Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

ali kako mogu znati da si to radio u nekom drugom servisu ako ti urade kako treba? kapiram da samo treba da se ispegla i prefarba.

Moguće da si u pravu, ali neću da rizikujem garanciju za 50€ razlike...

Link to comment

Zveknuo sam danas iznad levog prednjeg točka karoseriju, pokušavajući da se prvo uparkiram, pa isparkiram iz uzanog prostora između znaka i parkiranog automobila... Sva sreća, udario sam znak, ne parkirani auto...

 

Koliko da očekujem da će me u ovlašćenom servisu izuti za ispravljanje i farbanje? Će bude više od 200€?

Uh bre, ja sam danas slucajno omanuo da ne tresnem u audija, kad sam se isparkiravao. Skroz odsutan i neispavan, sam me Manitu spasao, audi nov ko casa.

Link to comment

. Skroz odsutan i neispavan,

Ma i ja isto, sinoć se kasno vratio iz Sarajeva, još razmišljam da li danas idem za Bg ili ne, i skontam da će me više mrzeti da idem u ponedeljak-utorak, i ajde da odradim...

 

I onda kad sam već tamo, da odem da napunim tag za autoput skoknem do Ustaničke i jbg...

Link to comment

a da obidješ otpade i pazariš taj deo. ofarbaju ti ga i voila

 

beše tojota?

 

 

ne bih da te smorim, mislim da limarijski i farbarski radovi nema šanse da budu manje od 300-500€

radni sat puta xy + delovi

 

moj kolega ozbiljno razvukao 4/5 strane + retrovizor + staklo + far + farbanje

2000€. honda je u pitanju

Link to comment

a da obidješ otpade i pazariš taj deo. ofarbaju ti ga i voila

 

beše tojota?

 

 

ne bih da te smorim, mislim da limarijski i farbarski radovi nema šanse da budu manje od 300-500€

radni sat puta xy + delovi

 

moj kolega ozbiljno razvukao 4/5 strane + retrovizor + staklo + far + farbanje

2000€. honda je u pitanju

Tojota  Corola je... 2016...

 

Uf, pa ne daje mi se više od 200€... NIje to ozbiljno toliko, bar mi tako ne izgleda... Taj deo nije prevelik, ne bi trebalo baš da dobacim do 500€...

 

AJde,slikaću sutra i javiću koliko je bilo... Idem sutra u servis, svakako...

Link to comment

mislim da gresis, ako treba da se skida.

 

Rekoh, minimum, ali je realno više od toga. 

 

Meni je doduše dobar prijatelj odradio krilo i branik za 10.000 sa sve farbanjem. Nije najbolji majstor na svetu, ali je urađeno na ivici prepoznatljivosti, ko ne zna, ne bi ni znao da je bilo udareno. Dakle, može i za manje, ostalo je na renomeu™ majstora i standardu koji fura. Naravno, kvalitet radova varira. Ne sumnjam da će neko da traži 300, 400, samo je pitanje da li realno ta razlika vredi. 

 

p.s. nije da sam neki expert za limariju, zaključujem na osnovu ekih ličnih iskustava. :)

Link to comment

ovlašćeni servis se ne bakće sa krpljenjem limarije, gitovanjem i sličnim stvarima, samo ih menjaju i farbaju

dobra stvar kod ovl. srvs je da kada se ta limarija menja uglavnom su žabice™ koje je pridržavaju neupotrebljive, a ovi ih zamene sve. tako da nema posle onih mesta gde prozukne limarija na spojevima npr. kod krila

 

to obični limari nemaju i ne žele da se smaraju sa tim

Link to comment

Ja imam lanac. Jel to isto? I jel to prestane kad se zagreje?

Nije isto.

 

Ali cak i da imas lanac od radilice do bregaste osovine, imas i  remen koji pokrece alternator, pumpu za vodu, kompresor za klimu, itd. Najvjerovatnije ti je taj remen problem ili zatezac za njega, odnosno lezaj na kom se zatezac vrti.

Link to comment

ovlašćeni servis se ne bakće sa krpljenjem limarije, gitovanjem i sličnim stvarima, samo ih menjaju i farbaju

dobra stvar kod ovl. srvs je da kada se ta limarija menja uglavnom su žabice™ koje je pridržavaju neupotrebljive, a ovi ih zamene sve. tako da nema posle onih mesta gde prozukne limarija na spojevima npr. kod krila

 

to obični limari nemaju i ne žele da se smaraju sa tim

Vrnuh se iz servisa...

 

120e + žabice koje izlome da se zamene što može biti još 10ak e...

 

Kako sam se nadao, dobro sam se udao... Samo peglanje i farbanje će biti...

 

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

Link to comment

Vrnuh se iz servisa...

 

120e + žabice koje izlome da se zamene što može biti još 10ak e...

 

Kako sam se nadao, dobro sam se udao... Samo peglanje i farbanje će biti...

 

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

:thumbsup:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...