Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

nisam imao gde, zakazujem test vožnju ovih dana, međutim, prema podacima iz testova i njihovih brošura, trebalo da je prostran koliko i moja sadašnja 407-ica, a meni je u njoj više nego udobno

Edited by banatjanin
Link to comment

nisam imao gde, zakazujem test vožnju ovih dana, međutim, prema podacima iz testova i njihovih brošura, trebalo da je prostran koliko i moja sadašnja 407-ica, a meni je u njoj više nego udobno

Au, trebalo bi, ali proveri: Glavna i Odgovorna vozi 407SW, pa i ja po nekad, sedeo u meganu, sta god da pisu nije isto, doduse iz perspektive moja 2 metra.

Link to comment

Ja sam tu isto vrlo neprijatno iznenađen kada sam nakon prostanog auta seo u manji. Prvo u Audi A3, a potom sam vozio neko vreme novu Toyotu Auris. Oba su mi se činila kao da sam ušao u Sojuz. U Aurisu glava tik uz plafon, ogroman retrovizor direktno pred desnim okom praktično zaklanja pola šoferke, ali je barem sedište bilo udobno. Onaj škrbavi Audi nije imao ni to.

 

 

Kad smo već kod Francuza, je li vozio neko Kaktus?

Link to comment

Kad smo već kod Francuza, je li vozio neko Kaktus?

Ja, pre par meseci, probnu voznju kod ovlascenog dilera, svideosekometreba, svideo se i meni na gledanje, benzinac, odlican na vozenje, ali unutrasnji ugodjaj i ne samo ugodjaj - katastrofa.

Toliko mrtve plastike, tvrde i nekako bezivotne, utisak da sve i sa svih strana samo sto nije pocelo da цврчи, toliko stvari koje su uradjene - imam utisak - samo zarad dizajnerske sminke, da sam utekao glavom bez obzira.

Ne pamtim da me neki auto - a na Francuze sam slab i pristrasan - toliko razocarao: tvrd i neudoban pored svega.

Ne znam, subjektivno itekako jeste, ali - barem sto se mene tice - ni za zivu glavu.

Link to comment

vrlo smo blizu konačne odluke da po prvi put uzmemo nov automobil, najviše jer smo ozbiljno smoreni davanjima na održavanje polovnjaka - s obzirom na to da prelazimo u proseku 30 do 40 hiljada godišnje

 

primio sam se na novi renault megane, grandtour verzija, odnosno karavan (koga zanima: http://www.renault.rs/cars/megane-grandtour-2016/l-FSPP.html)

 

i sad se dvoumim, pa me zanimaju i tuđa mišljenja, dakle, u ceni su mi:

 

benzinac sa turbo punjačem, ovi novi tCe motori, 97kw 130ks, viši paket opreme

 

ili

 

dizelaš, dCi 81kW  110kS, srednji (niži) paket opreme

 

i zašto?

 

inače vozim dizelaše, ali po inerciji, ne zato što ih više volim

sad naginjem ka benzincu. ovi dCi motori istina manje troše, ali su servisi skuplji.

mojih pet cenata, zeldi svakako, ako toliko prelazis, mogucno je da godisnje ustedis i tisucu, plus je taj dizel motor dojajan, plus ovaj fensi paket opreme i nije da panes na dupe, plus ces svakako za bolje novce da ga tapnes za par godina.

Link to comment

Ja, pre par meseci, probnu voznju kod ovlascenog dilera, svideosekometreba, svideo se i meni na gledanje, benzinac, odlican na vozenje, ali unutrasnji ugodjaj i ne samo ugodjaj - katastrofa.

Toliko mrtve plastike, tvrde i nekako bezivotne, utisak da sve i sa svih strana samo sto nije pocelo da цврчи, toliko stvari koje su uradjene - imam utisak - samo zarad dizajnerske sminke, da sam utekao glavom bez obzira.

Ne pamtim da me neki auto - a na Francuze sam slab i pristrasan - toliko razocarao: tvrd i neudoban pored svega.

Ne znam, subjektivno itekako jeste, ali - barem sto se mene tice - ni za zivu glavu.

 

Ček sad, prvo kažeš da je odličan na voženje, a onda da je tvrd i neudoban? Ili si pod tvrd i neudoban mislio na sedenje?

 

Ok, plastika i unutrašnjost generalno ti se nisu dopali, mada to mislim da je u dobroj meri i stvar ukusa - meni je par kola bilo sasvim ok iznutra, na koje su ljudi kršili ruke kako su "dosadni i neinventivni" ili da se na mestima vidi tvrda plastika, bože moj. Bem li ga, ne vozim auto da bih se pokazao, niti nosim auto na sebi, tako da mi to nije toliko važno - osim ako ne vuče na nekvalitet™ i krene da škripi.

Link to comment

Ček sad, prvo kažeš da je odličan na voženje, a onda da je tvrd i neudoban? Ili si pod tvrd i neudoban mislio na sedenje?

 

Ok, plastika i unutrašnjost generalno ti se nisu dopali, mada to mislim da je u dobroj meri i stvar ukusa - meni je par kola bilo sasvim ok iznutra, na koje su ljudi kršili ruke kako su "dosadni i neinventivni" ili da se na mestima vidi tvrda plastika, bože moj. Bem li ga, ne vozim auto da bih se pokazao, niti nosim auto na sebi, tako da mi to nije toliko važno - osim ako ne vuče na nekvalitet™ i krene da škripi.

U pravu si za dojam oko tvrdoce, izvini, nisam bio precizan: mislio sam na dojam, ali i na nefrancuski neudobno sedenje, ne na voznju.

U voznji je - opet samo moj utisak - ciljano tvrd, sto je, koliko znam i bila meta proizvodjaca jer su malo udarili po suvizaciji™: dobro ide, veliki tockovi, preglednost zahvaljujuci tome sto izgleda da prolazi moda dizajniranih izmisljavanja sa malim prozorima najcudnijih oblika, kockast™ tako da mu se vide ћошкови, uostalom benzinac...

Za plastiku si naravno u pravu, ali ovde se - opet utisak i naravno predrasude - jednostavno i ne znam iz kojih razloga, nepotrebno preteralo: plastika deluje toliko siromasno i toliko aj da kazem preterano, da to smeta od trenutka kad udjes u auto.

Neverovatno je koliko je sam automobil uopste, kod kupovine narocito, podlozan iracionalnom i emocionalnom: kod svih raspitivanja, proucavanja literature, pa i iskustava, znam masu ljudi - u pojedinim slucajevima ukljucujuci i sebe - kod kojih je kod donosenja odluke presudilo - pored sve tehnike i tehnickih cinjenica - obicno svidjanje™ ili nesvidjanje™, boju :D da ne pominjem.

Za sebe sam siguran, a tipujem i na dooobar % ostalih: i danas, posle promenjenih x auta i dobar milion kilometara, negde u pozadini, podsvesti valjda, cuci neko auto koje nam je nekad bilo ili koje bismo da bude...

Ali - kaktus me nije kupio.

Tako da - necu ni ja njega.

Link to comment

za godisnju kilometrazu od cc 30.000 km, da li je bolja kupovina neka limuzina dizel (c5, 508, insignia..) ili nisan qashqai, godiste i kilometraza su slicni (2012 - 2013; 140 - 180.000 km), nisan skuplji 10-ak procenata i ima automatski menjac? 

Link to comment

nama je i karavan mali, pa na krov uvek ide thule atlantis putni kofer, onaj najveći

kako ide dizanje i skidanje tog kofera?

 

ja bas ovih dana gledao karavane i vanove. prvi na listi zelja mi je Touran zbog dimenzija i izdrzljivosti plus ima opciju pomocne zadnje klupe. al najpristupacniji su ovde minimum 20k€, stari 6 godina sa oko 200k km. solidniji su preko 30k. Ford S-max ista prica plus je i malo skuplji. Posle sam gledao Octaviu, slicna prica, mozda malo povoljnije od Tourana i na kraju neki realan izbor za stekanje love je Kia Ceed karavan koja je oko 10k. sad sam bacio pogled na Megane karavan, polovnjak moze da se nadje za slicnu cenu kao Ceed sa malo vise predjenih, za 16k bombona sa 100k km.

Ne pada mi mnogo ideja na pamet pa ako neko ima neki predlog sta da gledam od venova i karavan nek ga slobdno iznese.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...