Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

oko 17 soma, i jedan i drugi, samo dizel u manjem paketu opeme (ali dovoljnom)

 

edit: @ razz - evo oba paketa - to sve ide na osnovni, desno je veći

 

zapravo ništa bez čega ne mogu, osim što bi mi značio taj multimedijalni R link touch screen, a volim i alu felne :-)

 

paketi.png

Edited by banatjanin
Link to comment

A je l' imaš  ti prilike da probaš taj automobil? Mis'im, da li znaš nekog ko ga ima.

Ili, staviš oglas: Probao bih taj i taj automobil, u prisustvu vlasnika. Za tu uslugu plaćam večeru.

 

Kontam da bi ti se to iskustvo isplatilo.

 

Sad, jbg, ja ne vozim pa ako je ovaj predlog glup, smejte mu se i ignorišite ga.

 

No, dok sam se ložio na HiFI, bio sam spreman da platim ljudima za priliku da u svom sistemu čujem komponentu koju oni imaju a kakvu sam planirao da možda kupim.

Link to comment

A je l' imaš  ti prilike da probaš taj automobil? Mis'im, da li znaš nekog ko ga ima.

Ili, staviš oglas: Probao bih taj i taj automobil, u prisustvu vlasnika. Za tu uslugu plaćam večeru.

 

Kontam da bi ti se to iskustvo isplatilo.

 

Sad, jbg, ja ne vozim pa ako je ovaj predlog glup, smejte mu se i ignorišite ga.

 

No, dok sam se ložio na HiFI, bio sam spreman da platim ljudima za priliku da u svom sistemu čujem komponentu koju oni imaju a kakvu sam planirao da možda kupim.

 

nije ti loša ideja, mada to može sve kod dilera, besplatno :-D

 

istina, imaju samo običan megane, nema karavana, to se iz nekog razloga u Srbiji slabo prodaje

Link to comment

sve se slažem, samo, druže, troje dece... :-)

 

nama je i karavan mali, pa na krov uvek ide thule atlantis putni kofer, onaj najveći

 

a mazda te veličine i snage je izvan mog budžeta

 

nisam ja neki fan renoa, ali za ovaj novi megan sam čitao i gledao puno testova i recenzija, kuju ga u zvezde, čak i nemci

Edited by banatjanin
Link to comment

vozio sam novu, dobro opremljenu astru cele dve godine (firmino), a vozio i novu zafiru do dizledorfa i nazad. opel mi je, posle toga, zadnja opcija. nikad u tvrđim i neudobnijim automobilima se nisam vozio

 

generalno, dugo bistrimo šta ćemo, uhvatili smo se renoa i manje - više smo odlučili. još samo da vidim koji...

Edited by banatjanin
Link to comment

Ne možeš u Srbiji da voziš karavan kao neka porodična papuča i održavaš mačo imidž bez kojeg u toj zemlji nema opstanka. Hoćeš da ti se smeju?

 

 

Ne znam šta da ti kažem, sa tolikom kilometražom bih ja išao radije na malo mišićaviji dizel, nego na 1.2 litara benzinac. Da se vozi uglavnom po gradu, tako nekih 15K godišnje, uzeo bih bez pogovora benzin. E sad, lepo je imati i alu felnice i veliki tač skrin i ledovke. Na Parkeru su pokušali da proračunaju troškove - samo za gorivo na 20K milja (to je otprilike tvoja godišnja tarifa) dizel košta cirka 1300-1400 funti, dok benzinac košta cirka 2000 funti. To je barem 600 funti razlike samo u prvoj godini. Naravno, zato održavanje dizelaša malo više košta, ali moguće je da za razliku u ceni na nekih 3-4 godine uštediš dovoljno za viši nivo opreme. 

Link to comment

 

generalno, dugo bistrimo šta ćemo, uhvatili smo se renoa i manje - više smo odlučili. još samo da vidim koji...

:D

Bold je - to je to.

Prelomljeno, zatvaraj salter za savete i konsultacije, sto ih bude vise, vise ces da se ljuljas, nepotrebno.

 

Edit: dobar izbor, dizel prednost, ali kao sto rekoh :)

Link to comment

Ne možeš u Srbiji da voziš karavan kao neka porodična papuča i održavaš mačo imidž bez kojeg u toj zemlji nema opstanka. Hoćeš da ti se smeju?

 

 

Ne znam šta da ti kažem, sa tolikom kilometražom bih ja išao radije na malo mišićaviji dizel, nego na 1.2 litara benzinac. Da se vozi uglavnom po gradu, tako nekih 15K godišnje, uzeo bih bez pogovora benzin. E sad, lepo je imati i alu felnice i veliki tač skrin i ledovke. Na Parkeru su pokušali da proračunaju troškove - samo za gorivo na 20K milja (to je otprilike tvoja godišnja tarifa) dizel košta cirka 1300-1400 funti, dok benzinac košta cirka 2000 funti. To je barem 600 funti razlike samo u prvoj godini. Naravno, zato održavanje dizelaša malo više košta, ali moguće je da za razliku u ceni na nekih 3-4 godine uštediš dovoljno za viši nivo opreme. 

 

ubo si suštinu. to me zanima, thnx :-)

 

u vezi karavana - pazi kad ga niko nema na lageru, jerbo neće Srbin to da kupuje (to mi je bukvalno rekao svaki diler), nego mora da se čeka i do 90 dana. možda pre, ako ima na lageru u Sloveniji. pomirio sam se tim, čekaću

Edited by banatjanin
Link to comment

Ako si resio da kupis megana, obrati obavezno paznju na numeraciju rezervne gume u prtljazniku, ne znam iz kog razloga se ne slaze sa dozvoljenom nomenklaturom. Znaci, pazljivo procitaj sta ti pise u ugovoru. (Ovde se to cesto desava, ne mora da znaci da je u Srbiji isto tako, ali eto cisto informacije radi.)

Edited by Majo
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...