

Opet, nešto je ređi u ponudi od dizela, ali značajno jeftiniji od golfa. Takođe imaš slabiji (oko 100 KS) i nešto snažniji (120-130 da ne lupam) iste zapremine 1,0L.

Link to comment

Jel oni malo lazu sa potrosnju tih turbo benzinaca? Evo za ovaj pise kao gradska 5.9 litara a nema sanse da je toliko... Drug kupio 2012. novu Astru J GTC 1.4 sa 140 konja, gradska kao 8.1 a ja ga pitao posle nekog vremena koliko srce benzina i rekao mi lagano 10+, otprilike 10-12, zavisno od toga kako vozi.

Link to comment
6 hours ago, Milosh76 said:

Da li je isti turbo benzinac u Golfu 7 i Skodi Rapid? Kolega uzeo G7 sa 86ks i kaze da razbija kako ide

Trebalo bi da je isti motor u Skodi (kojoj?), seatu(kom?) i audiu3 cini mi se... Ili gresim?

Imam 87 konja u korsi, i pored toga što golf na neviđeno ima bolju mašinu, garantujem da nema šanse da razbija kako ide. U gradu možda, al na otvorenom paju.

 

Link to comment
8 hours ago, nisam ja said:

 

Ja imam taj u rapidu. 

Spaceback ili limuzina? Koje godiste? Kako si zadovoljan? Moze i na pp...

 

Toni... covek ga je vozio 170 na autoputu, kaze ne oseca se brzina... pre toga je vozio Megan kupe sa 110 konja, kaze Golf mnogo bolje ide...

 

@Ras  hvala... gledam automobile sporta radi, ali ako naleti nesto zanimljivo, sto da ne.. i taj Focus mi je pao za oko. Mislis da je bolja kupovina od Golfa?

Edited by Milosh76
Link to comment

Limuzina, al i tako ima mesta u gepeku. Nisam ti ja baš naložen na kola pa ti neću biti od pomoći. S tim konjima je živahan po gradu, na otvorenom solidan. Potrošnja 6, 6.5. 

 

2013.

Edited by nisam ja
Link to comment
2 hours ago, Milosh76 said:

 

@Ras  hvala... gledam automobile sporta radi, ali ako naleti nesto zanimljivo, sto da ne.. i taj Focus mi je pao za oko. Mislis da je bolja kupovina od Golfa?

 

Mogu samo da odgovaram iz pozicije nekog ko je pre par meseci odlučivao o kupovini, međutim nešto manjeg automobila.

Prvi mi je izbor bio Polo TSI, vrlo lep automobil, imao nekog iskustva, moj ga prijatelj vozi, .... Međutim, poput Golfa, urnebesno skup, a prilikom kupovine odlučuju i druge stvari: upotrebljivost, prostor, primerak na koji ćeš naići, itd...

Golf 7 mi je prvi Golf za koji bih rekao da je lep i koji bih sebi kupio.

Focus je vrlo zanimljivo oblikovan automobil, ali do restajlinga 2014/2015. godine automobil sa ružnim prednjim krajem. Fordovi sa lažnom aston-martin njuškom izgledaju izvanredno: počev od Mustanga, preko Mondea, do Focusa!

Žrtva Focusove pojave je smešno mali prtljažnik za klasu, preglednost nazad (vrlo česta boljka zajednička za novije automobile). Unutrašnjost kabine je zastarela i izgleda koji nije prihvatliv svima, plastika najgore kategorije, kvalitet izrade, spojeva itd... sve to je praktično na strani Golfa.

I pored toga, meni je u Focusu vrlo prijatno u kabini, za volanom, na sedištima i ide kao zmaj. 

Na strani Focusa je cena u bilo kojoj varijanti: benzin, ili dizel. Takođe, s/h ponuda Focusa (i uopšte Forda) je dobra i kod zastupnika/uvoznika (redovno servisiranje, poznata istorija...).

Lepa stvar je i što Focus ima nezavisno oslanjanje na zadnjim točkovima (ne znam kako je ovde sa Golfom?), što će već u novoj generaciji biti zamenjeno krutom vezom zadnjih točkova (pretpostavljam u korist svih onih elektronskih džidža - bidža).

 

Poslušaj ovo što ti i Toni kaže, ako tragaš za više uživanja u vožnji retko je osnovni motor dovoljan. Ne kažem da to nije slučaj Golfa 7 1,2 TSI, ali drugar možda može da ti ponudi neki krug?

Kod Focusa ne bih ignorisao 1,6 turbo-dizel (HDCI, ili kako beše oznaka, opet onaj snažniji od 115KS umesto 90KS).

 

Link to comment

Šta ti se konkretno ne svidja kod prednjeg kraja focusa? Meni se bas svidja vizuelno, cak i prva generacija koja je malo manje šmekerska ima neki šarm a kod druge su prelepi farovi. Plus druga generacija ima sjajan izbor boja.

gde servisiraš fordaljku? Svi hvale servis u Pinosavi

Link to comment

Heh, a meni lepši bez rešetke. 

Inače Fordovi farovi su über alles, na maltene svim modelima. 

 

Kad sam tu, kako pratite potrošnju, skroz se oslanjate na ono što komp kaže ili pratite "ručno" - br sipanih litara / pređenih km? 

Link to comment
21 minutes ago, Valkyrie said:

Heh, a meni lepši bez rešetke. 

Inače Fordovi farovi su über alles, na maltene svim modelima. 

 

Kad sam tu, kako pratite potrošnju, skroz se oslanjate na ono što komp kaže ili pratite "ručno" - br sipanih litara / pređenih km? 

Ova druga varijanta mi se čini preciznijom. Meni stoji na 6.5 prosek na kompu al po mom proracunu to je 7.2

mada i ne pratim vise. Prilicno me nervira sto pistolj na pumpi počne da izbacuje na 70 litara sipanja a uz dosipanje staje skoro 80

Link to comment

Podržavam Tonijev stav, ukoliko ne sipa sebi.

 

Valk, to što automobil pokazuje može se iskoristiti za praćenje potrošnje, ali je stvarna potrošnja veća i do 1 litar, baš kako kaže maheem.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...